Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спирачна помпа Terrano 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Спирачна помпа Terrano 2

    Здравейте,днес смених гумичките м/у казанчето на спирачната течност и самата помпа но се появи следния проблем.При натискане на спирачката се чува все едно от някъде от към педала изпуска въздух,спирачките държат и не губи спирачна течност.

    Коментар


    • #47
      От: Спирачна помпа Terrano 2

      Първоначално публикуван от ogimaster Преглед на мнение
      Здравейте, понеже темата е за спирачки, та да попитам - дали някой знае от къде може да се купят/поръчат гумените маншони за спирачните апарати отпред.
      Става въпроса за тези "къдравите" гумички, който пазят водачите на апаратите.

      Благодаря
      Има целия ремонтрн комплект заедно с маншоните и гумичките на спирачните апарати като оригинална част. Като неоригинални ги има и потделно. Питай Patrol fen.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #48
        От: Спирачна помпа Terrano 2

        Здравейте,
        Вчера забелязах, че омеква педала на спирачките.
        Предполагам проблема е в спирачната помпа , тъй като няма течове по системата.
        Нова помпа е около 250-300 лв.

        Намерих и въпросния ремонтен комплект, който по-назад в темата колеги препоръчват.
        Цената му е смешна - 8 лева.
        Мисля да сваля цилиндъра и да пробвам с него ?
        След като го сваля има ли нещо специфично при замяната на уплътненията или просто разглабям, сменям и по обратния ред ?
        Който търси , намира !
        Човекът е човек, когато е на път !

        Коментар


        • #49
          От: Спирачна помпа Terrano 2

          Това мога да помогна. http://namaleniavtochasti.com/maveri...hna-pompa.html това е за спирачната помпа.
          Това е за апарата http://namaleniavtochasti.com/terran...en-aparat.html.
          Но моето лично мнение е по добре си купете цяла помпа. Все пак са спирачки, може да има надиране по цилиндъра и няма да издържат дълго.

          Коментар


          • #50
            От: Спирачна помпа Terrano 2

            Това мога да помогна. http://namaleniavtochasti.com/maveri...hna-pompa.html това е за спирачната помпа.
            Това е за апарата http://namaleniavtochasti.com/terran...en-aparat.html.
            Но моето лично мнение е по добре си купете цяла помпа. Все пак са спирачки, може да има надиране по цилиндъра и няма да издържат дълго.
            Оригинален номер на помпата 46010 0F002 най-евтината която намерих в нета е 170 лева FEBEST.

            Коментар


            • #51
              От: Спирачна помпа Terrano 2

              Благодаря колега за линковете !
              Днес най-накрая намерих време да се позанимавам с помпата и сприрачките .
              Свалих я , едната гумичка на казанчето беше направо разядена и скъсана .
              За съжаление не можах да разглобя самата помпа , имаше един болт с глава с петостен 5 или 6 , а аз нямах такъв накрайник . Всъщност така и не разбрах дали въобще като развия въпросния болт , ще се разглоби помпата .
              В крайна сметка реших да я монтирам пак така , само със сменени гумички на казанчето .
              Обезвъздуших и резултата е според мен ОК . Педала не потъва така както преди , поне така ми се струва след всички манипулации.

              Другото което не ми е много ясно , защо на всички картинки на нови помпи в нета , има по 2 щуцера отпред ?
              Доколкото разбрах , те са за автомобили без ABS ?
              Моето е със и помпата е с един щуцер . Правилно ли съм разбрал и ако да , от къде мога да намеря нова помпа при нужда ?
              Който търси , намира !
              Човекът е човек, когато е на път !

              Коментар


              • #52
                От: Спирачна помпа Terrano 2

                Извинявай не влизам всеки ден във форума. Тези два номера са за нисани с ABS 460107F026 и 460107F002. Без ABS са номера 460107F025 и 460107F001.
                Какво видях на снимките. В комплекта има два винта най-вероятно който отвор ти е в повече го запушваш. Ще ти кача снимка да ги видиш. Но все пак са два модела помпи. Ако твоята визуално е такава става. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Nissan.png
Прегледи:1
Размер:103.2 КБ
ID:5820833

                Коментар


                • #53
                  От: Спирачна помпа Terrano 2

                  Благодаря за номерата !
                  Току що карах Тераното и май ще се налага смяна на помпата , педала пак пропада леко .
                  Въпроса е , дали ако се затапи единия щуцер на новата помпа , всичко ще е наред ?
                  Навсякъде ги намирам с 2 щуцера отпред .

                  По принцип съм мераклия да си поправя моята , просто ми е интересно , но някой ако даде акъл как точно се отваря самата помпа , ще съм му благодарен .

                  П.П. За втора употреба помпа смисъл не виждам. Навсякъде ми обявяват цени 80-100 лв , гаранция Франция.
                  Новата е около 180-200 лева .
                  Който търси , намира !
                  Човекът е човек, когато е на път !

                  Коментар


                  • #54
                    Колеги здравейте!
                    Малък проблем със спирачната помпа. Терано 2, 2,7, 125, 2002 г. Не мога да намеря подобна. Мисля, че доста сайтове разгледах. Някой има ли идея?
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #55
                      Първоначално публикуван от martohristov Преглед на мнение
                      Колеги здравейте!
                      Малък проблем със спирачната помпа. Терано 2, 2,7, 125, 2002 г. Не мога да намеря подобна. Мисля, че доста сайтове разгледах. Някой има ли идея?

                      За терано с ABS
                      https://avtochastionline24.bg/febest/8586230
                      https://m.avtochastionline24.bg/niss...rachen_cilindr
                      Последно редактирано от naiden79; 06-07-23, 21:29.

                      Коментар


                      • #56
                        Има ремонтни комплекти на Autofren, включително гумичките между резервоара и помпата. За никакви пари.

                        Аз за Febest толкова кинти няма да дам никога. На моето терано протече, не само от гумичлките между резервоата - там си беше влажно, но и от самата помпа, и я отремонтирах с такова комплектче. Никакви грижи вече 4 години.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X