Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вадене на мъдрец.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вадене на мъдрец.

    Здравейте, тъй като в момента съм изправен пред избора дали и при кого да си извадя един мъдрец, бих искал да чуя няколко допълнителни мнения. В крайна сметка, ще си реша аз, но все пак...

    Въпросният зъб е долу вдясно и макар наглед да расте сравнително нормално, се е извил в посока задната част на челюстта и предизвиква някакво възпаление. От една седмица съм със субфебрилна температура основно следобед и засега не се повлиява от антибиотика, който пия от 4 дни (3000 мг на ден - DUOMOX). Освен това моят лекуващ стоматолог, ми направи пластика за да се открие напълно мъдреца и евентуално да се премахне възпалението, предизвикано от задържане на микроорганизми в т. нар. джоб между зъба и челюстта.


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:I19821.dcm.png
Прегледи:1
Размер:203.9 КБ
ID:5948561

    Варианти :

    1. Да се остави така и да се чака още няколко дни, с надеждата че венеца ще заздравее, мъдреца ще се открие и ще спре възпалението

    2. Да се направи екстракция на зъба още утре от лекуващият ми стоматолог. - по малко време на антибиотици, евентуално по-голям риск от грешка поради по-малкият опит на специалиста.

    3. Да се направи екстракция във Вторник др. седмица от хирург във ВМА (по опитен специалист) - повече време на антибиотици, повече време с възпалението за сметка на евентуален по-малък риск от грешка (евентуален, защото все пак е човек).

    Трябва да реша до утре, за да не карам хирурга от ВМА да ме чака, има достатъчно много желаещи за операция там.

    П.П. Въпросният хирург от ВМА вече ме е оперирал веднъж преди година от доста сериозна киста в корена на един счупен зъб и засега не съм имал повече оплаквания там, но ме притеснява че трябва да чакам още една седмица. Не ми се пие антибиотик 3 седмици.


    И така, моля за вашите мнения, а решението си остава за мен. Благодаря.
    Александър

  • #2
    От: Вадене на мъдрец.

    Махай го!
    Това от над 45г. опит със зъбари, та отдавна съм фул металокерамичен.
    Кътниците по никакъв начин не помагат на дъвкателната функция.

    Аз бих избрал вариант 2. Не виждам нищо сложно в конкретния случай. Зъба се е показал и има къде да хванат клещите.
    Последно редактирано от Пенчо; 22-11-11, 17:11. Причина: доп

    Коментар


    • #3
      От: Вадене на мъдрец.

      Преди месец ми правиха операция на мъдрец във ВМА. При мен мъдреца въобще не се беше показал, а растеше настрани във венеца и притискаше корените на съседния зъб. Час след операцията си карах колата. Дадоха ми някакъв антибиотик, който му обърках приема и го спрях след втория ден.
      На въпроса - по-добрия вариант е в болницата. Това все пак си е вид операция или поне при мен беше така. Ако беше друг зъб бих казал, че всеки стоматолог с по-голям опит ще го извади, но мъдреца си е доста назад. Консултирай се с доктора във ВМА дали да чакаш цяла седмица. Все пак и той може да те посъветва. Едва ли ще се натисне той да го вади, защото те си имат достатъчно работа.
      http://www.nakladkibg.com
      накладки, спирачни дискове, съединители

      088 8613380

      Коментар


      • #4
        От: Вадене на мъдрец.

        Колкото по-скоро го махнеш, толкова по-добре.

        Коментар


        • #5
          От: Вадене на мъдрец.

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          Кътниците по никакъв начин не помагат на дъвкателната функция.
          Я пак...

          Коментар


          • #6
            От: Вадене на мъдрец.

            Първоначално публикуван от cveta68 Преглед на мнение
            Я пак...
            Лични наблюдения. Нямам ги и четирите.

            Коментар


            • #7
              От: Вадене на мъдрец.

              Абе аз ги имам четирите и то от доста години.Щом дядо Господ ги е набил там,нека си стоят.Но ако правят проблем -екстракция.При кой,как и кога-довери се на професионалиста,който на обаятелно те кандардиса...все пак и той хляб яде и има най-голям интерес от операцията.
              МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

              Коментар


              • #8
                От: Вадене на мъдрец.

                Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                Абе аз ги имам четирите и то от доста години.Щом дядо Господ ги е набил там,нека си стоят.Но ако правят проблем -екстракция.
                Така де, то и апендицита ни е от дедо Боже, ама всички дето ще пътуват някъде където няма доктори, си го махат предварително.

                Коментар


                • #9
                  От: Вадене на мъдрец.

                  Аз също съм се насочил кум 2-ри вариант, защото ми се иска да се махне по-бързо. Още една седмица с температура не ми се иска да стоя, а може и да се възпали повече въпреки антибиотика.

                  Освен това, ако повишената температура се дължи на нещо друго, ще се разбере по-бързо.

                  Иначе истината е, че този мъдрец се беше показал от доста време, но миналата седмица започнах с температурата и малко след това взе да ме боли, едва ли е съвпадение. Иначе като се изключи повишената температура (37,0 - 37,5) следобед и по-честото уриниране (5-6 пъти на ден), не усещам никакви други симптоми присъщи за простудни, респираторни или не дай боже бъбречни заболявания.

                  Много се извинявам, че за един наглед дребен проблем Ви занимавам с моята особа, но колкото повече мнения, толкова по добре.

                  Иначе вече е решено - утре в 11 ще се вади гадта при моя стоматолог.
                  Александър

                  Коментар


                  • #10
                    От: Вадене на мъдрец.

                    Извадиха го. Дано да е била от него температурата. Излезе за 10-15 минути цял, нямам шевове и дренажи, нямало нужда. Ще видим какво ще стане. Благодаря за мненията.
                    Александър

                    Коментар


                    • #11
                      От: Вадене на мъдрец.

                      Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                      Извадиха го. Дано да е била от него температурата. Излезе за 10-15 минути цял, нямам шевове и дренажи, нямало нужда. Ще видим какво ще стане. Благодаря за мненията.
                      Браво! Най-вероятно е била от него, ще спадне.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Вадене на мъдрец.

                        Първоначално публикуван от niki p Преглед на мнение
                        . Дадоха ми някакъв антибиотик, който му обърках приема и го спрях след втория ден.
                        Много,ама много хубаво си направил!Ако настъпило някакво усложнение после.Щеше да е виновен "Некадърния Доктор"нали?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Вадене на мъдрец.

                          Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                          Извадиха го. Дано да е била от него температурата. Излезе за 10-15 минути цял, нямам шевове и дренажи, нямало нужда. Ще видим какво ще стане. Благодаря за мненията.
                          Най-вероятно температурата е била от това. Щом е излязъл цял и е минало без шевове, значи бързо ще се оправи. При мен си бяха доста шевове и няколко дни не можех да се храня.

                          Първоначално публикуван от Боян Богданов Преглед на мнение
                          Много,ама много хубаво си направил!Ако настъпило някакво усложнение после.Щеше да е виновен "Некадърния Доктор"нали?
                          Не казвам, че съм направил хубаво. Вероятно ако се чувствах зле, щях да му обърна повече внимание. Иначе нямам навик да обвинявам някого, заради моя немарливост. Аз си поех отговорността, още с напускане на болницата, тъй като от там искаха да остана два дни след операцията.
                          http://www.nakladkibg.com
                          накладки, спирачни дискове, съединители

                          088 8613380

                          Коментар


                          • #14
                            От: Вадене на мъдрец.

                            Първоначално публикуван от niki p Преглед на мнение
                            Най-вероятно температурата е била от това. Щом е излязъл цял и е минало без шевове, значи бързо ще се оправи. При мен си бяха доста шевове и няколко дни не можех да се храня.



                            Не казвам, че съм направил хубаво. Вероятно ако се чувствах зле, щях да му обърна повече внимание. Иначе нямам навик да обвинявам някого, заради моя немарливост. Аз си поех отговорността, още с напускане на болницата, тъй като от там искаха да остана два дни след операцията.
                            Аз си извадих мъдрец сам,в началото на Май по време на празниците,беше леко разрушен и малко се клатеше ,тъкмо седнахме на празничната трапеза и почна да ме пречи,волю -неволю отидох до джипа и с натиск в неколко посоки го размърдах сериозно,после всичко стана бързо на две дърпания с пръстите,много силен първоначален кръвоизлив,но бързо спря,дезинфекция с домашна 50гр. ракия!Съпругата и дъщерята само пригледаха като им показах мъдрец с яки коренища,яд ме е трябваше да си го оставя за спомен!Не правете това ако има инфекция- никога!Зарасна бързо и няма проблеми!Кво да правиш,като си принуден,мислех ,че такива неща стават само по филмите!
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X