Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бутилка за Аргон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бутилка за Аргон

    Има ли проблем бутилка използвана за СО2 да се използва за аргон?
    Знам че крана се сменя.
    Защото съм чувал че не било хубаво и не ставали заварките добри.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

  • #2
    От: Бутилка за Аргон

    За бутилката трябва да се смени крана и да мине преглед . За заварките зависи какво заваряваш за черно с обикновено телоподаващо не става, газира се заварката .
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

    Коментар


    • #3
      От: Бутилка за Аргон

      Това че се газира заварка за пръв път чувам !!

      Ми не , крана не се сменя - еднакви са!
      Ми да, не стават добри заварки -ако говорим за TIG ....или за алуминий на МИГ !Чак след второто или трето пълнене ще имаш вече чист аргон в бутилката!
      Последно редактирано от welderargon; 21-11-11, 17:21.
      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

      Коментар


      • #4
        От: Бутилка за Аргон

        Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
        Това че се газира заварка за пръв път чувам !!

        Ми не , крана не се сменя - еднакви са!
        Ми да, не стават добри заварки -ако говорим за TIG ....или за алуминий на МИГ !Чак след второто или трето пълнене ще имаш вече чист аргон в бутилката!
        Точно !
        Само ще добавя , че задължително трябва да използва редуцир - вентил за аргон ( или кислород ) . А понеже Търтея не е уточнил за какви "заварки" иде реч , то може и още с първото зареждане да си получава супер заварки - на черна ламарина с МИГ-МАГ машина Естествено , след второто ( хеле пък третото ) пълнене , вече ще има относително чист аргон - поне толкова "чист" , колкото в зарядните станции .
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • #5
          От: Бутилка за Аргон

          Халуминт искам да заварявам, с миг/маг.

          А какъв е плюсът да се заварява черно с аргон?
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #6
            От: Бутилка за Аргон

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            А какъв е плюсът да се заварява черно с аргон?
            Никакъв! Черни стомани с чист аргон не се заваряват добре.(с МИГ-МАГ)
            П.С. Черно се заварява с:Ar+CO2 ; Ar+O2 ;Ar+CO2+O2 ;CO2
            CrNi : Ar+O2 ; Ar+O2+малки количества СО2
            Цветни метали: Ar ; He ; Ar+He
            Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

            Коментар


            • #7
              От: Бутилка за Аргон

              Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение

              Ми не , крана не се сменя - еднакви са!
              Не са еднакви . Крана за СО2 има предпазител който избиваше по спомени на 60 - 65 атмосфери а максималното работно е до 55. При аргона работното налягане на което се пълнят бутилките е 150 атмосфери .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #8
                От: Бутилка за Аргон

                Крана за аргон и крана за СО2 се различават.Крана за СО2 има предпазен клапан който сработва на 150 атмосфери.Приличат си по това ,че резбите им са еднакви.В момента пълначните работят на 200 атмосфери за аргон.Като занесеш бутилката да мине преглед , ще и направят водна проба , след това ще изпарят влагата отвътре , и ще ти сложат кран за аргон.Газът вече ще е чист.
                Последно редактирано от FREEFLYER; 21-11-11, 21:07. Причина: грешки
                RAV 4
                F650GS

                Коментар


                • #9
                  От: Бутилка за Аргон

                  Мембраната на предпазителя на крана за СО2 се пука на 125 бара (приблизително 125 атмосфери). Има мембрани и за по-ниско налягане.
                  Аргона го пълнят на 150 бара най-често, когато си занесеш твоя бутилка, а в бутилката на газовата компания (оборотна) може и на 200 бара. Air liquide доставят бутилките пълни на 150 или 200 бара в зависимост от бутилката (за какво налягане е направена по рождение).
                  Искрено се съмнявам, че някой прави водна проба на бутилка за аргон или СО2. Просто гледат годината на производство и умозаключават дали е годна.....Такова чувство имам, пък незнам.......
                  Ако някъде ги пълнят с вода - то това е чудесно.
                  Ако някой иска бутилков кран за аргон или аргон-СО2, то имам такива нови по 25 лева парчето на GCE-Autogen.
                  АИГ-Заваряване ООД
                  Производител на заваръчни апарати "DEL"
                  http://www.aigwelding.com
                  0889 522 036

                  Коментар


                  • #10
                    От: Бутилка за Аргон

                    На самия предпазен клапан си пише 150 бара.Не виждам по какъв начин може да се направи ревизия на бутилката освен водна проба.Този който си слага след това марката за ревизия си носи отговорност.Работното налягане на бутилките е 200 бара , а при производството са тествани на 300.
                    RAV 4
                    F650GS

                    Коментар


                    • #11
                      От: Бутилка за Аргон

                      В Месер им правят тестовете по всички правила . За другите не знам но за тях съм 100% сигурен .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Бутилка за Аргон

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        Не са еднакви . Крана за СО2 има предпазител който избиваше по спомени на 60 - 65 атмосфери а максималното работно е до 55. При аргона работното налягане на което се пълнят бутилките е 150 атмосфери .
                        Има различни по обем бутилки но винаги с работно налягане 150 или 200 bar!Независимо какво ще сипеш вътре дали чист газ- Ar или CO2 или смес от газове !
                        Така че това което си написал е не вярно !
                        https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                        https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                        Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Бутилка за Аргон

                          Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                          Има различни по обем бутилки но винаги с работно налягане 150 или 200 bar!Независимо какво ще сипеш вътре дали чист газ- Ar или CO2 или смес от газове !
                          Така че това което си написал е не вярно !
                          Има но бутилките предназначени за СО2 са само за СО2 и са със специален кран с предпазител този предпазител не позволява да превишиш 60 - 65 атмосфери . Бутилките за другите газове с по високо работно налягане нямат предпазител на крана . Утре ще ти ги снимам .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #14
                            От: Бутилка за Аргон

                            Забравихме да питаме търтея на каква бутилка иска да сменя предназначението , защото малка бутилка с аргон свършва много бързо, нищо общо с СО2 . При положение , че смяна на кран и преглед може да излезе към 50 лв, смисъл има да се прави само за голяма бутилка . Аз ползвам две големи под наем срещу 100лв депозит за всяка , без други условия, имам и една малка за аргон в която си преливам, ако ми трябва някъде навън, нея я взех за около 100 лв нова , честно казано не ми се струва рентабилно смяната на предназначение .
                            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                            Коментар


                            • #15
                              От: Бутилка за Аргон

                              Аз лятото правих тази интервенция... намерих си малка бутилка от ЦО пожарогасител и я закараха наще в Дружба (в Месер) за тест, смяна на кран и пълнене... теста мисля беше 20-тина лв, крана за 25-26лв. и я напълниха за 40лв. (колкото е за голямата ми бутилка, нищо че е 5-6л. а не 30-40л. толкова струвало всяко пълнене) та сега ще си правя "айдук" или ще си търся такъв за да си прехвърлям от голяма към малките, че не си е работа така
                              Моите снимки...
                              https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                              https://500px.com/ivankoo

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X