Обява

Свий
Няма добавени обяви.

XXL

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: XXL

    https://www.youtube.com/watch?v=ZabopkvMCKc
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: XXL

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:49947120_2046579945389112_2531024738633908224_n.jpg
Прегледи:1
Размер:79.9 КБ
ID:5813859 Като гледам това пиньонче си мисля "колко ли е голям джипа?"
      Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

      Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

      Коментар


      • От: XXL

        Карданче

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:67288307_2427625333983229_4466638951297318912_n.jpg
Прегледи:1
Размер:33.2 КБ
ID:5818493
        Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

        Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

        Коментар


        • От: XXL

          А карданчето на каква машина е?

          Коментар


          • От: XXL

            Това наистина е дребосък в сравнение с грамадите отгоре, ама някак си ми стана симпатично тия дни
            Юготурбина Зулцер.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190721_110712[1].jpg
Прегледи:1
Размер:420.2 КБ
ID:5820937

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190721_100245[1].jpg
Прегледи:1
Размер:287.6 КБ
ID:5820938

            Най-мощните югославски тласкачи по Дунава са били с по 3 бройки такива, по 1400 к.с. всеки. "Карловац", "Караджордже", "Бихач" и още някой. Грандоманията обаче не винаги води до рентабилност и конкретно в нашия век лека-полека средният двигател остава за донор на левия и десния. Машинното на "Караджордже".

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190721_100220[1].jpg
Прегледи:1
Размер:334.9 КБ
ID:5820939

            Сърбите си имаха и "Хайдук Велко", но разбираемо там конете са по-малко
            Същото е и при българските "Стара планина", "Витоша", "Средна гора". Изначално са били с три по 1100 коня, Зулцер, но засега не знам дали "Юго" или полски "Згода".
            При украинци и румънци не знам точно как е, май си имат още някой и друг.
            Това е украинска територия
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190727_112707[1].jpg
Прегледи:1
Размер:451.9 КБ
ID:5820940

            ГД са гедерейски SKL , корабът е построен в завод Обуда. Там, където преди 170 години и корабът "Радецки", а 100 години след него - парния влекач "Пловдив", днешния "Радецки".


            Между другото, в Русе, в Комбината за тежко машиностроене сме имали цех "Зулцер", както и закупен лиценз за производство, но все още нямам точно инфо дали сме успели да сглобим поне един двигател... Някой нещо?

            Коментар


            • От: XXL

              Румънските локомотиви у нас бяха с лиценз на Зулцер.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • Re: XXL

                Нашите са с полски зулцер, от трите само само "Средна гора" не е осакатена.
                Интересен е и "Петър Караминчев" еволюира от дойц към МАК.
                Ако ти попадне снимай "Ибс" в момента той е най-мощният тласкач по реката. : )

                Коментар


                • От: XXL

                  Благодаря!
                  Уви, само по българския участък имам наблюдение
                  "Ибс", нищо не ми говори засега, под какъв флаг е?
                  Иначе, гледам има един Меркур 300 и нещо, дават го 4550 коня. Той ако ми падне, ще има снимки. Румънците имат най-големия флот по Дунава и не знам вече колко корабостроителници...


                  Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                  Румънските локомотиви у нас бяха с лиценз на Зулцер.
                  Серия 06 са производство на Електропутере Крайова и лицензни на Браун и Зулцер. 66-та до 76-та около 130 броя са внесени за БДЖ и около половината са в експлоатация и сега, като голяма част от бракуваните са спряни поради липса на рез.части и за донор на останалите. Серия 55 са производство на завода в Букурещ, там не знам какви лицензи са ползвали, но близо сто години вече правят локомотиви, вкл. парни, вкл. за нашите теснолинейки. От серията са внесени около 260 броя през 70-те години и досега са в експлоатация повече от половината. Най-масовия локомотив на БДЖ, сполучливи машини.

                  Коментар


                  • От: XXL

                    55-та също са на Зулцер.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • Re: XXL

                      Ybbs беше с три катерпилара по 1700 коня, ако скоро не са го "чипосали" пак.
                      Братчето му се казва "Melk", но не знам с какви мотори е.
                      Последно станаха с домашно пристанище Регенсбург, и флага от австрийски стана немски.

                      Коментар


                      • От: XXL

                        Двайсетина години ремонтирах топлообмениците на някакъв ферибот от дунавската флотилия ама преди 4-5 години го продадоха на някакви чехи и сега работи някъде там .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: XXL

                          Мда, сега погледнах, под немски флаг са наистина сериозна бройка. Ybbs го дават 5025 к.с., леле-мале. А Melk е само 2655, слаба работа
                          Имат и още три-четири над 3000 коня.

                          Коментар


                          • От: XXL

                            Малки моторчета,може да са яки ма малко им кончетата
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • От: XXL

                              Не са малки, дребосъци са. С това започнах най-отгоре.

                              Коментар


                              • От: XXL

                                По размер не са ма като кончета са малко,а точно това на мен най-много ми харесва - як мотор,няма да го нося на гръб я.На някои лодчици мотора няма конете на джипката вън ма па е размер колко дивана в нас,яки трактори,да влачат.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X