Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спирачна помпа Terrano 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Спирачна помпа Terrano 2

    "Скорпион 13" продават такива комплекти. Имат магазин на "Симеон" и на "Козлодуй" 31 в София. Не са скъпи.

    Коментар


    • #32
      От: Спирачна помпа Terrano 2

      Мисля,че вносителя от много години насам на тези испански комплекти Autofren e фирма "Цъки"-гр. София.Не знам къде се намират като адрес,но който го интересува...справка с чичко Гугъл може да помогне!
      Поздрави и дано съм бил полезен!
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • #33
        От: Спирачна помпа Terrano 2

        Тел,на майстора в княжево е 0887546065 Владимир Костов
        Форд Маверик 2,4i 12v 1994.

        Коментар


        • #34
          От: Спирачна помпа Terrano 2

          Използвах същия ремонтен комплект/Сеинса/, и вече повече от година няма дерт.При мен е с АБС, и разглобяването на помпата е малко по-различно от тази която е на снимките на колегата ^simsa^. Ако ще се сменят всички уплътнения, обърнете внимание при монтажа- гумичките за буталото са три, една от които е различна по вътр.диаметър!

          П.П.И аз купувах комплекта от Скорпион-13 на Симеон.

          Коментар


          • #35
            От: Спирачна помпа Terrano 2

            Здравейте, (да чукна на дръвце) нисанчето много си ме слушка и радва, та реших да му сменя гумичките м/у казанчето на спирачната течност и самата помпа. Та от скороионите ( не правя реклама на никого) си поръчах въпросните гумички. Едната е 4лв, а другата 2 лв.
            Та остана малко време и реших да ги сменя.
            Казанчето излуза с доста сила чрез клатене наляво и надясно.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1368776834512.jpg
Прегледи:1
Размер:59.0 КБ
ID:5482338
            Най - големия секс е докато се набута гумичката от към вакуум помпата. Там има една жълтеникава тръбичка и е голямм зор докато влезне гумичката. За целта с отвертка внимателно се подига тръбичката 2-3 мм. Нагоре след това с тъп предмет се доизйусурява отвътрешната страна. Другата влиза лесно.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1368776859772.jpg
Прегледи:1
Размер:63.8 КБ
ID:5482339
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1368776884798.jpg
Прегледи:1
Размер:73.6 КБ
ID:5482340
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1368776913525.jpg
Прегледи:1
Размер:105.3 КБ
ID:5482341
            Казанчето измих с обезмаслутел и изчаках да изсъхне добре.
            След това по обратния ред.
            Важното е да си закупите спурачна течност преди да предприемете действия. След операцията не се налага обезвъздушаване
            * свалянето на цялата помпа е безмислено, понеже за да излезне въпросната тръбичка трябва да се освободят едни щипки дето държат всичко вътре, а те са супер стегнати и за капак пластмасата е остаряла и чуплива.

            Коментар


            • #36
              От: Спирачна помпа Terrano 2

              Много хубаво че си го споделил
              само бараки

              Коментар


              • #37
                От: Спирачна помпа Terrano 2

                Същото направих и аз само това с "тъпия предмет" е малко пиниз

                Коментар


                • #38
                  От: Спирачна помпа Terrano 2

                  Първоначално публикуван от simsa Преглед на мнение
                  Същото направих и аз само това с "тъпия предмет" е малко пиниз
                  - 1 час и 30 минути , поне на мен ми отне толковоа.

                  * А иначе дядо ми е разказвал как, навремето, когато е бил шофьор в местния ДАП са изписвали в графиците - " Завъртане на гайка на терсене мешка 3 часа, без почивките " В превод - затягане на гайка на мнооого трудно достъпно място 3 часа

                  Коментар


                  • #39
                    От: Спирачна помпа Terrano 2

                    * А иначе дядо ми е разказвал как, навремето, когато е бил шофьор в местния ДАП са изписвали в графиците - " Завъртане на гайка на терсене мешка 3 часа, без почивките " В превод - затягане на гайка на мнооого трудно достъпно място 3 часа хахаха знам го това явно го е имало на всякъде !

                    Коментар


                    • #40
                      От: Спирачна помпа Terrano 2

                      И аз смених гумичките между казанчето и помпата.Понеже не ги продават отделно си купих цял ремонтен комплекет от еврото 12лв.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Спирачна помпа Terrano 2

                        Здравейте колеги,
                        И при мен се проявиха дертове със спирачките ...
                        Автомобилът е пикап Нисан терано1 - 2,7Д 1992г.
                        симптомите: При напомпване на педала на спирачките няколко пъти ставаше твърд и в следващият момент започваше да потъва ...
                        Реших, че са се износили някои от гумичките в спирачната помпа и купих ремонтен комплект ...
                        За съжаление, две от гумичките в комплекта въобще не ставаха - бяха с около милиметър по-големи и не влизаха в цилиндъра на помпата.
                        Комбинирах две от новите с две от старите и пак нищо - при натискане на педала на спирачката се чува как течността минава през гумичките и не създава налягане.
                        Помпата е тази : Натиснете снимката за да я уголемите

Име:892-thickbox_default.jpg
Прегледи:1
Размер:56.9 КБ
ID:5675984

                        Търся координати на човек, който може да ремонтира помпата или поне да я диагностицира дали е за смяна.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Спирачна помпа Terrano 2

                          Появи ми се едно отчетливо чукане при натискане на спирачката на Терано 2/Маверика, без АБС е. Течност спирачна не тече от никъде. Накладките отпред са нови. Спира нормално, поне засега. Не е свързано с окачване или друго определено. По принцип при припомпване на педала понякога светва червената удивителна на таблото ! и се втвърдява малко, но така е много отдавна... със спирачната помпа ли ще е свързано това чукане и като цяло ? .. да знам какво да търся отсега...
                          Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                          X-trail 2.2 Di 2003
                          Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                          Коментар


                          • #43
                            От: Спирачна помпа Terrano 2

                            По-скоро с пружината на педала и прилежащите и пластмасови втулчици, които вероятно вече ги няма.

                            Да светне лампата при 5-6 припомпвания е нормално. Все пак вакуум помпата няма безграничен дебит, еле пък на ниски обороти на дивгателя. При бензинките тоя проблем го няма - там в колектора при затворена дроселова клапа вакуум дал господ.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Спирачна помпа Terrano 2

                              Здравей, ремонтни комплекти има в Скорпион 13 на бул,Стамболийски от там съм купувал комплект за долната помпа на съединителя,комплкет бутало за спирачния апарат и др,
                              Форд Маверик 2,4i 12v 1994.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Спирачна помпа Terrano 2

                                Здравейте, понеже темата е за спирачки, та да попитам - дали някой знае от къде може да се купят/поръчат гумените маншони за спирачните апарати отпред.
                                Става въпроса за тези "къдравите" гумички, който пазят водачите на апаратите.

                                Благодаря
                                Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
                                Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
                                Opel Campo 3,1 TD '99
                                Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X