Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се става ловец?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как се става ловец?

    Та да попитам, как да стана ловец?Имам голям мерак ама то само с това май не става.Та питането ми е към старите пушки,какво трябва да направя като почвам от нулата?Къде се ходи, какво се прави и не на последно място,какво се плаща.За място в дружинката май съм се разбрал,ама дано не е празно обещанието.Говоря за гр.София ако това е от значение.Благодаря на всички даващи акъл

  • #2
    От: Как се става ловец?

    Отиди до ловното дружество и попитай там,кога е следващия курс и колко ще ти излезе.

    Коментар


    • #3
      От: Как се става ловец?

      Казваш че мерака го имаш, малко пари по ловно и горско и си готов.
      Провери кога е първият курс за млади ловци, при нас мисля че беше 300лв.
      ТЛК-120 Николай Колев
      0898521295

      Коментар


      • #4
        От: Как се става ловец?

        Първоначално публикуван от Николай Колев-Krasio 46 Преглед на мнение
        Казваш че мерака го имаш, малко пари по ловно и горско и си готов.
        Провери кога е първият курс за млади ловци, при нас мисля че беше 300лв.
        Да приемем, че съм се записал на курса(а всъщност каква продължителност е той)после какво следва?Знам, че трябват някакви документи от психото,и от съда.Те къде се представят?А като купувам пушка, какво ми трябва?Ако нямам кинтите за пушкалото мога ли да се забавя с него, че чувам за някаква бележка, която ти давала срок за копуване.Абе страшна каша ми е в главата

        Коментар


        • #5
          От: Как се става ловец?

          Първоначално публикуван от ogi12 Преглед на мнение
          Да приемем, че съм се записал на курса(а всъщност каква продължителност е той)после какво следва?Знам, че трябват някакви документи от психото,и от съда.Те къде се представят?А като купувам пушка, какво ми трябва?Ако нямам кинтите за пушкалото мога ли да се забавя с него, че чувам за някаква бележка, която ти давала срок за копуване.Абе страшна каша ми е в главата
          Това да приемем че си се записал и незнаеш, какви документи се изискват ми звучи, като "малко бременна"
          Отиваш в Служба КОС към съответното РПУ, където си регистриран и там ще ти дадат пълна информация за необходимите документи.
          Свидетелство за съдимост
          Психо
          Снимки
          Копие от завършено образование
          и т.н
          това е след като изкараш курса.
          Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
          Dacia Duster 4WD

          Коментар


          • #6
            От: Как се става ловец?

            Отговорите до сега те информират как да получиш ловен билет. А после те чакат много години работа в гората, за да станеш Ловец.
            пп. На някои един живот не им стига...
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • #7
              От: Как се става ловец?

              Щом си от София , отиди на пл Славейков.На15 20 м от паметника на братя Славейкови поска бул. Витоша от ляво в безистена на 4 ет са и четирите ЛРД на София. Там ще ти кажат кога има курс и колко струва .Там ще научиш и всичко което те интересува и то ще е актуално .Цената на курса преди 2 или 3г беше 380 лв.Успех.
              0888 50 13 35

              Коментар


              • #8
                От: Как се става ловец?

                Първоначално публикуван от luubo Преглед на мнение
                Щом си от София , отиди на пл Славейков.На15 20 м от паметника на братя Славейкови поска бул. Витоша от ляво в безистена на 4 ет са и четирите ЛРД на София. Там ще ти кажат кога има курс и колко струва .Там ще научиш и всичко което те интересува и то ще е актуално .Цената на курса преди 2 или 3г беше 380 лв.Успех.
                Точно от такава насока имах нужда,за тези няколко изречения толкова информация ми даде.Благодаря колега.

                Коментар


                • #9
                  От: Как се става ловец?

                  Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                  Отговорите до сега те информират как да получиш ловен билет. А после те чакат много години работа в гората, за да станеш Ловец.
                  пп. На някои един живот не им стига...
                  Очень правилно.Даже има и по лесен начин за получаване на билет,даже без да ходи до Ловното-това на ЛС(че там ще го залеят с една помия....).Въпроса е другаде.Хващал ли е пушка в ръка,обича ли животните,колко години е бил придружител,стрелкал ли е отвреме на време скришната,ходил ли е на гюме,хранил ли е дивеч,правил ли е хранилки,слугувал ли е на банкети,познава ли оръжието,гледа ли ловно куче,има ли жив ловджия в рода си.Ловджалъка е начин на мислене и живот(даже има генетични промени),то е характеропатия.Който не е го знае и осъзнава се намира на на неподходящо място и в неподходящо време.Ако има парички и черпи ще го приемат с ехидни усмивки,но после ще го изпращат....хм природозащитник особено ако е облечен с някои нови маркови дрехи,с някоя пушка дето оптиката е по скъпа от пушката....голям смех пада.
                  МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Как се става ловец?

                    Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                    Очень правилно.Даже има и по лесен начин за получаване на билет,даже без да ходи до Ловното-това на ЛС(че там ще го залеят с една помия....).Въпроса е другаде.Хващал ли е пушка в ръка,обича ли животните,колко години е бил придружител,стрелкал ли е отвреме на време скришната,ходил ли е на гюме,хранил ли е дивеч,правил ли е хранилки,слугувал ли е на банкети,познава ли оръжието,гледа ли ловно куче,има ли жив ловджия в рода си.Ловджалъка е начин на мислене и живот(даже има генетични промени),то е характеропатия.Който не е го знае и осъзнава се намира на на неподходящо място и в неподходящо време.Ако има парички и черпи ще го приемат с ехидни усмивки,но после ще го изпращат....хм природозащитник особено ако е облечен с някои нови маркови дрехи,с някоя пушка дето оптиката е по скъпа от пушката....голям смех пада.
                    Ле ле, колко е верно !
                    Тази земя, по която тъпча сега,
                    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                    тази земя – не е моя земя,
                    тази земя, простете, е чужда.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Как се става ловец?

                      Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                      Очень правилно.Даже има и по лесен начин за получаване на билет,даже без да ходи до Ловното-това на ЛС(че там ще го залеят с една помия....).Въпроса е другаде.Хващал ли е пушка в ръка,обича ли животните,колко години е бил придружител,стрелкал ли е отвреме на време скришната,ходил ли е на гюме,хранил ли е дивеч,правил ли е хранилки,слугувал ли е на банкети,познава ли оръжието,гледа ли ловно куче,има ли жив ловджия в рода си.Ловджалъка е начин на мислене и живот(даже има генетични промени),то е характеропатия.Който не е го знае и осъзнава се намира на на неподходящо място и в неподходящо време.Ако има парички и черпи ще го приемат с ехидни усмивки,но после ще го изпращат....хм природозащитник особено ако е облечен с някои нови маркови дрехи,с някоя пушка дето оптиката е по скъпа от пушката....голям смех пада.
                      И си прав, е не си!Преди време, съдействах на трима мои познати да вземат ловен билет(не да станат ловци). На двамата, бащите им ги мъкнеха на лов по горите, от както се помнят.Теоретично също бяха добре подготвени, и мерак уж имаха.Третия, се "закачи" покрай тях.Човека, нищо по-опасно от нож за хранене, не беше държал в ръцете си.След три години, последния не пропуска ловен излет, а на първите двама пушките са завъдили паяци. Мисълта ми е ,че човек никога не може да е сигурен, че лова му е на сърце, докато не пробва сам!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Как се става ловец?

                        Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                        Очень правилно.Даже има и по лесен начин за получаване на билет,даже без да ходи до Ловното-това на ЛС(че там ще го залеят с една помия....).Въпроса е другаде.Хващал ли е пушка в ръка,обича ли животните,колко години е бил придружител,стрелкал ли е отвреме на време скришната,ходил ли е на гюме,хранил ли е дивеч,правил ли е хранилки,слугувал ли е на банкети,познава ли оръжието,гледа ли ловно куче,има ли жив ловджия в рода си.Ловджалъка е начин на мислене и живот(даже има генетични промени),то е характеропатия.Който не е го знае и осъзнава се намира на на неподходящо място и в неподходящо време.Ако има парички и черпи ще го приемат с ехидни усмивки,но после ще го изпращат....хм природозащитник особено ако е облечен с някои нови маркови дрехи,с някоя пушка дето оптиката е по скъпа от пушката....голям смех пада.
                        Колеги, в рода ми има няколко поколения рибари.От малък са ме влачили по реки и всякакви гьолове, ама ловджии нямам в рода си.Именно по тази причина не съм се занимавал с нищо свързано с лова,а за ловния билет няма да дам и стотинка под масата на някой мазен тип, опитващ се да ме рекетира.Средствата са ограничени и за това ще търся някоя по евтина пушка.Имам голямото желание да бъда придружител, да правя хранилки и да опозная оръжието, ама няма с кого.Поради това ще бъда много благодарен, ако някой реши да ме вземе със себе си.Ха сега да видим имали мераклии да ми отворят очите?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Как се става ловец?

                          Първоначално публикуван от ogi12 Преглед на мнение
                          Колеги, в рода ми има няколко поколения рибари.От малък са ме влачили по реки и всякакви гьолове, ама ловджии нямам в рода си.Именно по тази причина не съм се занимавал с нищо свързано с лова,а за ловния билет няма да дам и стотинка под масата на някой мазен тип, опитващ се да ме рекетира.Средствата са ограничени и за това ще търся някоя по евтина пушка.Имам голямото желание да бъда придружител, да правя хранилки и да опозная оръжието, ама няма с кого.Поради това ще бъда много благодарен, ако някой реши да ме вземе със себе си.Ха сега да видим имали мераклии да ми отворят очите?
                          Това че ще си първия в рода си, няма нищо лошо, даже е похвално, че имаш мерака
                          Лова както си разбрал не е само да си напълниш фризера с различни видове меса и т.н., сам си написал и че имаш желание за грижа на дивеча и гората.
                          Имай на предвид, че в последно време лова стана доста скъпо удоволствие, особено ако не живееш на село, далеч от ловните полета и там подобни.
                          Мераклии сигурно ще се намерят, но може би трябва да ти е някой познат. Така някой да вземе на лов, дето не те познава, малко ме съмнява.
                          Толкова ли не познаваш някой ловджия?
                          Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
                          Dacia Duster 4WD

                          Коментар


                          • #14
                            От: Как се става ловец?

                            Първоначално публикуван от Константин (stankovich) Преглед на мнение
                            Мераклии сигурно ще се намерят, но може би трябва да ти е някой познат. Така някой да вземе на лов, дето не те познава, малко ме съмнява.
                            Толкова ли не познаваш някой ловджия?
                            И аз се съмнявам да ме вземе, някой когото не познавам.Ама надеждата умира последна.А дали познавам някой ловджия,то отговора ми е, че познавам един,двама само че не-пряко, а чрез техни познати.Неудобно е да молиш някого, да ходатайства за мен. Единият е мода,той ми е от квартала.Говоря за София.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Как се става ловец?

                              Първоначално публикуван от ogi12 Преглед на мнение
                              И аз се съмнявам да ме вземе, някой когото не познавам.Ама надеждата умира последна.А дали познавам някой ловджия,то отговора ми е, че познавам един,двама само че не-пряко, а чрез техни познати.Неудобно е да молиш някого, да ходатайства за мен. Единият е мода,той ми е от квартала.Говоря за София.
                              Пробвай да се по опознаеш с някой колеги от София има в "налов" доста матерял за четене и доста полезни работа за начинаещи авджии. Мен ми бяха полезни доста макар и да имам в семейството достатъчно ловци с богат опит, но повече информация никога не е излишна, щом си се запалил действаи. Като почнеш от походящо оръжие и боеприпаси и отделно ще опознаеш и разнообразието от видовете животни. Четене му е майката и после по - важното практика и пак практика. не се хвърляи сляпо за нещо. Никой не се е родил проферос. Има достатъчно компетентни колеги, по важни въпроси и после да си прецениш и да се отсееш истината за себе си. Успех с това голямо приключение !
                              Последно редактирано от snowblind; 20-11-11, 13:54.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X