Обява

Свий
Няма добавени обяви.

СЪВЕТИ: Какво трябва и какво не трябва да има в бъдещите състезания и прояви?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: СЪВЕТИ: Какво трябва и какво не трябва да има в бъдещите състезания и прояви?

    Простете на незнаещия
    На сърбела майката му е чесането.
    Борислав Борисов Русе О885 О37815

    Коментар


    • #17
      От: СЪВЕТИ: Какво трябва и какво не трябва да има в бъдещите състезания и прояви?

      Генади Цветков-навигатор.Преди състезанието бях настроен критично към формата-виках си що за чудо е това и рали и трофи и траял,и какъв ще е този джип дето ще става и за трите,но поради резултатите в класирането ще пропусна тази забележка.
      Остана ми само една и тя е,че като достигнехме до някой от екстремите нямаше кой да ни обясни категорично за кой клас е екстрема,ще има ли бонус ,ако го караме и т.н.Например при гъбите съдията ни каза,че не знае за бонус ли се карат,или не,а Хайлукса беше заседнал здраво в тях и трябваше да чакаме много,така че решихме,че няма смисъл да чакаме,като не знаем какво печелим и какво губим.Накрая искахме да се хакнем в "фантазията" но съдията каза,че и да го минем няма бонус, тъй като сме А2 и се спряхме.С две думи нямаше ясна концепция за бонусите,при преминаване на екстреми.Поздрави на всички колеги!
      Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
      Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
      Враца

      Коментар


      • #18
        От: СЪВЕТИ: Какво трябва и какво не трябва да има в бъдещите състезания и прояви?

        Мехмед Мехмедов -навигатор.Формата ми хареса -имаше от всичко.Пътната книга беше направена подробна .Може би малко по трудни екстреми трябва да има догодина.
        ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

        Коментар


        • #19
          От: СЪВЕТИ: Какво трябва и какво не трябва да има в бъдещите състезания и прояви?

          Младен Стоянов-състезател
          1.Брифинга и записването-добре организирани и без никакъв хаос
          2.Правилата за наказанията за отклонение от трака,както за превишаване на скоростта и не спиране на стоповете не бяха изяснени до самия старт
          3.Времето за стартиране-спазено до последната минута-честно казано не го очаквах
          4.Трасето-отлично направено,маркирано и организирано със съдиите на мястото си и добре обозначени екстреми.Допадна ми много комбинацията от пълна газ и екстремни участъци.
          4.Пътна книга-подробна и ясна.
          5.Класирането излезе доста по-късно от обявеното,но това е напълно нормално в предвид информацията,която трябва да се обработи.Нереалистично беше да се смята,че ще излезе до 20ч.
          6.Накрая бяхме приятно изненадани от организацията на вечерта,банкета и видео стената
          7.В отговор на пост 17,бонусите за всеки екстрем ни бяха раздадени в табличка още на брифинга в Петък,заедно с правилниците
          8.За втория ден наистина беше по-добре да се направи опознавателна обиколка с всички джипове наведнъж,а не за всяка серия.

          Въпреки че,преди състезанието бях скептично настроен,още от брифинга до самия край усещах,че всеки от екипа си знае работата и си я върши с хъс и ентусиазъм!Чест и почитания за целия екип организирал този голям празник за нас!Прекрасен дебют от такъв мащаб!
          2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

          Коментар


          • #20
            От: СЪВЕТИ: Какво трябва и какво не трябва да има в бъдещите състезания и прояви?

            Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
            За втория ден наистина беше по-добре да се направи опознавателна обиколка с всички джипове наведнъж,а не за всяка серия.
            Абе вие не разбрахте ли, че на Свилен му се кара по трасето

            На мен пък много ми хареса идеята за заснимане на видео преминаването на състезателите през екстремите. И ползването на записите за "доказателство в съда". Според мен това ще се наложи като практика не само в нашия спорт, а в спорта въобще. Но ще мине време де. Засега Свилен е новатор.

            Накрая на втория ден усетих доста изнервеност в организаторския екип, явно зора им е дошъл вповече. Което дава материал за размисъл към шефа-или да предвижда повече хора за организацията, или да опрости максимално правилата и да няма много работа за съдии и останалия екип по организацията.
            Винаги по-простото, по-елементарното е било по-добро.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #21
              От: СЪВЕТИ: Какво трябва и какво не трябва да има в бъдещите състезания и прояви?

              Включете трасета подходящи и за клас А3 за паркетни джипки така ще се получи пълно щастие и шоу за всички.


              П.П. Да се избере дата в която лова е забранен 70% от любителите на този спорт са ЛОВДЖИИ.
              Последно редактирано от autogad; 15-11-11, 00:07.

              Коментар


              • #22
                От: СЪВЕТИ: Какво трябва и какво не трябва да има в бъдещите състезания и прояви?

                В отговор на пост N19.Списъкът с екстремите,който ни беше раздаден с бонусите се отнасяше само за клас А1.Ние карахме в А2.
                Последно редактирано от genadi.tsvetkov; 15-11-11, 06:40.
                Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                Враца

                Коментар


                • #23
                  От: СЪВЕТИ: Какво трябва и какво не трябва да има в бъдещите състезания и прояви?

                  Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
                  Младен Стоянов-състезател
                  7.В отговор на пост 17,бонусите за всеки екстрем ни бяха раздадени в табличка още на брифинга в Петък,заедно с правилниците
                  Това се отнасяше само за А1! Ние карахме клас А2
                  Последно редактирано от tk3c-pyce; 15-11-11, 07:53.
                  Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                  Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                  Враца

                  Коментар


                  • #24
                    От: СЪВЕТИ: Какво трябва и какво не трябва да има в бъдещите състезания и прояви?

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    На мен пък много ми хареса идеята за заснимане на видео преминаването на състезателите през екстремите.
                    И на мен ми хареса.
                    А въпросните записи къде можем да ги гледаме?
                    На сърбела майката му е чесането.
                    Борислав Борисов Русе О885 О37815

                    Коментар


                    • #25
                      От: СЪВЕТИ: Какво трябва и какво не трябва да има в бъдещите състезания и прояви?

                      Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение
                      В отговор на пост N19.Списъкът с екстремите,който ни беше раздаден с бонусите се отнасяше само за клас А1.Ние карахме в А2.
                      Списъците с екстремите бяха раздадени на всички. Така нареченото Приложение1. Там бяха описани всички шест ектрема и бонусите и наказанията за всеки от тях. На брифинга беше разяснено, че шесте екстрема са задължителни за клас А1, а клас А2 карат задължително само останалите три екстрема. Дори най-прилежно обясних, че подходите за екстремите, които са за А1 ще бъдат цветно обозначени с табели за двата класа(А1 го насочваха към екстрема, А2 го пропускаха). За останалите три екстрема трябваше просто да погледнете Приложение1 и да прецените дали да чакате закъсалия, или да го заобиколите. Задачата на съдиите по екстремите беше да регистрират времето и начина на преминаване на екстрема. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Приложение1.jpg
Прегледи:1
Размер:56.1 КБ
ID:5317962
                      Последно редактирано от atanas_93; 15-11-11, 08:20.
                      Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                      SSang Yong Kyron 2.0xdi
                      Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                      Коментар


                      • #26
                        От: СЪВЕТИ: Какво трябва и какво не трябва да има в бъдещите състезания и прояви?

                        Колега atanas_93, темата е открита за КРИТИКА И ПРЕПОРЪКИ, а не за оправдания, спорове и обяснения! Затова и ако забелязваш, аз не се намесвам, въпреки че има места, където бих искал да го направя. В тази тема ОРГАНИЗАТОРИТЕ САМО СЛУШАТ (четат)!
                        Щом колегата е останал в неведение, значи има нещо, което е можело да направим, а не сме направили - например можехме да направим кратък изпит по въпросника на самия технически преглед. Проста и гениална идея, с която щяхме да проверим дали всички знаят, да хванем овреме какво не знаят и да им го обясним

                        Коментар


                        • #27
                          От: СЪВЕТИ: Какво трябва и какво не трябва да има в бъдещите състезания и прояви?

                          Ок.
                          Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                          SSang Yong Kyron 2.0xdi
                          Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                          Коментар


                          • #28
                            От: СЪВЕТИ: Какво трябва и какво не трябва да има в бъдещите състезания и прояви?

                            ВАНЬО ВАСИЛЕВ - ГЛАВЕН СЪДИЯ
                            БЛАГОДАРЯ,ЧЕ НИ ПОВЯРВАХТЕ !
                            БЛАГОДАРЯ ЗА ЛАСКАВИТЕ ОТЗИВИ !
                            СЛЕДЯ ВНИМАТЕЛНО ДИСКУСИЯТА И ЩЕ СЕ НАМЕСЯ,КОГАТО МУ ДОЙДЕ МОМЕНТА.
                            ИСКАМ ДА НАСОЧА ВНИМАНИЕТО ВИ,КЪМ ФАКТИТЕ - СТАВАТЕ ВСЕ ПО-ДОБРИ И ВСЕ ПО-БЪРЗИ,А С ТОВА И ПО ОПАСНИ ЗА СЕБЕ СИ И ЗА ПУБЛИКАТА. БИХ СЕ РАДВАЛ НА ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ПОВИШАВАНЕ НА СИГОРНОСТТА,КАКТО НА ЕКИПАЖА,ТАКА И НА ЗРИТЕЛИТЕ???

                            Коментар


                            • #29
                              От: СЪВЕТИ: Какво трябва и какво не трябва да има в бъдещите състезания и прояви?

                              Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
                              Списъците с екстремите бяха раздадени на всички. Така нареченото Приложение1. Там бяха описани всички шест ектрема и бонусите и наказанията за всеки от тях. На брифинга беше разяснено, че шесте екстрема са задължителни за клас А1, а клас А2 карат задължително само останалите три екстрема. Дори най-прилежно обясних, че подходите за екстремите, които са за А1 ще бъдат цветно обозначени с табели за двата класа(А1 го насочваха към екстрема, А2 го пропускаха). За останалите три екстрема трябваше просто да погледнете Приложение1 и да прецените дали да чакате закъсалия, или да го заобиколите. Задачата на съдиите по екстремите беше да регистрират времето и начина на преминаване на екстрема. [ATTACH=CONFIG]383378[/ATTACH]
                              Приемам,че ако само аз не съм разбрал схемата(понеже,пилота ми го нямаше на брифинга),съм си виновен аз самия и ще си поема вината със съответните мезета,дано за догодина да поумнея,защото само това неразбиране на системата на бонусите за А2 ни раздели от първото място и в маратона.Поздрави!
                              Последно редактирано от genadi.tsvetkov; 15-11-11, 15:54.
                              Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                              Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                              Враца

                              Коментар


                              • #30
                                От: СЪВЕТИ: Какво трябва и какво не трябва да има в бъдещите състезания и прояви?

                                Здравейте на всички! Благодаря за добрата организация и за хубавото трасе. Преживяването беше страхотно! Ето и моите препоръки и наблюдения:

                                1. Да има химически тоалетни! (беше първо ужасно неудобно, после нехигиенично и най-накрая грозно)
                                2. Брифингът беше много ясен и записването беше безпроблемно.
                                3. Превишаването на скоростта в населените места да бъде наказвано (също ясно да го пише в пътната карта, все пак адреналин има и е добре да има подсещане).
                                4. Спирането на СТОП (това, само на знак "стоп" или където пише в пътната карта стоп?)
                                5. Точките през 30м бяха доста объркващи... като навигатор за пръв път, по-скоро ме объркаха. Все пак колата се движи доста бързо, но това е и въпрос на опит от моя страна. Имаше няколко места, на които докато се огледам и за щастие вече бяхме на 2-3точки напред в картата.
                                6. Стартът през 4мин беше много добре откъм спокойствие на трасето (в стил оправяй се сам), но може малко да се съкрати... нашият екип стартира чак в 13.08ч и чакането от 2-3 часа беше твърде дълго...
                                7. На затворенето трасе 5 обиколки са твърде много, предвид трасето. Имаше 2-3 места за изпреварване, а навсякъде другаде само 1 джипка минаваше, т.е. там пък става на принципа кой какво е прежалил по колата си. Също не съм съгласна с молбата на организатора (която разбира се уважихме) екипажът ни да изчака останалите на старта, защото сме щяли да направим тапа, тъй като бяхме само на задно. Времената се засичат на всеки индивидуално, независимо от това дали някой е закъсал или не по трасето (т.е. времето се спира, докато се отпуши тапата).
                                "Light travels faster than sound. That is why some people appear bright before you hear them speak."
                                LZ1NWW
                                B(+)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X