Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Isuzu Trooper 3.0 дизел 2003та година

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Isuzu Trooper 3.0 дизел 2003та година

    Здравейте, поизчетох темите във форума за този джип и най-честият им проблем дюзите. Интересува ме има ли как с просто око да се разбере дали има проблем с дюзите, в смисъл мирис на нафта в охладителна течност, масло или нещо друго.
    Днес гледах една такава машина и като цяло останах много доволен от вървене, скорости, състояние на купе и интериор, единственото, което още на първо четене се обади беше предницата, но това предполагам е бял кахър. Та малко омотано стана, но има ли как да позная ако дюзите му са проблемни? И също така при ускорение се чува едно като виене от турбото може би За първи път карах Исузу и не знам дали е нормално, не е чак страшно виене като на умряло, просто се чува малко по-шумно. Правило ми е впечатление, че и други исузута вият така като са минавали покрай мен, но не знам дали е нормално. Всяка една информация ще ми е добре дошла и предварително благодаря.
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 12-11-11, 23:25.

  • #2
    От: Isuzu Trooper 3.0 дизел 2003та година

    Симптоми на заминали уплътнения на дюзите: http://www.offroad-bulgaria.com/show...15#post1548315

    Което не означава, че ако ги няма дюзите са наред. Както съм писал и в по-горната тема, моя си го взех така. Смяната на уплътненията на дюзите не е голям проблем, виж "обаждането" на предницата не е бял кахър. Окачванията са им много здрави, но и скъпи. А тоя е видял явно много зор. Освен това на моя турбото не вие - изобщо!
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

    Коментар


    • #3
      От: Isuzu Trooper 3.0 дизел 2003та година

      Ако колата пали лесно на студено /а и на топло/,има ряз,шума на мотора е нормален,не прекъсва или мени оборотите и не препушва и други видими проблеми свързани с покачване нивото на маслото /вкарва нафта в мотора/, промяна на антифриза /по-рядко може да се случи от проблем с дюзите/ значи дюзите са добре! По принцип този мотор на Исузу го водят най-проблемен спрямо другите, но според мен всичко и до някъде е на късмет. Така, че ако ти допадат взимай - яки машини са /казвам го от 5 годишен опит с тях и продължавам/. Успех !

      Коментар


      • #4
        От: Isuzu Trooper 3.0 дизел 2003та година

        На студено не знам как пали, понеже като го гледах човека беше дошъл от София до Пазарджик и студено палене беше малко невъзможно. Единственият кахър на паленето е, че стартера върти малко бавно, но това го отдавам на малкият акумулатор, който беше 60-65Ah. Не пуши бяло, не прекъсва, а ряз си има. Като изключим бавното превъртане на стартера си пали без проблем. Нивото на маслото, освен ако не е над максимума мога ли по друг начин да го разбера?
        И има ли други по-осезаеми болки на този модел, за които да се ослушвам при вторият оглед?

        Коментар


        • #5
          От: Isuzu Trooper 3.0 дизел 2003та година

          Както е казал по горе колегата въпрос на късмет Ще ви дам един съвет Огледайте пластмасовите капаци по двигателя ако са здрави значи не са пипали много майстори това е добре по предницата има части заместители така че не е болка за умирачка Колкото до дюзите като на всеки двигател повреждат се сменят се Ако джипа ти легне на сърце скачай хората се женят без да питат ти се чудиш за кола Късмет

          Коментар


          • #6
            От: Isuzu Trooper 3.0 дизел 2003та година

            Капаците са здрави, не е имало и сериозни удари. Общо взето работата отива на късмет. Утре ще е вторият оглед и каквото стане.
            Дано да има Натиснете снимката за да я уголемите

Име:jeep_yj.gif
Прегледи:1
Размер:1.8 КБ
ID:5317714

            Коментар


            • #7
              От: Isuzu Trooper 3.0 дизел 2003та година

              Тя работата винаги е на късмет, но може да му помогнем малко Да те върна малко към турбото. Не трябва да вие. Не знам колко струва, но не е никак евтино.
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • #8
                От: Isuzu Trooper 3.0 дизел 2003та година

                Нямам идея дали е от турбото, просто с оборотите се засилва и това виене да го наречем, не съм сигурен дали е от турбо или просто двигателя така си работи...

                Коментар


                • #9
                  От: Isuzu Trooper 3.0 дизел 2003та година

                  Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                  Тя работата винаги е на късмет, но може да му помогнем малко Да те върна малко към турбото. Не трябва да вие. Не знам колко струва, но не е никак евтино.
                  Съгласен съм, че е въпрос на късмет. Също съм съгласен, че турбото не трябва да вие, но при огледа прегледай двата клапана на турбината. Единият е на интеркулера, другият е зад турбината на изпускателните тръби. Обикновено от каране в режим градско се натрупват сажди и единия клапан блокира и не се движи /може да се пробва с раздвижване, с ключ номер 17 на края на вилката, пръскане с ВД/. Поне аз знам колко струва, защото въпросния клапан на турбината беше блокирал, раздвижих го и всичко е ок. Иначе изчетох във форума и доста в нета за турбините, прочетох темата, в която Quadra препоръчва, ако мога така да се изразя факир на турбините ...

                  ПП:Въпросното Исузу, изпробвай го като всеки един дизелов автомобил, намери си стръмен участък от няколко километра, подгони го там и накрая спри и го заслушай как работи. Ако ти легне на сърцето, взимай без да се замислиш...кой с каквото може ще помага .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Isuzu Trooper 3.0 дизел 2003та година

                    Днес рано сутринта карах зад едно такова ISUZU 3.0, минах пред човека, спрях го и го помолих да преслушам неговият за това "виене". Звучеше по абсолютно същият начин, каза ми, че така го е взел преди 70 000 мили (беше с десен волан) и проблеми никакви... Дано наистина да си е нормално

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X