Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Може ли да се замени двигател на Исузу Трупер 3.0 тди коман рейл с по малък?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Може ли да се замени двигател на Исузу Трупер 3.0 тди коман рейл с по малък?

    Не е автоматик.
    По принцип моя мотор е здрав и е на 112 000 км реални преди 1 год.купих 4 дюзи втора употреба щото имах една заминала.Сменихме я и мотора заспа преди коледа отказаха още 2 дюзи,смених ги и тях и преди 5 дни пак заработи на 3 цилиндъра.Преди това съм му сменил всички датчици и клапани с нови чудех се дали да сменя дюзите с 4 нови но като знам че след извесно време пак ще си заминат реших да сменя мотора с друг.
    Колега би ли обяснил в твоя случай с мерцедесовия мотор как ще го захванеш към скоростите и т.н.
    По принцип искам да сменя мотора с такъв дето най лесно ще стане.
    Последно редактирано от spaskok; 09-01-16, 21:01.
    Винаги карам напред по моя път,дори когато свърши.
    0885/511287 ; +393200282393

    Коментар


    • #17
      От: Може ли да се замени двигател на Исузу Трупер 3.0 тди коман рейл с по малък?

      Аз няма да захващам нищо. Затова съм написал - по съвет на майстора. Освен това написах, че ще се сменя и скоростната кутия. При ръчна такава ти трябва подходящ фланец.
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • #18
        От: Може ли да се замени двигател на Исузу Трупер 3.0 тди коман рейл с по малък?

        Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
        Аз няма да захващам нищо. Затова съм написал - по съвет на майстора. Освен това написах, че ще се сменя и скоростната кутия. При ръчна такава ти трябва подходящ фланец.
        Лисане, сега видях темата ти, и ме "апнакучизагазо", звънни като ти дойде музата
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #19
          От: Може ли да се замени двигател на Исузу Трупер 3.0 тди коман рейл с по малък?

          Колеги някой може ли да ми каже точно кой двигател 2.8 тди ще стане на моя трупер 3.0тди.От коя до коя година и евентуално типа на двигатела.
          Мерси предварително
          Винаги карам напред по моя път,дори когато свърши.
          0885/511287 ; +393200282393

          Коментар


          • #20
            От: Може ли да се замени двигател на Исузу Трупер 3.0 тди коман рейл с по малък?

            Така изглежда Мерцедесов 2.9TD в коша на Исузуто.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9ad0f9b2ffc2f45b87f0319035c595fa370585baaa68adaf33d51573a1083547_full.jpg
Прегледи:1
Размер:163.4 КБ
ID:5715315

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:a8c627255060d65840c4800d837508705d5c18b380fd76c0c5e77df6a6469f4f_full.jpg
Прегледи:1
Размер:164.0 КБ
ID:5715316
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • Георги Величков
              Георги Величков коментира
              Редактиране на коментар
              Здравей,колега,виждам че си се справил успешно с с монтажа на 2.9 мотор и понеже ми предстои същото упражнение ще те помоля да споделиш каква е дебелината на преходния фланец,какъв съединител си ползвал и разни други специфики относно монтажа.Ще бъда благодарен да обменим някои мисли

          • #21
            От: Може ли да се замени двигател на Исузу Трупер 3.0 тди коман рейл с по малък?

            Вече напълно монтиран и работещ Mercedes-Benz OM602 2.9TD, 122кс, монтиран на Sprinter от 1995 до 2000 година. Последен тест - 300км без проблеми:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0032.jpg
Прегледи:1
Размер:123.9 КБ
ID:5718216

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0034.jpg
Прегледи:2
Размер:121.8 КБ
ID:5718217

            Предимства:
            - Здрав!
            - Икономичен. На око около, дори под 10/100 извънградско. Изнендаващо, но толкова. По-точно замерване по нататък.
            - Евтина поддръжка. Сравнено със стария - мноооооооого евтина!
            - Вече има много място в коша и всичко е на достъпно място. Нищо общо със стария туч:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0003 (2).jpg
Прегледи:1
Размер:130.0 КБ
ID:5718225

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0141.jpg
Прегледи:1
Размер:119.6 КБ
ID:5718226

            Недостатъци:
            - Слабичък, още повече че е монтирана по-старата помпа без никаква електроника и магаретата са по-скоро към то 110. Динамика клоняща към нула.

            Има още неща за доизглаждане, но основното е направено от колегата gqqqurov. Скоростната кутия е сменена с ръчна от същия модел Исузо. Фланец и монтиране на двигателя. Проблем е било включването на 4х4 и особено бавните, които преди се освобождаваха от автомата на N и включено 4х4. Най-важните уреди (температура на водата и налягане на маслото) работят. Остава да се оправят оборотомер и скоростомер.
            Последно редактирано от silverfox; 07-06-16, 21:30.
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • #22
              От: Може ли да се замени двигател на Исузу Трупер 3.0 тди коман рейл с по малък?

              Коша на старото Исузу ми се струва по-голям сравнено с този, или бъркам?

              Коментар


              • #23
                От: Може ли да се замени двигател на Исузу Трупер 3.0 тди коман рейл с по малък?

                Бъркаш, коша е същия...
                ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                Коментар


                • #24
                  От: Може ли да се замени двигател на Исузу Трупер 3.0 тди коман рейл с по малък?

                  След като го прибрах се установи, че турбото не работи. Връщане за рециклиране и сега по баирите вече не чакаме попътния вятър.

                  Проблем сега ми е охладителната система. Исузуто беше с разширително казанче, което беше вързано с изхода под капачката на радиатора. Както се вижда от снимката, като го взех, маркучето от този изход беше изведено навън...

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0034.jpg
Прегледи:2
Размер:121.8 КБ
ID:5723327

                  Съответно оттам си изхвърляше антифриз. Т.нар. разширително казанче е вързано май където е трябвало да бъде вързано оригинално, но и то си има изход за излишното налягане под капачката.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0010.jpg
Прегледи:1
Размер:92.8 КБ
ID:5723322

                  На старата 124-ка този изход си водеше вече навън.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Clipboard01.jpg
Прегледи:1
Размер:78.1 КБ
ID:5723328

                  Та сложих едно разширително казанче от Сузуки (такова намерих в движение) с идеята при разширяването, антифриза да отива в разширителното казанче, а после радиатора да си дърпа антифриз оттам и да държи нивото.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0011.jpg
Прегледи:1
Размер:106.2 КБ
ID:5723323

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0013.jpg
Прегледи:1
Размер:102.1 КБ
ID:5723324

                  Обаче пак губи антифриз. Предполагам от изхода на второто казначе, което в момента ми се струва абсолютно излишно.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0009.jpg
Прегледи:1
Размер:122.6 КБ
ID:5723325

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0012.jpg
Прегледи:1
Размер:114.0 КБ
ID:5723326

                  Та единия вариант, който си мисля е да махна старото разширително казанче, другия - неговия изход под капачката да го вържа и него към новото разширително казанче и третия вариант е да запуша изхода под капачката на радиатора и да си остане оригинално както си е било на Мерцедеса... Идеи?
                  Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                  Коментар


                  • #25
                    От: Може ли да се замени двигател на Исузу Трупер 3.0 тди коман рейл с по малък?

                    Смятам мерцедесовото казанче е ненужно и излишно.
                    МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                    Коментар


                    • #26
                      От: Може ли да се замени двигател на Исузу Трупер 3.0 тди коман рейл с по малък?

                      Първо си мислех, че може да има проблем с обезвъздушаването, ако затапя маркуча за това казанче, ама досега се зверих в снимки в нета и там като че ли оригинално има някакъв датчик...

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:maxresdefault.jpg
Прегледи:1
Размер:135.4 КБ
ID:5723360

                      А казанчето е вързано към извода, който в момента е затапен...
                      Да не говорим, че казанчето си мяза баш на мерцедесово, а не като моето, което явно е взето от нещо си. Оригинално е с два маркуча - един преливен и един отдолу да си взема. Това моето както е сложено в момента само излива. Ще го махам.
                      Последно редактирано от silverfox; 17-08-16, 15:16.
                      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                      Коментар


                      • #27
                        От: Може ли да се замени двигател на Исузу Трупер 3.0 тди коман рейл с по малък?

                        Мисля че трябва на 100% да копираш охлаждането на мерцедес В противен случай рискуваш да запушиш някоя магистрала Ако се налага смени радиатораопа
                        Като цяло не съм очарован от разработката Тези номера ги правехме преди 30 години Жигулата с двг от голф стигна от София до Пазарджик а Волгите сдвг от
                        марцедес чупеха опашки на скоростите всяка седмица Дано не съм лош пророк но двг с по малка мощност ще работи в по тежък режим и ще загине доста бързо Но успех

                        Коментар


                        • #28
                          От: Може ли да се замени двигател на Исузу Трупер 3.0 тди коман рейл с по малък?

                          В крайна сметка реших преди да махам, да пробвам по-безболезненото, а именно, да вържа извода под капачката на мерцедесовото казанче с новото разширително казанче. Пак губеше антифриз, което беше странно. Пробвахме и се оказа, че го губи от тук:

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0010.jpg
Прегледи:1
Размер:87.4 КБ
ID:5729281

                          Пак търсене и се оказа, че този затапен извод оригинално е вързан за този също затапен извод:

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0011.jpg
Прегледи:1
Размер:99.7 КБ
ID:5729282

                          Маркуч между двата вече реши проблема.


                          Първоначално публикуван от boyko.v Преглед на мнение
                          ...но двг с по малка мощност ще работи в по тежък режим и ще загине доста бързо Но успех
                          Двигателят е от голям бус. В колко по-тежък режим да работи...
                          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                          Коментар


                          • #29
                            От: Може ли да се замени двигател на Исузу Трупер 3.0 тди коман рейл с по малък?

                            Ако и сега не си решиш проблема, вземи радиатор от Мусо (който ще е за без пари) или Рекстън заедно с дифузьора и разширителният съд, а и твоя е по-скъп ако го пуснеш за продаване.
                            Има варианти и с интеркулер (от по-новото Мусо), който е отделен елемент, а от лявата страна всички радиатори имат и ел. перка, освен виското.
                            Радиаторите са доста големи и, според мен, преоразмерени.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #30
                              От: Може ли да се замени двигател на Исузу Трупер 3.0 тди коман рейл с по малък?

                              След скапаване на съединителя се оказа, че първия търсил си дипломата там не го е балансирал. Същата комплектация, но вече със съединител от Нисан Патрул. Идеално балансиран... да видим колко ще изкара

                              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X