Обява

Свий
Няма добавени обяви.

13/0 за лов на диво прасе?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: 13/0 за лов на диво прасе?

    Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
    И аз така запечатвах с восък, но на един лов имах честа да ловувам с бай Иван-треньор на националния отбор по ловна стрелба, та той като ги видя и ги хвърли. Каза никога да не гърмя с така запечатани патрони, като ми даде някъкви доводи, които вече не помня. Относно правенето на патрони, имам всичко, освен капси и барута ми е към 60-70гр., а и читави гилзи/книжни/ не останаха.
    Ако е червен восък - да, опасно е!
    Но с парафин или обикновен восък няма никаква опасност. Както и да е....
    Реакцията на бай Иван е разбираема. Те ловуваха с вносни патрони по "второ направление".
    При "навързаните" с корда съчми има три особености.
    Първо е голяма играчка да ги пробиваш.
    Второ при изстрел /ползва се рибарска корда/ ако не се скъса вървят "на верижка" и почти стреляш с бренеке.
    Трето, ако се скъса се пръскат повече от обичайното.
    Аз също не одобрявам "връзването".
    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

    Коментар


    • #17
      От: 13/0 за лов на диво прасе?

      Не съм фен на 13/00 , но когато ги ползвам гледам да имам от двата американски производителя , които ги има навсякъде - Ремингтън или Уинчестър .При Хамериканците е разрешен едрия лов със съчми и ги правят като хората . И на двете фирми има с прахов концентратор . Аз също предпочитам "магнум" за 13/00.
      ‎По 2 литра са само млякото и сока !
      WJ 4.7

      Коментар


      • #18
        От: 13/0 за лов на диво прасе?

        Вече имам отстреляно и второ прасе, отново с 13/0 , този път прасето падна веднага, разтоянието около 15-20 метра.

        Това ми е първи ловен сезон, затова още нямам база за сравнение.

        Наслука на всички!
        "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

        Коментар


        • #19
          От: 13/0 за лов на диво прасе?

          Първоначално публикуван от Stank Преглед на мнение
          Не съм фен на 13/00 , но когато ги ползвам гледам да имам от двата американски производителя , които ги има навсякъде - Ремингтън или Уинчестър .При Хамериканците е разрешен едрия лов със съчми и ги правят като хората . И на двете фирми има с прахов концентратор . Аз също предпочитам "магнум" за 13/00.
          To и при нас в Б-я още не е забранено, но ще стане. Обикновения патрон е по- бърз от магнумта. За 13/00 нямам против, макар и да не ги ползвам,но си имат тяхното предназначение. На далечни разстояния да убиеш, нещо на повече от 10-15м. е все едно да удариш 5-ца или 6-ца от тото-то.
          Верно, падали са и при нас и то не от некви хамерикански 13/00, български. Но за някой които се има за сериозен ловец, ми се струва не сериозна работа 13/00 ,на гола поляна или на някакви снайпериски разстояния, да се пробва с тях. Жив пример е бай- Иван от дружинката,два излета подред откакто взехме решение да не се стреля на пусия, със съчми, не може да уцели прасетатаи го прегазват. Голям стрелец и доказан при това.Той се изложи ,но кой ли не е изпускал, само този който не е излизал на лов.
          Наслука!

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X