Обява

Свий
Няма добавени обяви.

СЪВЕТИ: Какво трябва и какво не трябва да има в бъдещите състезания и прояви?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: СЪВЕТИ: Какво трябва и какво не трябва да има в бъдещите състезания и прояви?

    Николай Николов-навигатор.

    Не успях да участвам, въпреки, че 2 пъти се записвах. Все пак видях достатъчно. Вярно е, че роудбука беше доста къдрав, но пък много подробен. Това за новобранците е добре. Опитните така или иначе търпят на всичко. Калната локва и според мен беше излишна. Оркестъра в механата-също. Повечето състезатели не се познават. Как да се опознаят, като не могат да си чуят приказката? Искам да обърна специално внимание не само на Свилен, а и на всички организатори. Вечния въпрос с тапите е лесно решим и всички знаят как. Нито е трудно, нито е скъпо. Заради страха от тапи и последващи упреци, всичкия офроуд се обръща на рали. По маломощните автомобили, на практика нямат никакъв шанс за добро представяне. Кво му е да се сложат двама съдий? Една камера против рушвети и един хронометър. Толкова. И ще си караме трофита, и няма да има недоволни и изнервени.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #32
      От: СЪВЕТИ: Какво трябва и какво не трябва да има в бъдещите състезания и прояви?

      Да се запиша и аз в темата какво и как ... В другата тема няма да пиша , защото там мненията са мнооого и няма смисъл. В общи линии се радвам , че се съобразихте с моето мнение и разделихте наградите по класове и отделно за двата дни. Ако бяхте преосмислили и другите ми предложения , може би щеше да има по-малко недоволни. Най-голямото недоразумение беше "локвата" на финала първия ден. Фантазията на Багериста ни беше обявена на самата среща с нея и какво се получи . Имаше ли подходяща техника за вадене ? Сеирджии за да ни вкарат вътре само на заден мост не липсваха , а и бонуса от един час за преминаването беше апетитен , но не го виждам в класирането . Специални благодарности към Николай с пътната помощ , който се опитваше да помага на всички закъсали в тая яка кал. И пак да му благодаря , че ми предостави бендикс за стартера , който се беше разтекъл пред хотела и нямаше палене ,а нали съм и с автомат и направо си бех артисал у Русе. Не мога и не бива да не Ви похваля за перфектната организация и труд който сте положили и който малко хора ще оценят. ЕВАЛА на Шефа и на ВСИЧКИ , които с нещо са съдействали за провеждането на това мероприятие. Искрено се надявам да продължавате в този дух и стил и за в бъдеще. За първия ден беше трофи с траялни и водни елементи , които сами по себе си се изключват. За в бъдеще го изчистете дали ще е трофи или траял . Трябва да е ясно предварително ! За втория ден мога да се изкажа само като зрител , нямах възможност да се отремонтирам до старта. Състезанието многооо се проточи. Трасето може да е еднакво за двата класа и опознавателната обиколка да е в началото за всички. Поздрави.
      0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

      Коментар


      • #33
        От: СЪВЕТИ: Какво трябва и какво не трябва да има в бъдещите състезания и прояви?

        Да се изкажа и аз ,че не можах да се стърпя. Само за втория ден - според мен не беше реално засичането на времената, след като състезателите трябваше да чакат отпушването на тапите.
        Не може първия, настигнал последния, да стои и да чака да го избутат и времето му да тече ?
        Как да е реално класирането тогава ? Според мен организатора да беше направил две или три обиколки, но без групи по пет , а всеки сам - за да няма тапи и времезасичането да е реално.
        Надявам се занапред да се помисли потози въпрос.
        Иначе, организацията беше чудесна, като изключим липсата на тоалетни например
        Samurai Gemax

        Коментар


        • #34
          От: СЪВЕТИ: Какво трябва и какво не трябва да има в бъдещите състезания и прояви?

          Като изключим грешките които допуснахме вътре в екипажа други грешки не видях.
          Организаторите - любезни.
          Състезателите -разумни и колегиални.
          Публиката - сравнително дисциплинирана.
          Така се получи един празник на оффроуда.

          Коментар


          • #35
            От: СЪВЕТИ: Какво трябва и какво не трябва да има в бъдещите състезания и прояви?

            Пламен Пеев-екипаж № 39-"А2"
            Чест и почитания към Свилен-ШЕФА и към целият организационен и съдийски екип, за смелото и добре откъм организация начинание с което сте се захванали/казвам -смелото, защото много малко от хората които бяхме там може би знаят как се прави организация за такова голямо мероприятие/. И понеже темата е такава, искам да споделя моята гледна точка за пропуските които според мен сте направили /никой не се е родил научен/, като не държа да се съобразява някой с мнението ми, най-малкото аз съм новобранец в дисциплината-offroad. И така няколко препоръки:
            1. По един съдия или асистент на входа и изхода на екстриимите-в предвид тапите и безопасното им преминаване/визирам обърнатото "Г" на реката-слава Богу без последици за екипаж и машина/- не е имало кой да му каже, че не трябва да обръща горе а в реката.
            2. По-подробно разясняване на брифинга за самите екстиими-пример/на нас ни беше обяснено че водата в реката е около 1-1.2м и калта около1.5/ а ние бяхме дошли за "А1", и в предвид преувеличените обяснения ние решихме да не поемаме риск-заради бензиновата машина с която сме дошли.
            3. За втория ден, "затворено трасе-5 обиколки, по 5 джипа на старт"- трябва да се предвиди по-широко трасе, а местността позволява-в предвид безопастността на екипажите и публиката - повече места за изпреварвания, и без опасни тапи например-изкачването с гърбиците.
            4. При награждаването на моторите и АТВ, се получи малко дискриминация - каято съм сигурен, че не е умишлена ное пропуск на организатора- пример: На АТВ се раздадоха и купи и парични награди, на големите само пари които те си поделиха по братски в двата класа, а на малките-/пари-които не бяха определени по регламент/+ предметни за което благодарим - от името на малките мотористи. Препоръката ми е че трябва да има предвидени КУПИ за всички класове- та децата се радват на предмети, а защо пък не и възрастните- това е един спомен, който остава за винаги-къде си бил с кого си се видял и запознал и т. н.
            Благодаря още веднъж на организаторите за добре прекараното време и за адреналина който ни покачихте.
            Ако организирате друго издание на състезанието/за което най-сърдечно Ви пожелавам УСПЕХ/от сега ни запишете за участие.

            0885 777 899

            Коментар


            • #36
              От: СЪВЕТИ: Какво трябва и какво не трябва да има в бъдещите състезания и прояви?

              Пламен Пеев-екипаж № 39-"А2"-черният грозник с двата ауспуха отгоре
              Дано да не съм банален, за което се извинявам, но повярвайте ми имаме достатъчно участия в състезания/не по offroad/но критериите са почти еднакви за всички, най вече за тяхното безинцидентно и успешно организиране и провеждане. Ето още няколко препоръки и забележки:
              1. По стриктно придържане към първоначално обявените правила и регламент на мероприятието, то е ясно че винаги ще има недоволни, 40-екипажа-80-мнения, дай Боже за другото издание да сме двойно повече, но Вие сте домакините и диктувате правилата, ние сме гости и трябва да се придържаме към тях и да ги спазваме безусловно.
              2. За затвореното трасе във формата в който се проведе, моето мнение е че трябва да бъде обозначено с колчета и ленти-с цел да не бъде съкращавано или минавано напряко трасето, но да не се начисляват наказателни минути, че един събрал лента, друг згазил колче с цел за по-безо пасно и смело изпреварване.
              3. МАЛКО ЗАБЕЛЕЖКИ КЪМ СЪДИИТЕ:
              (1) Благодарение на принципа "проверката е висша форма на доверие" - нашият екипаж беше допуснат до старт, въпреки, че бяхме преминали ТП, не бяхме записани в стартовия списък.
              (2) За ТП да няма превилегии-/контестациите не са приятни за никого/, както бях посъветван от гл.съдия-/за някакви си фарове/, не искам да визирам никой от колегите/всеки е вложил някакви средства и усилия за да присъства на мероприятието-мойте уважения към всички/. Но искам да дам и два примера за липсващите дреболий на нашите екипажи, които също можеше да бъдат преглътнати от съдиите:
              /а/-екипаж № 39-липсваща ГО/търсене на застраховател през нощтта/, и непрегледана на ТП. /със сигурност не бяхме единствените без ГО/.
              /б/-екипаж № 35-липсваща аптечка/неприятно обикаляне по бензиностанциите,и евентуално пропускане на старта ако бяха от първите/-
              беше им заявено че, няма да бъдат допуснати до старт без нея- на старта не проверена.
              4.
              Организаторите да помислят за в бъдеще за удостоверяване за участие на всички екипажи-например с ГРАМОТИ- откъм финансова гл. т.-символични, но споменът от преживяното - остава за дълго.
              И тъй като не бива само да се критикува-тук е мястото да изкажа моите най-сърдечни поздрави към СЪДИЙСКАТА КОМИСИЯ, за безпристрастното и точно определяне на резултатите- Чест и почитания!!!!!!

              п.с.
              И тъй като досега в тази тема май аз съм човека с най-много критики и препоръки/не че съм голям разбирач-моите извинения ако съм засегнал някой/, тук е мястото да изкажа моята готовност за безусловно съдйствие за бъдещите ви смели решения- тел. 0885 777 899.

              ПОЗДРАВИ НА ЦЕЛИЯ ОРГАНИЗАЦИОНЕН ЕКИП
              0885 777 899

              Коментар


              • #37
                От: Networx - Offroad маратон 2012 - 9 -11 ноември!

                Здравейте,колеги,поздравления на победителите в това чудесно състезание.От името на екипаж 105 в А1 бих искал да направя следните препоръки,забележки и въпроси:
                1.Постарайте се за в бъдеще да поставите по 2 ма съдии в екстремните зони,1 на входа който да следи за правилното влизане в зоната и преминаването през нея и 1 на изхода,който да заверява успешното преминаване,за да не се получават заобикаляне на екстремите.
                2.Ясно обозначени екстреми с колчета и ленти,които липсваха на доста от тях.
                3.Помислете за наказанието от 2 часа за неприминал екстрем,мисля че не е справедливо след като цялото трасе от 100 км се преминава за 2,30 часа.Бих се съгласил да е такова ако караме 6-8 часа етап.
                4.Моля Ви не заверявайте контрола ако не е премината.
                5.Оставете решенията за наказанията на главния съдия,който е най-компетентния от всички Вас!
                Понеже нашия екипаж беше наказан несправедливо с 1 час,поради съдийска грешка(заверена контрола при неприминат екстрем),бих искал да попитам организатора на състезанието Свилен Максимов,след като иска да следва правилата в БФАС,защо допуска екипаж да бъде наказан,поради некомпетентноста на съдията на контрола 5?Защо получихме извинение от Главния съдия относно създалата се ситуация,с думите,че ако зависело от него наказание няма да има,в крайна сметка за какво служи главния съдия?Въпреки подадената от нас контестация относно липсата на ленти през контрола 5,обърканата пътна книга на това място и неправелно поставения знак за преминаване от А1 и А2 тя не беше уважена?В крайна сметка контрола 5 не беше екстремна зона която се минава на лебедка,а просто локва която се преминава за 20 секунди.Да ние доспуснахме грешка,че на брифинга не отбелязохме тази зона,понеже в пътната книга липсва дори информация,че това е екстрем.Но трябваше ли да бъдем наказани с 1 час,след като неволно спечелихме само 20 секунди от тази си глупост?Ако спазвате стриктно правилника за наказания обозначете зоните които са специални участъци,от нашия поглед това не беше екстрем,защото не е обозначен в пътната книга като такъв,липсата на 2 ленти през които да се премине и липса на съдия,който да наблюдава и насочва екипажите при положение,че карат два класа А1 и А2 по едно и също трасе.Надявам се по този казус да се произнесат знаещи хора с опит.
                Поздрави!!!

                Коментар


                • #38
                  От: Networx - Offroad маратон 2012 - 9 -11 ноември!

                  Първоначално публикуван от biser_kulinov Преглед на мнение
                  Подкрепям мнението на бай Матьо и 4nikix4. Колегите не ги бе срам да покажат записите от бордовите камери! Как съкращават и карат през посевите до пътя за да не им друса.
                  При нас /Нова Черна/ на този проблем беше намерено много елегантно решение.Не ставаше въпрос за състезание,а за газене на посевите през есента от бракониери.Дъска с наковани на нея гвоздеи,заровена в началото на нивата,по-точно там откъдето се влиза най-често.За две нощи една кола със спукани 4 гуми.Как са се прибрали е техен проблем.Повече не се чу някой да обикаля и да се гърми нощем.Не се знае на коя нива има поставен такъв капан.Дано не се налага да правим такива капани и за състезанията,или да направи някой такива,когато знае,че ще има състезание.Горко на този,който спука две или повече гуми.Колко ли време ще загуби?
                  Чавдар Владимиров
                  0887/912075
                  Ленд Ровър Диско 1
                  Самуад в проект

                  Коментар


                  • #39
                    От: Networx - Offroad маратон 2012 - 9 -11 ноември!

                    Без да се мъча да споря, и без лоши чувства, просто коментар:

                    sobax, и си прав, и не си. Прав си за малко кофти сложената табела на входа на екстрема, и заради липсата на съдия в началото който да даде указания.
                    Лек пропуск в пътната книга-можеше да се напише указание "през блатото", ама както и да е, стават грешки, а това даже не е и грешка.

                    Не си прав за това, че обвиняваш съдията за сложен печат без да сте минали през екстрема. Наско ти го каза-според точките в правилника можеш да имаш печат и без да си преминал препятствието, понасяйки наказание. Съдията не удостоверява преминаване през препятствието, а това, че си минал през точката. Негов пропуск е, че не е уведомил за непреминаването ви през блатото, но човешко е да се сгреши.
                    Относно ориентирането през къде трябва да се мине-всички други се ориентирахме. Аз също се заблудих, но навигатора ме спря, дадох назад и си влязох в блатото. Мисля, че щом всички други са минали през блатото, т.е. са се ориентирали откъде трябва да минат-нямате място за претенции. Не е честно спрямо всички други.
                    Иначе ще стане като на Трявна-от 50(примерно) джипа само 2-3 намериха скритата контрола, а после решиха, че няма да им зачетат това, че са намерили точката. Ами гадно си беше. За тези 2-3 екипажа които се справиха с пътната книга де...
                    Та и тук е така-не сте преминали екстрема(то пък един екстрем) за което си носите наказанието. Как се е установило това-друг въпрос.

                    Поздрави.

                    @ Генади Цветков: Лично аз не искам по трофи трасето по-тежки препятствия, с по-тежките става траял, а препятствията да са доста повече. За мен трофи означава каране по труден терен, но не непроходим, или проходим само на лебедки или с пътечки и джекове. Като между тези места няма как да няма по-бързи свързващи участъци, но нека те да не са водещото в трофи състезанието. На този тип трасета(Трявна, Нова Черна, Русе) излиза, че важно е каква скорост може да поддържа джипа по черен път. Трофи е друго.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Networx - Offroad маратон 2012 - 9 -11 ноември!

                      Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
                      (позволявам си това обръщение, защото по някакъв начин, чуствам всичи вас близки)
                      Насе благодаря за отговора ти.
                      Въпреки случилото се оставам към теб и Свилен със същите добри чувства които имах и в деня преди състезанието случват се подобни неща ще се случват и за напред и е правилно като хора и приятели да останем такива и след подобни спорове и неуредици.Вие сте много готини като хора и е трудно човек да ви се расърди и няма как да отрека,че нямаше въпрос на които да не сте ми отговорили или молба на която да не откликнахте веднага. Вечерта ми се наложи да званя на Свилен за лична услуга да закарат буса до сервиния парк отговора беше - няма пробем ще го закараме. Евала за което.
                      Аз не съм се щувствал лично прецакан и затова и не съм го приел като лична обида.А,че контролата не сме я взели несме това и ние го знаем ама гледам пише седем и е редно да попитам. Имате няколко грешки които ще ви ги кажа поне да знаете през моите очи как изглеждат нещата.
                      1- Като хора сте много готини и се опитвате да угодите на всички е няма такава угодия винаги ще има и недоволни за жалост в този случей аз съм единия от тях.
                      2- Това не е състезание от шампионата и не е нужно да ползва неговия правилник. Организатора сам определя правилата може да поиска да караме само с 40 и ние сме длъжни да го спазваме. Видяхте колко недоволни имаше от противоречащия регламен за ограниченията който Свилен сам добави на брифинга но после никой не наказа.
                      Да няма да спечеля много ако превишавам ама казана дума хвърлен камък. То и в селата ако е 50км/ч а пък ти караш с 70 няма да спечелиш много ама наказанията са дебели.
                      3-Главния съдя е човека който трябва да следи кой какво говори на брифинга и кой какво наказва след състезанието и няма право да нагласява регламента след финала.
                      В следствие на което и Росен Райчев се расърди и с право в роуд бука няма ограничение ама на брифинга казахте друго в следсвие на което ние се расърдихме.
                      4-Научете или си напишете ваш регламент и го прилагайте и спазвайте само това е начина.
                      5- Роуд бука алале майко! ако си бяхме дошли с добричкия роудбук сигурно щяхме да караме по лесно.
                      6-Трасето се различаваше доста от черните магистрали за които Свилен говореше в началото после един човек на сервизния парк ме поправи не било рали рейд а било крос кънтри. Докато карахме викам на навигатора да не сме объркали и да сме взели роудбука от трофито ама за рали си бяхме взели.
                      Нямам повече въпроси поздави на вас дано скоро пак да караме заедно.
                      И да знаете ако догодина ме видите пак на Русе на брифинга ще съм с диктофон в ръка и туба 20 кила бензин и след финала не се ли спазва казаното дано да са ви пълни пожарогасителите.
                      Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                      Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                      Sofrace Offroad Team

                      Коментар


                      • #41
                        От: Networx - Offroad маратон 2012 - 9 -11 ноември!

                        Днес коментирахме казуса с канала.
                        Значи-щом на канала няма съдия да отбележи кой е минал и кой не, и не сме излезли извън 15-те метра извън трасето-организатора не може да се справи със ситуацията.
                        Да, в пътната книга е написано, че се кара през канала, но след като не е означено като екстрем-можем да караме на 15 метра от трака на организатора. Което и се случи най-вероятно. Не си спомням дали не сме се отдалечили на повече, но щом не са ни наказали...
                        Всичко това е на теория разбира се. Спортсменството изисква да се кара максимално точно по определения от организатора трак.

                        Все пак този канал не е екстрем, а т.нар. блато е. И наказанията за непреминаване са различни за двете места.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Networx - Offroad маратон 2012 - 9 -11 ноември!

                          Понеже карах само в клас "Т", ще кажа какво не ми хареса - дори след финала не знаехме регламента, размахваха се едни листи до които нямахме достъп/друг е въпроса, че им хвърлих едно око/ ........ времената за наказание при съборено колче или скъсана лента, напускане на трасето - с каква част от джипа, помощ от публиката - примерно повдигане или отместване на ленти за да не се скъсат ????? Накрая възникна питане /не от мен, все пак аз не скъсах или съборих/ дали скъсаната лента вследствие на събореното колче е "колче +лента" или е само колче? При всички случаи състезанието е не само газ, а и стратегия, при неясни правила е трудно дори невъзможно да си изградиш правилната стратегия. Предложението ми е всички тези правила да са ясни и да се спазват до края, в противен случаи винаги ще има огорчени и недоволни. А трасето...маниииии, като се гледам на клиповете, чак ми идва да си посегна... Поздрави и е ясно, догодина живот и здраве, в един или друг формат отново сме там
                          Последно редактирано от nikiib; 16-11-12, 16:16.
                          0897/833 689 - Николай Божков

                          Коментар


                          • #43
                            От: СЪВЕТИ: Какво трябва и какво не трябва да има в бъдещите състезания и прояви?

                            По организацията, какво забелязах-
                            Останах с впечатление, че тази година малко е попретупана организацията. Не ви е стигнало време ли, малко са били хората ли, но личеше по-слабата организация. А то иначе винаги излизат нови казуси които няма как да са обмислени предварително и да са вкарани в правилника. Според мен се справихте не чак толкова добре, но не и толкова зле със създадените ситуации в които имаше недоволни състезатели. Но може и по-добре. За догодина обмислете по-добре тежестта на наказанията за непреминаване на екстрем, и дефинирайте задълженията на съдиите по контролите. За да не се получава като тази година-непреминал през блатото, а има печат. Той какво удостоверява-преминаване през екстрема или преминаване през съдията?..

                            Това го казвам с добра мисъл, не за да критикувам.

                            Иначе купона се получи, ама за него не трябва кой знае каква организация
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #44
                              От: СЪВЕТИ: Какво трябва и какво не трябва да има в бъдещите състезания и прояви?

                              Искам да благодаря на организаторите за трасето на рали рейда (крос-кънтри). Смятам, че трасето беше много добре подбрано, позволяваше да се кара с висока скорост, но веднага следваше технично преминаване на даден участък (така се редуваха до финала). Навигация също не липсваше, както казва един наш колега - "Тънка навигация". С две думи - невероятно трасе. Прилича на нашето
                              За догодина предлагам - същия формат.
                              В А Р Н А О Ф Р О У Д 4-6 май 2018 - ТO THE LAST BREATH...
                              TLC-80 1HD-FT

                              Коментар


                              • #45
                                От: Networx - Offroad маратон 2012 - 9 -11 ноември!

                                Първоначално публикуван от Данчо Николаев Преглед на мнение
                                Здравейте,колеги,поздравления на победителите в това чудесно състезание.От името на екипаж 105 в А1 бих искал да направя следните препоръки,забележки и въпроси:
                                1.Постарайте се за в бъдеще да поставите по 2 ма съдии в екстремните зони,1 на входа който да следи за правилното влизане в зоната и преминаването през нея и 1 на изхода,който да заверява успешното преминаване,за да не се получават заобикаляне на екстремите.
                                2.Ясно обозначени екстреми с колчета и ленти,които липсваха на доста от тях.
                                3.Помислете за наказанието от 2 часа за неприминал екстрем,мисля че не е справедливо след като цялото трасе от 100 км се преминава за 2,30 часа.Бих се съгласил да е такова ако караме 6-8 часа етап.
                                4.Моля Ви не заверявайте контрола ако не е премината.
                                5.Оставете решенията за наказанията на главния съдия,който е най-компетентния от всички Вас!
                                Понеже нашия екипаж беше наказан несправедливо с 1 час,поради съдийска грешка(заверена контрола при неприминат екстрем),бих искал да попитам организатора на състезанието Свилен Максимов,след като иска да следва правилата в БФАС,защо допуска екипаж да бъде наказан,поради некомпетентноста на съдията на контрола 5?Защо получихме извинение от Главния съдия относно създалата се ситуация,с думите,че ако зависело от него наказание няма да има,в крайна сметка за какво служи главния съдия?Въпреки подадената от нас контестация относно липсата на ленти през контрола 5,обърканата пътна книга на това място и неправелно поставения знак за преминаване от А1 и А2 тя не беше уважена?В крайна сметка контрола 5 не беше екстремна зона която се минава на лебедка,а просто локва която се преминава за 20 секунди.Да ние доспуснахме грешка,че на брифинга не отбелязохме тази зона,понеже в пътната книга липсва дори информация,че това е екстрем.Но трябваше ли да бъдем наказани с 1 час,след като неволно спечелихме само 20 секунди от тази си глупост?Ако спазвате стриктно правилника за наказания обозначете зоните които са специални участъци,от нашия поглед това не беше екстрем,защото не е обозначен в пътната книга като такъв,липсата на 2 ленти през които да се премине и липса на съдия,който да наблюдава и насочва екипажите при положение,че карат два класа А1 и А2 по едно и също трасе.Надявам се по този казус да се произнесат знаещи хора с опит.
                                Поздрави!!!
                                Абе Данчо,що не каза ,чер си ти бре?Този на когото прати съобщение бях аз ,до тебе.Щях да слагам GT500 на Г -то.Аз карах онова зеленото военно Г ,и си говорихме доста с Бакалов,до вас бяхме на брифинга и не само. Щяхме да говорим, айде другия път
                                ТОЙОТА в РЕЙНДЖЪР стъпили на ПАТРОЛ Y 60
                                Г 230Е
                                Г 500 0887 390 703

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X