Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Исузу - как може да го счупим по невнимание

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Исузу - как може да го счупим по невнимание

    Става въпрос за Исузу 3.0. Едно недоглеждане на бензиностанцията, сипване на бензин, вместо дизел и се започва....не работи, прекъсва, не пали, въртене до скапване на акумулаторите и прочие. След направена диагностика на Исузуто се оказва, че има ниско налягане на горивото, което наведе на мисълта да бъде проверено. Въпросната смес бе изхвърлена, почистване на горивната система, сменяне на горивния филтър, сипване на нафта и всичко е ок. Всичко това за няколко дни - до вчера, когато въпросния Трупър започва да пуши бял дим като двутактова машина и да тече масло през ауспуха. Предполагам, че е турбината. Днес ще се опитаме да го разглобим, за да се установи точната причина.

  • #2
    От: Исузу - как може да го счупим по невнимание

    Аз бих заложил на уплътненията на дюзите.
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

    Коментар


    • #3
      От: Исузу - как може да го счупим по невнимание

      при подобни положения при новите дизели се прецаква и помпата ако се кара и не се източи "сместа"

      Коментар


      • #4
        От: Исузу - как може да го счупим по невнимание

        Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
        Аз бих заложил на уплътненията на дюзите.
        Да, може и това да е, но на по-късен етап. Засега се спираме на турбина.

        Що се отнася до изказването на milenvg "при подобни положения при новите дизели се прецаква и помпата ако се кара и не се източи "сместа", Защо все си мисля, че в първия пост беше описано, че сместа бе източена и системата промита?!

        След описаниата ситуация, уж Исузуто беше оправено.Неговият собственик и водач реши да го вкара извън пътя в рохкава пръст с товар 300-350кг в багажното отделение, с гуми за мъгла , задейства малкия лост на бавна предавка, много зор и опит за постигане на скорост от 50км, защото някой, някъде му казал, че е възможно, но производителя не е описал как се тества машината и при какви пътни условия. Колкото и да го описвам, педала на газта е бил до ламарина на бавни, видял е доста зор, пушеци и миризми и се е получило товаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:20112011088.jpg
Прегледи:1
Размер:68.7 КБ
ID:5320861Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20112011089.jpg
Прегледи:1
Размер:49.2 КБ
ID:5320862Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20112011090.jpg
Прегледи:1
Размер:56.4 КБ
ID:5320863Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20112011091.jpg
Прегледи:1
Размер:51.8 КБ
ID:5320864Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20112011092.jpg
Прегледи:1
Размер:55.7 КБ
ID:5320865Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20112011093.jpg
Прегледи:1
Размер:117.2 КБ
ID:5320866Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20112011094.jpg
Прегледи:1
Размер:69.9 КБ
ID:5320867Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20112011095.jpg
Прегледи:1
Размер:65.3 КБ
ID:5320868Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20112011097.jpg
Прегледи:1
Размер:60.3 КБ
ID:5320869Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20112011098.jpg
Прегледи:1
Размер:120.9 КБ
ID:5320870Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00524.jpg
Прегледи:1
Размер:119.7 КБ
ID:5320871Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00525.jpg
Прегледи:1
Размер:111.6 КБ
ID:5320872Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00526.jpg
Прегледи:1
Размер:114.7 КБ
ID:5320873Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00531.jpg
Прегледи:1
Размер:167.5 КБ
ID:5320859Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20112011087.jpg
Прегледи:1
Размер:71.2 КБ
ID:5320860

        Надявам се от снимките да си проличи, къде е турбината и къде е моторната спирачка. Въпросната турбина е вързана към охладителната система на ДВГ-то и при демонтаж трябва да се внимава да не потече охладителна течност и както е в случая и моторно масло върху алтернатора. Демонтажа й отне 30-35 минути. Моторната спирачка не е като при предходните модели и се намира зад турбината, скрита зад предпазната ламарина.
        Последно редактирано от skandi66; 20-11-11, 22:08. Причина: допълнение

        Коментар


        • #5
          От: Исузу - как може да го счупим по невнимание

          Първоначално публикуван от skandi66 Преглед на мнение
          След описаниата ситуация, уж Исузуто беше оправено.Неговият собственик и водач реши да го вкара извън пътя в рохкава пръст с товар 300-350кг в багажното отделение, с гуми за мъгла , задейства малкия лост на бавна предавка, много зор и опит за постигане на скорост от 50км, защото някой, някъде му казал, че е възможно, но производителя не е описал как се тества машината и при какви пътни условия. Колкото и да го описвам, педала на газта е бил до ламарина на бавни, видял е доста зор, пушеци и миризми и се е получило това...
          А какво общо в тази ситуация има грешката с бензина? Ти да беше почнал с тази "случка".
          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

          Коментар


          • #6
            От: Исузу - как може да го счупим по невнимание

            Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
            А какво общо в тази ситуация има грешката с бензина? Ти да беше почнал с тази "случка".
            Сипването на бензин в резервоара е по грешка на служителя на бензиностанцията, другата банална грешка е, че собственика не си е взел касова бележка да види какво е палтил /взел/. След всичко това уж сме минали с минимални поражения всичко е минало и сме се успокоили и продължаваме по старому, зверска експолатация. То е ясно, че тази турбина е имала проблем - по-голямо износване, т.е явява се като слабо място. Не твърдя, че от грешното гориво се е получило счупването, а просто от невнимание и недоглеждане за получаване на идиотски проблем . След като бъде рециклирана турбината и монтирана на ДВГ-то ще се види дали грешното гориво е нанесло поражения по уплътнителите на дюзите, гнп и имам едно съмнение, дано не е вярно - някое или някои от буталата да са изгорели.

            ПП: Не искам да го разглобявам излишно на метода проба-грешка, ще изчакам и ще видим.

            Коментар


            • #7
              От: Исузу - как може да го счупим по невнимание

              Като го оправите (стискам палци), кажи на собственика да се пробва да вдигне 50 на задна, ама да не забрави пак бавните...
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • #8
                От: Исузу - как може да го счупим по невнимание

                Да не кажа голяма дума, но аз доста се притеснявам от такива случки и много остро им напомням(на служителите), че всяка грешка ще донесе до двойна болка - една за бензиностанцията и една за тях За сега работи

                Иначе, сериозно, стискам палци да се оправи машината!
                +359 899985804

                Коментар


                • #9
                  От: Исузу - как може да го счупим по невнимание

                  Първоначално публикуван от stormmaker Преглед на мнение
                  Да не кажа голяма дума, но аз доста се притеснявам от такива случки и много остро им напомням(на служителите), че всяка грешка ще донесе до двойна болка - една за бензиностанцията и една за тях За сега работи

                  Иначе, сериозно, стискам палци да се оправи машината!
                  Какво има да им напомняш. Седя и чакам да фанат масуря у ръце и да видя, че са фанали черния
                  Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Исузу - как може да го счупим по невнимание

                    Мисля че заради благата ми усмивка и неустоимия чар са особено внимателни
                    Може пък и се стряскат от ножовете и мачетето на седалката

                    Добре де, как е възможно да не прочете червения надпис "Дизел онли" ?!???
                    +359 899985804

                    Коментар


                    • #11
                      От: Исузу - как може да го счупим по невнимание

                      Първоначално публикуван от stormmaker Преглед на мнение
                      "Дизел онли" ?!???
                      Кенлииииииииииии уидабадибидауджююююююююююю...

                      Много сложни думи. Виж ако пишеше "Сѝпи нафта" е друго
                      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Исузу - как може да го счупим по невнимание

                        Аз не разбрах какъв е дизела ама на моя редовно присъства бензин в резервоара,както и масло,определено количество нафта и други неизвестни съставки,и турбина в отлично здраве си имам !

                        Имам служебен форд транзит на който зимата стане ли студено му наливаме на един резервоар около 7-10 литра чист бензин ,а мотора е TDCI с турбинката !
                        Чист команрайл ,от 2-3 зими почна да поостарява и да пали все по-трудно сутрин,има ли бензин е като младеж ,а на тая кола разчитам много,обикалям из България с нея постоянно !
                        Последно редактирано от Roninn; 21-11-11, 22:24. Причина: допълнение
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #13
                          От: Исузу - как може да го счупим по невнимание

                          Явно не е станало ясно за какво иде реч и затова ще вметна едно уточнение за въпросния бензин в резервоара на дизелов автомобил. Става въпрос за около 25- 30 литра дизел може и малко повече, смесена с 10 литра бензин. Два дни автомобила се е опитвал да работи с тази смес и след това собственика потърси помощ и съдействие от приятел. Само си представете двутонна машина да угасне уж без причина на оживена улица. Този проблем определено ще даде отражение, имам предвид скъсяване живота на отделните детайли, ако не друго, то при това Исузу най-вероятно ще се отрази на доста коментираните уплътнители на дюзите.
                          Относно турбината на въпросното Исузу, бяха направени запитвания в София за рециклирането й . Първо при Митко турбото, после в друг Софийски сервиз за ремонт на турбони и алтернатори с добри отзиви. И в двата случая отговорът беше един и същ, че няма подходящи части за въпросната турбина /разговора е воден по телефона/. Според мен нямат подходящи части, в смисъл че хората си държат на името и не искат да слагат какво и да е и затова не се наемат. Турбината ми я предлагат чисто нова на цена от 1700-1800лв. Попаднах на майстор в Разлог, който предложи работа и ремонтен комплект за въпросната турбина с доставка от чужбиа на цена от 900лв и гаранция 6 месеца - най-вероятно ще се приеме неговата оферта.
                          ПП:Определено собственика на това Исузу вече ще има обица на ухото - къде да гледа на бензиностанция, как да борави с малкия лост и обеща да си купи по леки обувки.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Исузу - как може да го счупим по невнимание

                            Колега ,за нищо не споря,обаче разрешавам на моя галопер да му наливаш по 10 литра бензин на всяко зареждане за твоя сметка да видим колко може да издържи.Твърдя че ще изкара доста ,еле пък едно единствено зареждане да го скапе.......Преди една година се наложи да карам с резервоар 50/50 бензин-нафта близо 1000 км. пробег...добавил съм около половин литър моторно масло !Единствения проблем ако има голямо количество бензин е невъзможноста за мазане на помпата и другите елементи от горивната уредба ,понеже бензина е сух ако може така да се изразя,нафтата си има смазочни качества някакви,това е и причината за маслото което добавям !

                            т.е карам ли с бензин в резервоара има и моторно масло !И в момента в резервоара ми има бензин,колко е незнам точно !

                            а и сетих се още че има ли бензин в резервоара пали още по лесно и върви повече...в смисъл повече мощност !Що е загаснало вашето исузо незнам,но според мен си е имал проблем и няма връзка с бензина в резервоара !
                            Последно редактирано от Roninn; 23-11-11, 21:47.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #15
                              От: Исузу - как може да го счупим по невнимание

                              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                              Колега ,за нищо не споря,обаче разрешавам на моя галопер да му наливаш по 10 литра бензин на всяко зареждане за твоя сметка да видим колко може да издържи.Твърдя че ще изкара доста ,еле пък едно единствено зареждане да го скапе.......Преди една година се наложи да карам с резервоар 50/50 бензин-нафта близо 1000 км. пробег...добавил съм около половин литър моторно масло !Единствения проблем ако има голямо количество бензин е невъзможноста за мазане на помпата и другите елементи от горивната уредба ,понеже бензина е сух ако може така да се изразя,нафтата си има смазочни качества някакви,това е и причината за маслото което добавям !

                              т.е карам ли с бензин в резервоара има и моторно масло !И в момента в резервоара ми има бензин,колко е незнам точно !

                              а и сетих се още че има ли бензин в резервоара пали още по лесно и върви повече...в смисъл повече мощност !Що е загаснало вашето исузо незнам,но според мен си е имал проблем и няма връзка с бензина в резервоара !

                              Колега, въпросното Исузу доста се различава от Галопера. То е с прецизна електроника и благодарение на нея, чрез диагностика се установи ниско налягане на горивото и от там дойде идеята да се провери какво има в резервоара.
                              Исузу 3.0 печели награда за икономична работа, малко преди 2000г. Подробности могат да се намерят в нета, но не на български език, вярвам, че ще се справиш, и тук има доста изписано.
                              Идеята на темата е това, което се коментира в нея по възможност да не се повтаря от друг. Грешките обикновено са елементарни и се правят по невнимание, т.е доколкото можем да си вземем поука.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X