Обява

Свий
Няма добавени обяви.

nuvi® 3490LT

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • nuvi® 3490LT

    Вече е на нашият пазар! При това на прилична цена (като си спомня на колко дойде предшественика 3790).
    Някой взел ли го е? Първи впечатления?
    Мен най-много ме интересува софтуера му дали ще става на 3790, че сега не ми се инвестира, а новите неща изглеждат привлекателни (ама знае ли човек? 3790 е НАЙ-Стабилният Гармин който някога съм притежавал!), дали и като хардуер са идентични???

  • #2
    От: nuvi® 3490LT

    Нямам такова устройство 3490, но като чета тук може да се инсталира софтуера му на 3790. Иска регистрация форума, но предполагам това не е проблем.
    Nothing comes from nothing...

    Коментар


    • #3
      От: nuvi® 3490LT

      Миналата седмица си купих тази машинка но още я разучавам. Досега не съм ползвал GARMIN и ми е много объркано. Като и свикна ще пиша.

      Коментар


      • #4
        От: nuvi® 3490LT

        Първоначално публикуван от IVAN'76 Преглед на мнение
        Миналата седмица си купих тази машинка но още я разучавам. Досега не съм ползвал GARMIN и ми е много объркано. Като и свикна ще пиша.
        Здрасти,
        мога ли да те помоля да ми пратиш или да качиш някаде файловете за БГ език на 34ХХ? Намират се в директория Text, ще ги познаеш по BG в началото на имената им....

        Коментар


        • #5
          От: nuvi® 3490LT

          Здравейте! Замислям се скоро да си взема GPS на Garmin и се колебая между nuvi 3490LT и nuvi 3790T.
          Някой ако има наблюдения може ли да ми препоръча кой от двата да взема и какви са разликите между тях.
          Разбира се може да препоръчате според вас и по-сполучлив приемник за автомобил.
          Благодаря предварително.

          Коментар


          • #6
            От: nuvi® 3490LT

            Първоначално публикуван от peanba Преглед на мнение
            Здравейте! Замислям се скоро да си взема GPS на Garmin и се колебая между nuvi 3490LT и nuvi 3790T.
            Някой ако има наблюдения може ли да ми препоръча кой от двата да взема и какви са разликите между тях.
            Разбира се може да препоръчате според вас и по-сполучлив приемник за автомобил.
            Благодаря предварително.
            Предполагам, че ако прочетете последните три страници от тема " Garmin nuvi 3790T " ще се обедите, че по-добрия модел е nuvi 3490LT.
            Доброто не струва скъпо, но много се цени !

            Коментар


            • #7
              От: nuvi® 3490LT

              Ако искаш да си купиш апарат с бъдеще - купи си 3490. 3790 е вече история относно развитие на софтуера. Гармин го спряха от производство преди няколко седмици. Иначе 3790 си е добър, но както колегите са дискутирали в темата за 3790 /последните 2-3 страници/ 3490 и 3790 са долу горе с еднакъв хардуер, но софтуера на 3490 е по-добър. Виж този пост и ще се ориентираш. Доколкото схванах и цените в момента са долу горе еднакви, така че моя съвет е за 3490. Все пак всеки си преценява сам накрая .
              Nothing comes from nothing...

              Коментар


              • #8
                От: nuvi® 3490LT

                А между Гармин и Примо коя бихте препоръчали за пътувания с лек автомобил в Европа?

                Коментар


                • #9
                  От: nuvi® 3490LT

                  Здравейте, колеги. От скоро съм (съ)собственик на въпросното 3490LT, засега съм много доволен от уредчето. Софтуерът е кадърно направен, интуитивен е и като цяло уреда се представя на доста добро ниво. Като хардуер вече разбрахме, че е горе-долу като 3790.

                  Имам 2 въпроса - при актуализация на софтуера директно от Garmin, запазва ли се българския език в менюто и въвеждането на адреси? И възможно ли е да се вкара разпознаване на гласови команди на български език? Доколкото четох за тази цел по принцип се вкарват SRX+ASR файлове.

                  Коментар


                  • #10
                    От: nuvi® 3490LT

                    На първия въпрос - да, запазват се.
                    Гласови команди на български - отговорът е не. За сега не се поддържа. По Коледа ставали чудеса, ама от Гармин не са уточнили за коя Коледа ще стане....
                    Nothing comes from nothing...

                    Коментар


                    • #11
                      ВНИМАНИЕ nuvi® 3490LT

                      ВНИМАНИЕ:
                      Забелязан ефект, когато си играем с "скоростта на симулация". Уреда си прави база данни с "променените" скорости, и когато се наложи да мине реално по същото трасе ИЗПОЛЗВА НОВОВЪВЕДЕНИТЕ данни и това може да Ви обърка.

                      Хубавото е, че както всичко в GARMIN се пази във файлче със име SPEED.DB. Изтрийте го по ваше усмотрение!!!
                      nuvi 3790LT flashed to nuvi 3490LT

                      Коментар


                      • #12
                        От: nuvi® 3490LT

                        А какво точно се обърква , какво започва да показва уреда? Аз повечето маршрути съм си ги симулирал на висока скорост и не съм забелязал после в движение някакви нередности. С моднато 1300 съм.
                        Последно редактирано от milstan; 29-12-11, 21:47.

                        Коментар


                        • #13
                          От: nuvi® 3490LT

                          Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                          А какво точно се обърква , какво започва да показва уреда? Аз повечето маршрути съм си ги симулирал и не съм забелязал после в движение някакви нередности. С моднато 1300 съм.
                          Ами показва огграничение на скоростта каквато сте използвали при симулацията... В моя случай движение по Цариградско шосе със 180км/ч !!!!!!!!!!
                          nuvi 3790LT flashed to nuvi 3490LT

                          Коментар


                          • #14
                            От: nuvi® 3490LT

                            От вчера съм с фърм-а на 3490 и ми прави впечатление, че и на него му е трудно да прави маршрути на дълги разстояния, например София-Лондон.. Чертае едни прави линии близко до точния маршрут но в никакъв случай не може да се кара по тях.. Другото, което ми направи впечатление е, че при симулация на маршрут количката подскача напред.. Иначе като цяло, визуализацията и функциите на този фърм са доста по-готини от оригиналния..

                            Коментар


                            • #15
                              От: nuvi® 3490LT

                              Първоначално публикуван от Desislavd Преглед на мнение
                              От вчера съм с фърм-а на 3490 и ми прави впечатление, че и на него му е трудно да прави маршрути на дълги разстояния, например София-Лондон.. Чертае едни прави линии близко до точния маршрут но в никакъв случай не може да се кара по тях.. Другото, което ми направи впечатление е, че при симулация на маршрут количката подскача напред.. Иначе като цяло, визуализацията и функциите на този фърм са доста по-готини от оригиналния..
                              Това с дългия маршрут НЕ Е проблем. Във форума на GARMIN е описано и НЕ Е бъг. Препоръчват да се прави на по-кратки разстояния. Имало някакво ограничемие на паметта на устройството и за това е така...

                              За подскачането и при мене е така, както и при други както са споделили из форума.
                              nuvi 3790LT flashed to nuvi 3490LT

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X