Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дивото зове 2011

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ден 26--8 Юни

    След като хапнахме, се запътихме към Виктория. За съжаление впечатлението ни оттам беше претоварен трафик, горещина, и нищо особено за разглеждане. Заредихме и потеглихме към пристанището. Това ни е возилото до Ванкувър:



    Разбира се, докато чакахме да дойде време да се качим, се запознахме с други мотористи--семейна двойка. За съжаление не си спомням в момента техните имена. Само помня че колегата беше англичанин. Те току-що бяха купили крюзър от подходящ размер за съпругата му и бяха безкрайно радостни. Не знам как, но и аз също се радвах с тях. Те настояха да позирам с новата придобивка:



    След това потеглихме. Някои моменти от пътуването до Ванкувър:





    Тук сме доста наблизо до пристанището на Ванкувър:



    Опитах се да снимам залеза отново, вече на суха земя:

    Коментар


    • Ден 26--8 Юни

      Подминахме града, за да не се бавим по улиците на следващата сутрин. Намерихме къмпинг, където офиса изглеждаше точно така:



      Такъв офис за къмпинг досега не бях виждал... Беше по-подходящ за претенциозен хотел, или комплекс за конференции. Собственичката беше азиатка. Разговорихме се с нея надълго и нашироко. Накрая платихме и тръгнахме да излизаме.

      Спомням си че по-рано докато гледах залеза си мислих с носталгия че приключението завършва.

      Приключението нямаше такива намерения... Та излизаме от офиса след като платихме, и чуваме глас: "Къде сте бе, чакам вече 20 минути!!!" Споглеждаме се, за пръв път виждаме този тип задстанал до моторите. Той се оказа човек готов да помогне на пътници, и като видял моторите, решил да ни покани на гости. Още каза: "Няма да плащате за къмпинг, идвате у нас." Отидохме. Да ви запозная с Пол, който е застанал до колегата:



      Другите вляво са Хю, и приятелката на Пол (отново забравих името). Без да ни познават, те решиха да ни приютят и да хвърлят едно парти. Оставих мотора и тръгнах с Пол за бира. Тук вече сме доста по-късно вечер, вътре във фургона където Пол живее:



      Тук се снимахме дори още по-късно:



      Решихме да разгледаме фургона и на приятелката му. По това време всичките се бяхме напили до някаква степен. Приятелката му не видя паркираната кола и така се метна през нея, все едно че беше хвърлена от джудист. Падна тежко в настилката, а ние бързо и помогнахме да стане. Както и да е, най-накрая стигнахме. След няколко чаши и там, Пол остана, а ние поехме обратно да спим в неговия фургон. Той направи какво ли не, за да се почувстваме като у дома си, ама си и беше абсолютна откачалка

      Така и не видяхме мястото в къмпинга, за което платихме...

      Коментар


      • От: Ден 26--8 Юни

        Първоначално публикуван от Purple Elephant Преглед на мнение
        ...
        Спомням си че по-рано докато гледах залеза си мислих с носталгия че приключението завършва.
        ......
        Като сравнявам снимките от началото на пътеписа, с настоящите, мисля, че е било крайно време приключението да завърши.
        Колегата ти така е отслабнал, че като нищо на следващите снимки няма да се вижда .
        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

        Коментар


        • От: Ден 26--8 Юни

          Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
          Колегата ти така е отслабнал, че като нищо на следващите снимки няма да се вижда .
          Той беше отказал да се бръсне в продължение на цялото пътешествие.

          Коментар


          • От: Ден 26--8 Юни

            Първоначално публикуван от Purple Elephant Преглед на мнение
            Както вече за нас е нормално, без усилие срещнахме нови приятели:



            Оказа се че човека е глухоням. Той умираше от желание да ни каже нещо, и "разговаряше" с колегата надълго и нашироко. За съжаление диалога като че ли се състоеше най-вече от усмивки и кимане, но понякога като че ли това е най-важното.
            Има нещо адски символично в тази снимка и коментара. Но не мога да го обобщя...

            Коментар


            • От: Дивото зове 2011

              Среща на моста между двата свята - на звука и на тишината.

              Коментар


              • Ден 27--9 Юни

                Предната нощ като че ли определи характера на тази сутрин... Аз спах добре цяла нощ, като мама котка с 5 котенца които спаха до легото добавиха до неочаквания домашен уют... Събудих се и започнах да мисля за кафе. Видях че колегата няма да се вдигне скоро и се отправих сам по улиците на Ванкувър да търся нещо за отваряне на очите.

                Пих кафе, върнах се, където всички се бяха събрали и мислеха че съм отпрашил зад граница. Е, не беше чак така, аз оставих бележка.

                Като че ли темата от предната вечер продължи. Колегата едва мърдаше, повтаряйки: "Ох, какво пих?" Аз си мислех: 'Общо взето две бири". Запознахме се и с Грант, още един приятел на Пол. Мина ми през главата че ме будалкат. А сега де--тоя пич има 2-ма приятели които се казват Хю и Грант?!?!



                Грант имаше красив спорт турър, който ни показа с удоволствие:



                Забележете RV-то зад него--той качва БМВ-то отзад и така пътуват с жена си Бети. Винаги ми е интересно да науча как колеги решават практически проблеми свързани с пътуване.

                Той и жена му Бети ни поканиха вътре в RV-то да разгледаме. Ей това е комфорт, в автобус:



                Това е отново вътре, този път Пол използва шанса да се прикотка до Бети:



                Разбира се, не останах назад:

                Коментар


                • Ден 27--9 Юни

                  Тук вече сме пред Blaine, граничния пункт който беше яко задръстен:




                  Чакахме около 2-3 часа. Дори гледахме едно маце как прави Йога. Предните дни бях в контакт с контигента в град Spokane. Там ходим всяка година на събор, и планувахме да останем на гости в организатора на събора, който ни предложи да останем у тях и да опънем палатки. Така че той ни чакаше вечерта, а ние губим време на границата...

                  Още една снимка, все пак стояхме там с часове:




                  След това целта беше да стигнем до Spokane при нашия приятел. Минахме през планинския участък на Hwy 2:





                  Някъде по това време минахме и през Leavenworth, баварско селище в средата на щата Вашингтон. Мястото е невероятно, определено ще се върна:

                  http://www.leavenworth.org

                  Коментар


                  • Ден 27--9 Юни

                    Минахме през планинския участък, и останалата част от пътя беше поля и лозета. Чудя се какво е снимал колегата тук, Windows XP?



                    Накрая пристигнахме и до дома на нашия колега, Дейвид. Той организира моторен събор всяка година. Аз съм ходил веднъж и прекарах невероятно. Тази година пропуснах заради Русия.

                    Дейвид ни нахрани като царе--някакъв стейк във сос, направо си изядох пръстите. Тук сме в двора с бири, огън, и разказваме лъжи:





                    Машините издържаха до тук, почти сме у дома:



                    Колегата намери приятелче:



                    След бирите и приказките проснахме спалните чували на тревата и заспахме.

                    Коментар


                    • Ден 28--10 Юни

                      Сутринта се видяхме отново с Дейвид, благодарихме му сърдечно и се уговорихме да държим връзка относно събора. Той каза че има намерения междувременно да организира събиране в Монтана. Това беше добра новина, би било супер ако намери време да дойде. Той се оказа артист--работи дърворезба, също така ни показа къщички за птици които е правил:



                      Дърворезбата си заслужаваше да се види, но за съжаление нямам снимка... Басейнчето с риба (Koi fish?? Не знам как е на български...), обитателите са там дори през зимата:



                      Поехме по 4-лентовата магистрала, като че ли нямахме търпение да се приберем. Спряхме в Wallace, Idaho и разбира се започнахме разговор с други пътуващи. Wallace има интересна геологическа изложба покрай магистралата I-90.





                      В миналото е бил миньорско селище, където неизбежно е имало и редица публични домове. Някои от по-известните сега са музеи. Wallace е знаменит още с горските пожари през 1910, които са взели много жертви:

                      http://en.wikipedia.org/wiki/Great_Fire_of_1910

                      Скоро навлязохме и в Монтана. Бях изненадан да видя че реката Clark Fork е толкова пълноводна, че почти заливаше мостовете. Докато сме били на път на Север радвайки се на разкошно време, тук почти не е спряло да вали сняг и дъжд.

                      Спряхме и до работа да кажем здравей на всички. Останахме там с часове, разказвайки за нашите преживявания:



                      Гумите издържаха, но ще претърпим смяна ако искаме да караме през лятото:



                      Колегата е посрещнат с радост в момента на завръщане:



                      Коментар


                      • От: Дивото зове 2011

                        Тези нормални хорица които сте снимали по пътя даже не подозират че ще ги види толкова народ по света.
                        Sent from my Nokia s fenerche

                        Коментар


                        • От: Ден 28--10 Юни

                          Първоначално публикуван от Purple Elephant Преглед на мнение

                          Спряхме и до работа да кажем здравей на всички. Останахме там с часове, разказвайки за нашите преживявания:


                          Човече, последния ти пост страшно ме натъжи...Как така? Приключението свърши ли?
                          Сменяй гумите и изчезвай!
                          Шегувам се, благодаря за разкошния пътепис!

                          Коментар


                          • От: Дивото зове 2011

                            До Purple Elephant:
                            Колега! Даже това обръщение ми се струва неуместно след такова приключение зад гърба ти и моят скромен опит. Много ми е интересно, какви ще бъдат следващите ти "разходки", ако това ти е била първата. Искам да ти благодаря най-искренно за това, че сподели преживяването си със нас и с нетърпение чакам следващият ти пътепис. Ако имаш път към Москва обади се.
                            Най-искренни благодарности.....
                            HONDA XL650

                            Коментар


                            • От: Дивото зове 2011

                              Завиждам
                              Благодарско за разказа още веднъж

                              Пожелавам ти още много такива
                              Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                              И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                              вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                              Коментар


                              • От: Дивото зове 2011

                                Благодаря за хубавия разказ със снимки! Пожелавам Ви много още пътешествия.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X