Обява

Свий
Няма добавени обяви.

СЪВЕТИ: Какво трябва и какво не трябва да има в бъдещите състезания и прояви?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • СЪВЕТИ: Какво трябва и какво не трябва да има в бъдещите състезания и прояви?

    ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: ТАЗИ ТЕМА Е САМО ЗА СЪСТЕЗАТЕЛИ И ОРГАНИЗАТОРИ!
    За съвети от публиката ще отворя отделна тема по-късно. Можете да четете, но много моля, който ще пише тук, първо да се представи на останалите, защото иначе ще трия мнения!

    Колеги, преди всичко благодаря за страхотните отзиви и благодарности, които получихме от всички Вас! Тук имам предвид както състезатели, така и други организатори и публика. Наистина много се радвам, че Ви хареса!
    Но дотук с похвалите! Всъщност повече ни интересуват Вашите критики и препоръки, защото ние знаем, че далеч не сме перфектни и има още много път да се извърви, а малко време.
    Отварям тази тема, защото имаме нужда от Вашите знания и Вашата обратна връзка!
    Моля, споделете Вашият приятен и неприятен опит, за да знаем от кое трябва ПОВЕЧЕ и от кое - ПО-МАЛКО!

  • #2
    От: СЪВЕТИ: Какво трябва и какво не трябва да има в бъдещите състезания и прояви?

    БОРИСЛАВ БОРИСОВ, състезател: Моето мнение е, че втория ден можеше да се включат траялни елементи с евентуални бонуси.
    На сърбела майката му е чесането.
    Борислав Борисов Русе О885 О37815

    Коментар


    • #3
      От: СЪВЕТИ: Какво трябва и какво не трябва да има в бъдещите състезания и прояви?

      МАТЕЙ ГЕОРГИЕВ, състезател: Фантазията на багериста беше излишна,а можеше да се ползва като препядствие,само,че трябваше да бъде най много 40-50см.В събота трябваше да се включат по вече траялни елементи вместо да се друсаме по 3-4км.Надявам се колегите също да дадат съвети и се радвам,че Шефа е готов да ги приеме.
      Последно редактирано от tk3c-pyce; 13-11-11, 19:50.

      Коментар


      • #4
        От: СЪВЕТИ: Какво трябва и какво не трябва да има в бъдещите състезания и прояви?

        Грешка.Обърках темите.Трийте
        Последно редактирано от Гена; 13-11-11, 19:47.

        Коментар


        • #5
          От: СЪВЕТИ: Какво трябва и какво не трябва да има в бъдещите състезания и прояви?

          Николай (състезател):
          Според мен:
          Въпросът с наказанията за неспиране на стоп, и превишаване на скоростта трябваше да са точно регламентирани в правилника още преди състезанието. Знам, че сте участвали в други състезания, и би трябвало да знаете как е решен проблемът там.

          Ясно да се определи типа на състезанието-трофи, рали, търаял, или каквото му дойде наум на организатора.
          Защото съботния ден имаше и трофи елементи, и чисто ралиджийска част. Според мен трябва да преобладава само един елемент.

          За неделния ден(днешният)-пет обиколки бяха твърде много. Три бяха напълно достатъчни за да се запише някакво време за класиране, без да е ощетена публиката.

          Да се избегне до максимум промяната на графика за стартиране. Днес безмалко да изтървем да се наредим на старта, защото чакахме да има мотори между двата класа при джиповете. Нали така беше обявено сутринта... И с моят пилот се бяхме запътили да ядем кебапчета, та малко случайно видяхме колегите да се нареждат на старта. Разбира се-наша грешка, но ние си чакахме да има мотори, вследствие на това-поне 15-20 минути до нашия старт.

          Масов старт на 5 джипа не се възприема добре от някои състезатели. Да не забравяме, че доста от любителите караме машините си и като цивилни коли, и някои не искат да си мачкат насила ламарините.
          Евентуално решение-нека пак да има серия от няколко джипа, но да не се пускат заедно, а през 10 секунди, или 30, или колкото си прецените. Това за да няма сблъсъци в първия завой.

          Ако се сетя друго-ще го кажа.
          Последно редактирано от tk3c-pyce; 13-11-11, 20:06.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #6
            От: СЪВЕТИ: Какво трябва и какво не трябва да има в бъдещите състезания и прояви?

            Първоначално публикуван от MGEORGIEV Преглед на мнение
            Фантазията на багериста беше излишна,а можеше да се ползва като препядствие,само,че трябваше да бъде най много 40-50см.В събота трябваше да се включат по вече траялни елементи вместо да се друсаме по 3-4км.
            И моята идея беше за повече траялни елементи с бонуси за преминаване и наказания за пропускане и въпросните елементи да са обявени предварително, за да могат хората да дойдат и да гледат.
            На сърбела майката му е чесането.
            Борислав Борисов Русе О885 О37815

            Коментар


            • #7
              От: СЪВЕТИ: Какво трябва и какво не трябва да има в бъдещите състезания и прояви?

              Живко Бакалов - състезател
              Имам няколко препоръки ,но преди всичко да кажа най важната - щом състезанието е обявено като крос кънтри рали нека бъде наистина такова - рали 4Х4 ,а тук се получи някаква странна смесица между рали ,трофи и траял вследствие на което настана тотално объркване .Вярно ,че терена ви предразполага за рали - трябваше да го направите такова и всички щяха да са доволни.Задължителните екстреми за А1 бяха напълно излишни за рали формата на състезанието .Например не разбрах каква беше идеята да преминаваме блатото с канал - явно да покажем на кого му е по-голяма...лебедката .Също така калната яма на края беше безмисленна - нито публиката видя някакво шоу ,нито на състезателите достави удоволствие да изпокалят машините и себе се .Щом трябва да се прави шоу на публиката ,направете на втория ден затворен кръг с траялни елементи и екстреми ,НО да са преодолими иначе е безмисленно трошене на машини и повечето състезатели ще се отдръпнат .Хареса ми това ,че двата дена имаше две отделни класирания ,но пак повтарям трябваше форматите да са различни - така всеки състезател можеше да покаже какво може в различните формати .Сега се получи обратното - с неподходящи машини и гуми се мъчехме да се състезаваме с машини които буквално са направени за рали/ не мога със бързото и перфектно преминаване на екстремите да наваксам сравнително ниската скорост с с която карах заради неподходящите гуми/.Друга забележка - не правете пътна книга с точки през 30 ,40 или 50 метра - излишно е ,при скорост от 90 - 100 км/ч точката я подминаваш докато навигатора успее да нулира и да ти каже за нея .Иначе като цяло състезанието беше много добре организирано и проведено ,поздравления на организаторите .Надявам се за догодина да изчистите грешките и да можем отново да дойдем и да се състезаваме .
              VEREYA MOTORSPORT TEAM

              Коментар


              • #8
                От: СЪВЕТИ: Какво трябва и какво не трябва да има в бъдещите състезания и прояви?

                Борислав Борисов- състезател
                Ако е възможно при гонките на серии по 4-5 автомобила на втория ден да се подбират в серия автомобили близки по тегло и мощност.
                Не може да сравним нафтови печки стотина коня по два и половина тона с бензинови по около тон и двеста-триста.
                Хубаво е в подобни серии да има някаква равнопоставеност.
                Иначе всичко беше перфектно- то недоволни винаги ще има, но аз лично съм доволен- починахме си добре и се забавлявахме.
                На сърбела майката му е чесането.
                Борислав Борисов Русе О885 О37815

                Коментар


                • #9
                  От: СЪВЕТИ: Какво трябва и какво не трябва да има в бъдещите състезания и прояви?

                  Андрей Качаунов -Разград навигатор за втория ден ми е думата нужно ли беше преди всяка серия да има опознавателна обиколка предвид късия ден.Иначе стана хубаво мероприятие.Браво на екипажите от Разград.

                  Коментар


                  • #10
                    От: СЪВЕТИ: Какво трябва и какво не трябва да има в бъдещите състезания и прояви?

                    Чавдар Владимиров - състезател:
                    За мен най-ценно от самата организация беше преминаването през контролите и екстремите.И хубавото бе,че всичко се снимаше.Само като си помисля 9 контроли по 2-ма човека и 4 екстрема.....Ами браво на организатора.
                    Пътната книга беше наистина перфектна.Вярно,че имаше точки на по 10,20,30,60 и т.н.метри,но това според мен е за тези,които карат за първи път и за да могат да се ориентират по-лесно.Например ние когато имаше такива близки точки нулирахме на последната,преди следващата по-далечна точка.
                    Разделянето по класове е хубаво нещо,но...като се има впредвид,че всички джипове са различни,може занапред да се разделят и по кубатура или конски сили.Естествено това ще доведе до повече главоболия за организаторите при смятането,но така мисля аз.Майната му на наградния фонд.Не бива да се сравняват възможностите на джип 4000 куб с джип 1600 или както е моят 1300.Едно е 200+к.с.съвсем друго 60-80 к.с.Бъдещето ще покаже.
                    И последно.Калният екстрем преди финала ,освен че беше фантазията на багериста/Свилен ли се казваше/ мисля,че не допринесе с нищо за адреналина на публиката,а и на състезателите.
                    Много колеги,които успяха да си съхранят машината до там,след преминаването нямаха вече ресурс за участие за вторият ден.Препядствието наистина е атрактивно,но трябваше да се кара вторият ден,само за А1 и то накрая.
                    Последно редактирано от tk3c-pyce; 14-11-11, 19:05.
                    Чавдар Владимиров
                    0887/912075
                    Ленд Ровър Диско 1
                    Самуад в проект

                    Коментар


                    • #11
                      От: СЪВЕТИ: Какво трябва и какво не трябва да има в бъдещите състезания и прояви?

                      Полина Тодорова, фотограф:
                      Първоначално публикуван от andirz Преглед на мнение
                      Андрей Качаунов -Разград навигатор за втория ден ми е думата нужно ли беше преди всяка серия да има опознавателна обиколка предвид късия ден.Иначе стана хубаво мероприятие.Браво на екипажите от Разград.
                      Нормално е да има опознавателна обиколка в предвид,че може да има промяна в трасето от другите серии. Тегавото през втория ден е пускането на мотори и АТВ-та в състезание с автомобили, но така е решил организатора,така е направил. На състезанията по мотокрос и ендуро не съм виждала да пускат джипки. Абе хубаво беше,добър празник на моторните спортове.
                      Последно редактирано от tk3c-pyce; 14-11-11, 19:06.

                      Коментар


                      • #12
                        От: СЪВЕТИ: Какво трябва и какво не трябва да има в бъдещите състезания и прояви?

                        Преслав Василев - клас АТВ:
                        Хареса ми, че ни дадохте право да изберем по кое трасе да караме, че изринахте калта, която се беше образувала след джиповете. Трасето, не беше в крайно окаяно състояние... Наградите също си заслужаваха !

                        Не ми хареса това, че бяхме избутани последни в програмата. На трасето бях от 9 часа, а се оказа, че стартирахме. Едно е един зрител да премръзне, друго е състезател, който трябва да впрегне всички сили... Мисля, че трябваше да бъдем след клас мотори, понеже в купето на джипа не духа толкова вятър и състезанието за нас щеше да приключи още преди 12 часа. Ако се организира добра и стегната програма е добре да има по 2 манша за мотори и атв. Разбира се това е пожелание на организаторите, гледам, че не сме желани от някои участници с джипове... Мисля, че ние карахме, заради публиката!
                        На следващото издание, ако има отново клас атв ме бройте записал се !!!
                        Non scholae sed vitae discimus.

                        Коментар


                        • #13
                          От: СЪВЕТИ: Какво трябва и какво не трябва да има в бъдещите състезания и прояви?

                          Първоначално публикуван от pikachu Преглед на мнение
                          Нормално е да има опознавателна обиколка в предвид,че може да има промяна в трасето от другите серии. Тегавото през втория ден е пускането на мотори и АТВ-та в състезание с автомобили, но така е решил организатора,така е направил. На състезанията по мотокрос и ендуро не съм виждала да пускат джипки. Абе хубаво беше,добър празник на моторните спортове.
                          А в колко състезания си УЧАСТВАЛА?
                          По-горе пишеше, че темата е за участници и организатори.
                          Аман от хора, които ядат семки до трасето и казват ''Тия нищо не правят''
                          На сърбела майката му е чесането.
                          Борислав Борисов Русе О885 О37815

                          Коментар


                          • #14
                            От: СЪВЕТИ: Какво трябва и какво не трябва да има в бъдещите състезания и прояви?

                            Борко, не с рогите...
                            Поли е доста напред в този спорт, и е видяла доста неща. Мисля, че мнението и е ценно.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #15
                              От: СЪВЕТИ: Какво трябва и какво не трябва да има в бъдещите състезания и прояви?

                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                              Борко, не с рогите...
                              Поли е доста напред в този спорт, и е видяла доста неща. Мисля, че мнението и е ценно.
                              +1
                              Да не споменаваме u за Благой(banjo).
                              ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X