Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автоматични хъбове,ръчни хъбове и капачки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Автоматични хъбове,ръчни хъбове и капачки

    Дайте да уточним от 3-те е най-добре за гората...... .
    Понеже наскоро счупих някой и друг автоматичен хъб и казах че слагам капачките и забравят за хъбове-мъбове и щуртийки.
    Автоматичните хъбове е ясно за нашите нужди са кенефи .
    Тук седи въпроса ръчни хъбове VS капачки .
    За мен предимството на ръчния хъб е само когато джипа се кара и доста по хасфалта което уж води до някаква икономия на гориво .
    Капачки за мен е най-доброто заради това че отпада още една механика която при проблем с нея (замръзване и т.н) те оставя без 4х4........ .
    Единствения смислен хъб за мен е този от Патрул с 3-те положения : Free,Lock,Auto
    Спора който водих на скоро е че имало разлика в поведението на автомобила със капачки и хъбове при положение на раздатката 4х2........... което няма много смисъл ?
    Лудак

  • #2
    От: Автоматични хъбове,ръчни хъбове и капачки

    Няма патрул с три положения.
    И да, има разлика в поведението, независимо от положението на лоста
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: Автоматични хъбове,ръчни хъбове и капачки

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Няма патрул с три положения.
      И да, има разлика в поведението, независимо от положението на лоста
      Аз разлика с капачки и хъбове при 4х2 не съм забелязал освен малко по тромовото набиране но те Витарите си немат мотор и без това .
      При Патрула нормално да се усеща в заключени хъбове и изключен преден мост от раздатката все пак там се въртят 100 кила железа .
      2-3 Дена карах една Витара с капачки и разлика грам не усетих а аз тия кочове си карам на колкото могат
      Разликата в това че капачките въртят едни полуоски и един кардан не трябва да дава голям процент в промяната на пътното поведение .
      Пепи неможе да няма хъб на Патрул кой да може и ръчно и автоматично да се заключва .
      Такива виждах на един Патрул при Флексовете още когато сервиза им беше в жк.Дружба.
      Лудак

      Коментар


      • #4
        От: Автоматични хъбове,ръчни хъбове и капачки

        Няма с ТРИ положения. Има с две.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #5
          От: Автоматични хъбове,ръчни хъбове и капачки

          Няма как да няма разлика в пътното поведение. Масите на предната трансмисия, повлияват на усилието на завиването.
          При ТЛК 70 е осезаемо ,на Самурай значително по малко, но пак се усеща.
          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
          Drag Grand Canyon Daily
          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
          LZ1JYM

          Коментар


          • #6
            От: Автоматични хъбове,ръчни хъбове и капачки

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Няма с ТРИ положения. Има с две.
            С две + FREE. Oстаналите са AUTO и Lock! Виждал съм го е с тия две очи!
            edoors.bg- Джаджи за врати и врати

            Коментар


            • #7
              От: Автоматични хъбове,ръчни хъбове и капачки

              Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
              С две + FREE. Oстаналите са AUTO и Lock! Виждал съм го е с тия две очи!
              Айде пак да погледнем.
              Мое и нещо бас да вържем

              ПП Аре да улесним нещата - колко положения виждаме?

              Последно редактирано от turtey; 21-11-11, 13:32.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #8
                От: Автоматични хъбове,ръчни хъбове и капачки

                Аз карах Витарата 2 години с капачки така я бях купил,сега е ръчни хъбове и има осезаема разлика в набирането и разхода и падна с литър надолу!!!Когато бях с капачките управлението беше по-тежко и нямаше инерция!!!За мен ръчния хъб си е по-добро,но ако се ползва само и единствено за състезание или каране по черно е по добре с капачки защото там не се гледа лекота и разход на гориво!!!Всичко си има плюсове и минуси зависи за какво ще се ползва!!!
                Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
                Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
                "Mud Angels" Stara Zagora

                Коментар


                • #9
                  От: Автоматични хъбове,ръчни хъбове и капачки

                  Първоначално публикуван от SaTaNaTa_83_stz Преглед на мнение
                  Аз карах Витарата 2 години с капачки така я бях купил,сега е ръчни хъбове и има осезаема разлика в набирането и разхода и падна с литър надолу!!!Когато бях с капачките управлението беше по-тежко и нямаше инерция!!!За мен ръчния хъб си е по-добро,но ако се ползва само и единствено за състезание или каране по черно е по добре с капачки защото там не се гледа лекота и разход на гориво!!!Всичко си има плюсове и минуси зависи за какво ще се ползва!!!
                  Странно аз не усетих никаква разлика в управлението , за инерцията аз такава не ползвам и незнам .
                  До сега карета не съм успял да строша макар и да щракат страшно но на автоматичните хъбове съм цар .Добре че имам още 4-5 автоматки за Витара и докато не ги съсипя и тех ще го мисля но имайки в предвид че тоя кош по асфалт го карам колкото да стигна до гората не мисля че е рентабилно да се слагат ръчни хъбове .
                  Аз съм стигнал до заключението че при Витарата с капачки или хъбове не е чак толкова голуема разликата с изключение на икономията за сметка на надежността на капачката .

                  Целия ми проблем е че почнах да троша и на Галопера автоматичните хъбове и се чудя дали да не му боцна капачки место хъбове......... .
                  Правих тест на едно Паджеро СуперСелект а те са с капачки и сравнено с Галопера не усетих съществена промяна ,че даже Паджерото ми по хареса как се държи ама това заради демфера.........
                  Разлика +1 кила с капачките за мен не е фрапиращо заради тежкия ми крак .
                  Тия дни кат се пооправя още малко здравословно ще излеза да тестове

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Айде пак да погледнем.
                  Мое и нещо бас да вържем
                  Странно защо и моите две очи са виждали това нещо.На баса и аз съм навит тамън шъ се опитам да си върна шишлето с ракия
                  Лудак

                  Коментар


                  • #10
                    От: Автоматични хъбове,ръчни хъбове и капачки

                    Поразрових из нета и не намерих хъб за нисан с 3 позиции, излязоха само такива с "lock & auto" или "lock & free"
                    ще следя с интерес - да покажете от тези с 3 позиции.
                    I'm not Lost, I'm Discovering !

                    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                    Коментар


                    • #11
                      От: Автоматични хъбове,ръчни хъбове и капачки

                      Всъщност позициите с 4 при автоматичните хъбове на Нисан...но са 2х2 - AUTO&LOCK .При ръчните са 2- FREE&LOCK.
                      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Автоматични хъбове,ръчни хъбове и капачки

                        Охххх ко ме дразните сега............. виждал съм такива хъбове точно на Патрул и имаше 3 позиции : Free,Auto,Lock
                        Лудак

                        Коментар


                        • #13
                          От: Автоматични хъбове,ръчни хъбове и капачки

                          Първоначално публикуван от demo_1 Преглед на мнение
                          Охххх ко ме дразните сега............. виждал съм такива хъбове точно на Патрул и имаше 3 позиции : Free,Auto,Lock
                          Не се ядосвай! ...Важното,е че разлика м/у капачки и хъбове ИМА и се усеща....особенно при Витарките!
                          Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Автоматични хъбове,ръчни хъбове и капачки

                            Здр и весели празници. Да попитам тук, за да не отварям нова тема, от къде мога да купя капачки или да ми направят за един рядък кенеф?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Автоматични хъбове,ръчни хъбове и капачки

                              Първоначално публикуван от Spermo Преглед на мнение
                              Здр и весели празници. Да попитам тук, за да не отварям нова тема, от къде мога да купя капачки или да ми направят за един рядък кенеф?
                              Ако имаш хъбове се преправят лесно
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X