Обява

Свий
Няма добавени обяви.

nuvi® 3490LT

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: nuvi® 3490LT

    Браво!Клавиатурата е чудо!

    Коментар


    • #32
      От: nuvi® 3490LT

      Здравейте колеги. Как мога да увелича скоростта на симулация на маршрут, за да мога да го преглеждам по-бързо?

      Коментар


      • #33
        От: nuvi® 3490LT

        Първоначално публикуван от peanba Преглед на мнение
        Здравейте колеги. Как мога да увелича скоростта на симулация на маршрут, за да мога да го преглеждам по-бързо?
        само като увеличиш максималната допустима скорост от ограничителния знак доло в дясно но мисля че ще ги запамети и после при реално минаване по маршрута ще ти дава грешни стойности.

        Коментар


        • #34
          От: nuvi® 3490LT

          Здравейте,колеги!Мъча се да сменя стрелката при пешеходен режим ,но не се получава,дори да ги изтрия в папка Vehicle пак се появяват сигурно са зададени по подразбиране!Някой знае ли нещо да сподели?Благодаря!

          Коментар


          • #35
            От: nuvi® 3490LT

            В ръководството на устройството пише: "В пешеходен режим, маршрутът се изобразява върху дву-измерна карта. Когато сте в пешеходен режим, иконата показва Вашето приблизително движение и местоположение по картата. Кръгчето около иконата индикира точността на позиционеране. По-малко кръгче, означава по-точно позоциониране." Явно иконата не може да се сменя.

            Коментар


            • #36
              От: nuvi® 3490LT

              Здравейте, колеги. Как мога да активирам използването на градски транспорт на nuvi 3490 LMT. Картата за европа ми е ъпдейтната до последната версия от сайта на Гармин, заредил съм и Sity Explorer картите, краткия вариант, на при избор на начи на придвижване, са активни само полетата за автомобил и пешеходец, полето за градски транспорт е неактивно. Всичко това го правя в режим на симулация за градове, за които има качени карти за пешеходния режим. Картите за европа са NTU вариант, ако това има накакво значение, но така ми ги ъпдейтва. Също така не виждам опция за визуализация на различните POI, показва ми само бензиностанции, ресторанти и банки. Откъде мога да селектирам кои POI да ми показва?

              Коментар


              • #37
                От: nuvi® 3490LT

                Здравейте!Ако всичко е направено правилно под бутона за включване на пешеходния режим ще се появи надписа"подсигурено с карти City Xplorer"При мен краткия вариант също не заработи,ползвам пълния?!В режим симулация:Адрес-Държава-Град-Улица-Давай-Пеша В меню "Изберете Текущо място"- Скорошни : избирате адреса който сте въвели,ще се покаже пешеходната карта Стоп. Въвеждате нов адрес -Давай Излиза меню: Шофиране- Обществен транспорт ;натискате Обществен транспорт,в меню:Изберете Текущо място–Скорошни-избирате пред последния адрес"той е с 0 км" Избор Навигатора ви изчислява маршрута между двата адреса:пеша и с наличния градски транспорт.POI иконите може да се забранят,и изберат от менюто с лупичката на картата"като докоснеш картата се появява. Успех!

                Коментар


                • #38
                  От: nuvi® 3490LT

                  Първоначално публикуван от damyanitch Преглед на мнение
                  Здравейте!Ако всичко е направено правилно под бутона за включване на пешеходния режим ще се появи надписа"подсигурено с карти City Xplorer"При мен краткия вариант също не заработи,ползвам пълния?!В режим симулация:Адрес-Държава-Град-Улица-Давай-Пеша В меню "Изберете Текущо място"- Скорошни : избирате адреса който сте въвели,ще се покаже пешеходната карта Стоп. Въвеждате нов адрес -Давай Излиза меню: Шофиране- Обществен транспорт ;натискате Обществен транспорт,в меню:Изберете Текущо място–Скорошни-избирате пред последния адрес"той е с 0 км" Избор Навигатора ви изчислява маршрута между двата адреса:пеша и с наличния градски транспорт.POI иконите може да се забранят,и изберат от менюто с лупичката на картата"като докоснеш картата се появява. Успех!
                  Здравей, колега. Благодаря за съдействието .Успях да пусна Ciry Xplorer със сборката от Ru Tracker.org, където всички карти са в един img файл. И при мен краткия вариант не тръгна, но пълния работи успешно и изчислява маршрута с използване на градски транспорт. Явно картите, които съм ползвал от друг български сайт нещо не сработваха и не ползваше градски транспорт в изчисленията. POI иконите от лупичката ги активирам, но дадените точки се появяват само при искане да се отиде до конкретен обект, след което отново изчезват. Аз искам ако е възможно да се виждат дадени категории за постоянно, както са бензиностанциите и ресторантите. Не знам дали на този уред е възможно това, защото на GSM, където е инсталиран Garmin Mobile XT се виждат всички POI. Още веднъж, много благодаря!

                  Коментар


                  • #39
                    От: nuvi® 3490LT

                    Здравейте!Колеги някой може ли да обясни как се прави Хард Резет на нуви 3790 с фирм.на 3490?Благодаря!

                    Коментар


                    • #40
                      От: nuvi® 3490LT

                      Първоначално публикуван от damyanitch Преглед на мнение
                      Здравейте!Колеги някой може ли да обясни как се прави Хард Резет на нуви 3790 с фирм.на 3490?Благодаря!
                      Пробвай това:
                      nuvi 37xx series hard reset:
                      1. Power off the unit (press/hold the power button for ~7 seconds)
                      2. Power on the unit
                      3. When the Garmin copyright screen is displayed, press & hold the bottom-right corner of the screen
                      4. Release the screen when "Do you really want to erase all user data?" appears
                      5. Touch "Yes"
                      Alternate method:
                      1. With the unit powered on at the map screen, press the bottom-right "Speed" field which will take you to the Trip Computer page
                      2. Press/hold the area just above the numerical speed on the round speedometer dial (where the compass heading is displayed when moving)
                      3. After pressing this spot for ~7 seconds, you will enter diagnostics mode
                      4. Select the first option displayed "Clear all user data", then follow the prompts
                      Reset all your location settings and user preferences. Also restore your favorites using the method outlined at the beginning of this post.
                      If possible after the hard reset (all units), let the unit sit outdoors in the open for about 30 minutes or so to let the unit re-acquire satellite almanac data.

                      Коментар


                      • #41
                        От: nuvi® 3490LT

                        Нова версия на софта ъж от 27-ми ама си е от преди малко:
                        Change History

                        Changes made from version 4.40 to 4.80:

                        • Fixed a bug that caused the device to disable audio after disconnecting a hands-free phone call.
                        nuvi 3790LT flashed to nuvi 3490LT

                        Коментар


                        • #42
                          От: nuvi® 3490LT

                          Има нов Localization Data.xml файл. Изтегля се с WebUpdater. Добавили са Чили - не че утре пътувам на там, но и да е излишно - не е грешно!
                          Changes from version 4.10 to version 4.20: Added Chile Locale
                          Changes from version 3.80 to version 4.10:

                          Changed G019 to Romania
                          Updated Icelandic display name
                          Updated Belgium locale to show additional dialects and languages
                          Changes from version 3.50 to version 3.80:
                          Added Australian English language to New Zealand locale.
                          Changes from version 2.90 to version 3.50:
                          Updated Brazil and Argentina.
                          Added Colombia, Trinidad, and Tobago.
                          Added Paraguay, Uruguay, Ecuador, Costa Rica, and Bolivia.
                          Added address format for Egypt, India, and Morocco.
                          Corrected an issue with mapping for Israel.
                          Corrected units for Ireland.
                          Nothing comes from nothing...

                          Коментар


                          • #43
                            Здравейте, има ли настройка, която да изключи пои точките на картата, така че да останат само спеед камерите (т.с. при изграден маршрут да се виждат иконите само на спеед камери и засади) за нуви 3490. Предварително благодаря за отговора.

                            Първоначално публикуван от enevi
                            Здравейте, има ли настройка, която да изключи пои точките на картата, така че да останат само спеед камерите (т.с. при изграден маршрут да се виждат иконите само на спеед камери и засади) за нуви 3490. Предварително благодаря за отговора.
                            Явно няма, предишната ми навигация nuvi 2360, всички пои точки бяха с една големина включително и иконите на спеед камери и засади, а при нуви 3490 иконите за пои точки са три пъти по големи от иконите на засадите, което е много дразнещо дори в градски условия с тази големина пречат вместо да орентират, а когато се изключат се губи и иконите на спеед камери и засади (в изключено положение се появява надписа, без иконата, но при това положение незнаеш точно колко ти остава до засадата, къде точно се намира... и т.н.). Предполагам че и при нуви 37хх е същото положението защото са с единтични резолюции на екрана (... управляващия софтуер е различен) ..., ако някои има идея как да се реши, тази задача нека сподели...(то от икони на пои точки в столицата, картата и маршрута не се виждат ...).

                            Има решение на горното донякъде (извинявам се за "монолога", ако е необходимо модераторите да го по съкратят), нуви 3490 чете икони и с размер 44х44, а иконите на спеед засади са с размер 22х22. Направих няколко проби, но като стигна до приемливо решение, предполагам в почивните дни, ще публикувам готовия *.gpi файл в темата: Спийд камери България (в разработка) .
                            Последно редактирано от alex_markov; 09-03-12, 14:59.
                            Доброто не струва скъпо, но много се цени !

                            Коментар


                            • #44
                              От: nuvi® 3490LT

                              Здравейте колеги! От вчера на сайта https://my.garmin.com ми изписва, че има софтуерна актуализация. Аз съм с версия 4.80, актуализирана пак от там преди време. Опитвам да сваля новата актуализация, сваля я и рестартирам устройството, но при проверка на сайта пак ми дава, че има актуализация на софтуера. не знам това бъг ли е на сайта или нещо устройството не може да се актуализира. Има ли по-нова версия от 4.80 или не?

                              Коментар


                              • #45
                                От: nuvi® 3490LT

                                Май не - няма или поне WebUpdater-a казва, че няма. Даже gcd файла в линка е обозначен като 4.40, т.е. останал си е сбъркан още от пускането на 4.80. Но, човек никога не знае - ще се ослушваме тия дни...
                                Nothing comes from nothing...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X