Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се става ловец?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Как се става ловец?

    С питане колега, с питане до Цариград се стига!
    А дано си редовен за новия сезон.
    Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
    Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

    Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

    Коментар


    • #47
      От: Как се става ловец?

      Па с питане, така и стана. То колко град е Харманли, един клуб има само Не знам защо продължавам още да спамя темата, от вълнение ли, от какво, ама голям мерак ми е ловджалъка. Още помня отпреди 6, 7 години се запалих и от тогава съм събрал над 20 книги и стотици списания на тази тема. Вчера ни дадоха учебници и тестове, стрелбите ще са около 20 Април казаха. Целта уж е да си хванем сезона, дано така да стане. А и ни казаха една приказка още в началото - хубаво е, че ставате ловджии, лошото е, че лов няма... като се замислиш на там тръгнаха нещата... няма да се върне никога миналото...
      Ако е машина, нека бъде немска!
      XJR 1200
      ETZ 150
      Kawasaki Ninja ZX10R

      Коментар


      • #48
        От: Как се става ловец?

        Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
        ... А и ни казаха една приказка още в началото - хубаво е, че ставате ловджии, лошото е, че лов няма... като се замислиш на там тръгнаха нещата... няма да се върне никога миналото...
        Има, има, не ги слушай, вероятно имат предвид едрия лов.Може да не е както някога, но все още се правят чудесни излети на пъдпъдък, яребица или водоплаващи.

        Коментар


        • #49
          От: Как се става ловец?

          Не е важно ,какво ще убиеш а с кого и колко приятно ще си прекараш. Колега , ако мога така да те нарека пожелавам ти от все сърце да се присъединиш към нашите редици , и никога ама никога да не ставаш МЕСАР ,/човек излязъл на лов само с мисълта за парчето месо/. Бъди човек с човеците и приятел с колегите.

          Поздрави и успех , не бързай степ бай степ .
          Не всичко,което е с две БУЗИ ,е лице !
          ТЕЛ. нула88седем7шест4дведве8

          Коментар


          • #50
            От: Как се става ловец?

            Първоначално публикуван от nvelikov Преглед на мнение
            Не е важно ,какво ще убиеш а с кого и колко приятно ще си прекараш. Колега , ако мога така да те нарека пожелавам ти от все сърце да се присъединиш към нашите редици , и никога ама никога да не ставаш МЕСАР ,/човек излязъл на лов само с мисълта за парчето месо/. Бъди човек с човеците и приятел с колегите.

            Поздрави и успех , не бързай степ бай степ .
            Бих добавил към пожеланията ти и да не станеш УБИЕЦ(на диви животни), че и това е много лошо!
            Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
            Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

            Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

            Коментар


            • #51
              От: Как се става ловец?

              Така, обучението и практиката вече минаха, сега чакам да насрочат изпити - Юни най - вероятно ще са. Но юнашко сърце трае ли - днес капарирах една збрьовка ZH301 Надцевка... на няма и 100 изстрела, ще я пиша на приятел ловец на първо време. Сега си имам успоредка, ижовка, сега и тази надцевка Какво се запалих по тези збрьовки... и от доста време си търся такава, но все овехтяли и понеже положението беше, който превари, той натовари, тези оръжия се търсят, ако са в добро състояние, та я огледах обстойно, капарирах я, и в най - скоро време ще доплатя остатъка от цената и ще я отнеса. Много арно оръжие, по - добре е изработена и напасната от съветската ижовка. Както и да е, всичко добро ви желая. Стягайте се в раменете, че сезонът наближава...
              Ако е машина, нека бъде немска!
              XJR 1200
              ETZ 150
              Kawasaki Ninja ZX10R

              Коментар


              • #52
                От: Как се става ловец?

                Честито!Тая "заралийка" беше много арна на снимките, дано ти донесе слука.Двата шока, май са и 0,75 (3/4),което значи, че за откриването за пъдпъдъците ще ти трябват патрони №11 с дисперсант, но за гургулица и гривеци е перфектна.

                Коментар


                • #53
                  От: Как се става ловец?

                  Идея си нямаш колко си точен колега! Чешка му работа - 70см цеви, и двете с 3/4(0.75мм) шок... Пъдпъдъка с патрони, с концентратор тип кръстачка му е майката. Калибрени бренекета предполагам, ще може да пуца, но пак трябва да се гледа какво дава производителя. Плаваща глава, 2 спусъка, но 2рия ги редува долна горна цев за бърза стрелба, иначе първи е за горна цев, втори за долна... странна му работа, каква е реалната полза от тези неща... и от тази плаваща глава.. кой знае. Иначе много ми пасна и ми ляга супер добре, дано и да е здрава, тя още трудно се отваря, смисъл доста стегнато, не е окарана още, като я взема ще я оправя
                  Ако е машина, нека бъде немска!
                  XJR 1200
                  ETZ 150
                  Kawasaki Ninja ZX10R

                  Коментар


                  • #54
                    От: Как се става ловец?

                    Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                    Идея си нямаш колко си точен колега! Чешка му работа - 70см цеви, и двете с 3/4(0.75мм) шок... Пъдпъдъка с патрони, с концентратор тип кръстачка му е майката. Калибрени бренекета предполагам, ще може да пуца, но пак трябва да се гледа какво дава производителя. Плаваща глава, 2 спусъка, но 2рия ги редува долна горна цев за бърза стрелба, иначе първи е за горна цев, втори за долна... странна му работа, каква е реалната полза от тези неща... и от тази плаваща глава.. кой знае. Иначе много ми пасна и ми ляга супер добре, дано и да е здрава, тя още трудно се отваря, смисъл доста стегнато, не е окарана още, като я взема ще я оправя
                    Имам си идея и затова съм точен.От една година имам преки впечатления от такава, даже преди няколко дни я пробвах на панички. За тях(паничките),с нормална 9-ка (не 24 гр. спортна, а ловна 30 гр. на Рио) , е прекалено шокова. Автоматичният предпазител и разположението му, дразнят повече от заигравката със спусъците на чехите. Разглобяването и сглобяването на полуложата е приключение в сравнение с това на ижовките. Здрава пушка, почиствай я редовно след лов.Противно на разпространените мнения, не ръждясва отвън, но цевите и не са хромирани!Оксидацията се износва лесно в зоната около главата.Калибрен куршум, от гледна точка на безопасност, можеш да стреляш, но трябва да подбереш такъв който "върви" добре през стеснения шок.Ами това е което се сещам.Наслука!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Как се става ловец?

                      Ще я видим. До сега, не съм си имал вземане даване с ловна чешка пушка отблизо. Имам една Славия пневматична, ама тя, не е ловна, иначе е голямо куче. Като цяло всичко това с тези плаващи глави, спусъци и предпазители ми се вижда странно. Но пък може би е въпрос на свикване. След около 2 седмици разкарване по Косове и писане на молби ще му се види края...
                      Ако е машина, нека бъде немска!
                      XJR 1200
                      ETZ 150
                      Kawasaki Ninja ZX10R

                      Коментар


                      • #56
                        От: Как се става ловец?

                        Така, теорията беше във вторник, взех я. Днес стрелбите - и тях ги взех. Всичко е точно. Сега се започва с оправянето на документите, но до новия сезон ще съм готов.
                        Ако е машина, нека бъде немска!
                        XJR 1200
                        ETZ 150
                        Kawasaki Ninja ZX10R

                        Коментар


                        • #57
                          От: Как се става ловец?

                          На слука!
                          Публикувайте отговор

                          Коментар


                          • #58
                            От: Как се става ловец?

                            тия работи с документалната част е що-годе ясна, обаче как стои въпроса с ловните дружинки и членството в тях?

                            п.п. сори, че пиша в доста стара тема, но мисля, че и това е част от нужното инфо...
                            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                            Коментар


                            • #59
                              От: Как се става ловец?

                              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                              тия работи с документалната част е що-годе ясна, обаче как стои въпроса с ловните дружинки и членството в тях?

                              п.п. сори, че пиша в доста стара тема, но мисля, че и това е част от нужното инфо...
                              Правиш едно яко банкетче на дружинката дето си избрал/агънце на пара,курбан овца,чеверменце и т.н./.Ако си паралия-природозащитник пак ще те вземат да ги черпиш в селската кръчма.Може да купиш някоя буханка на дружинката да я ползват като служебна.Тия всички варианти съм ги виждал/виждам!!!Ако пък си шеф в Марица-изток и можеш да назначаваш на работа и свирки ще ти правят.
                              МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                              Коментар


                              • #60
                                От: Как се става ловец?

                                Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                                Правиш едно яко банкетче на дружинката дето си избрал/агънце на пара,курбан овца,чеверменце и т.н./......
                                Ей нещата не са мръднали посл 20 години от когато взимах шофьорска книжка Другите варианти са неприложими за мен....
                                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X