Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на нов паркетен джип

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на нов паркетен джип

    Здравейте!
    Заглавието в голяма степен покрива темата, само искам да внеса няколко пояснения:
    Докато чаках да ми бъде активиран account-а изчетох по-голямата част от тази секция. Информацията за нови паркетни джипове е доста малка. Което не ме учудва - давам си много ясна сметка, че паркетен джип и offroad са две неща, които нямат много общо едно с друго. Иначе съм в голяма степен запознат с моделите на пазара, но реших да видя една по-различна гледна точка, каквато със сигурност ще е вашата.
    Какво ми трябва - нов джип, в ценовата граница до около 65 000лв с ДДС. Гаранция от поне 3 години. Фабричен трети ред седалки. Ще се кара на асфалт със съвсем малки изключения - през лятото за риба, а през зимата - на ски. Това до този момент напълно успешно съм го правил и с FWD, но си мисля, че AWD трябва само да ме улесни.
    Най-голямо внимание, на този етап, обръщам на Mitsubishi Outlander 2007 и Hyundai Santa Fe. Какви са ви впечатленията като цяло от тези коли? Нещо конкретно за 4х4? Имам доста малък опит с автомобили с двойно задвижване - и то е с такъв, което е малко в страни от вашето разбиране за 4х4 - Lancer Evo със среден активен диференциал, така че всяка допълнителна информация, ще е от ползва. При Outlander-a имаш възможност да си избираш дали да караш на FWD, FWD + RWD при приплъзване, или на AWD при разпределение 50:50. Предполагам, че е с някакъв хидравличен съдинител, ама това е по вашата част, така че вие ще кажете Окачването е независимо. По-скоро съм се спрял на Outlander-a на този етап...
    Вие сте на ход!

  • #2
    До: Избор на нов паркетен джип

    Е как за толкова кратко време успя да намериш най-обидната квалификация за джип.
    Съжалявам но за СантаФе и Аутландер няма да мога да бъда от голяма полза.
    Знам само че разликата между паркетен и непаркетен е в гумите и в шофьора.

    Коментар


    • #3
      До: Избор на нов паркетен джип

      доколкото разбирам под FWD Вие имате предвид Front Wheel Drive а то всъщност е FOUR Wheel Drive
      AWD не е ли търговско наименование при Субару? т.е. FWD и AWD са все автомобили 4х4 с различни системи... Например Санта Фе-то е с вискомуфа - когато 1 от предните колела пробуксува около 1/4 оборот, движението се предава и на задния мост...

      Каква точно е нашата роля, та сме "на ход"?

      И двата са перфектни за шосе и ходене на ски/риба. Харесайте си един от двата и се возете със здраве!
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        До: Избор на нов паркетен джип

        Някой може да каже че съм пристрастен,но защо не погледнеш Nissan Pathfinder 59848лв с ДДС,фабрично 7 местен.Като двигател/мощност/е по добър от другите два,а според мен и като качество.Е сигурно няма да има някои от глезотиите на другите 2,но си има основните екстри.
        VW-TOUAREG V6,3.0 TDI:oops:

        Коментар


        • #5
          До: Избор на нов паркетен джип

          Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
          доколкото разбирам под FWD Вие имате предвид Front Wheel Drive а то всъщност е FOUR Wheel Drive
          AWD не е ли търговско наименование при Субару? т.е. FWD и AWD са все автомобили 4х4 с различни системи... Например Санта Фе-то е с вискомуфа - когато 1 от предните колела пробуксува около 1/4 оборот, движението се предава и на задния мост...

          Каква точно е нашата роля, та сме "на ход"?

          И двата са перфектни за шосе и ходене на ски/риба. Харесайте си един от двата и се возете със здраве!
          FWD - Front wheel drive
          RWD - Rear wheel drive
          AWD - All wheel drive
          Прието е съкращението FWD да се използва за front, вместо за four - за справка -> http://en.wikipedia.org/wiki/FWD

          Вашата роля е да си кажете мнението най-вече за 4х4 функционалността, защото за останалите неща имам достатъчно познания и сам да направя преценка...

          И двата имат задоволителен външен вид. И двата са плачевни откъм вътрешна изработка. Outlander-a има значително по-лошо поведение на пътя - клати се повече отколкото е поносимо, след 130км/ч няма никой. В тези неща Santa Fe го превъзхожда отвсякъде. Интериора на Santa Fe е толкова фрапиращо евтин, че все още не ми е ясно ще успея ли да се разделя с тези пари за такова качество... След днешната ми (и последна) обиколка по showroom-овете, започнах да се отказвам все повече и от двата модела. Започва да ми ставя ясно, че за джип просто трябват повече пари.
          Това, което ми направи много добро впечатление обаче, беше новият X-trail (това по повод мнението на колегата за Pathfinder). Много по-високо качество на изработката, приличен външен вид, двулитров дизелов двигател с директно впръскване и мощност от 150к.с. (като същия двигател го има и чипнат на 174к.с.) С всички екстри, включително навигация, ксенони, кожа и т.н. струва около 68 000лв. И изобщо нямаше да се замисля, ако нямаше един единствен проблем - няма вариант с 6+1 места. Теоретично може да се регистрира като 6+1, за да се ползва ДДС-то, но допълнителните седалки са неизползваеми и трябва да се махнат след регистрацията... Така че все още не съм наясно какво да правя...

          Коментар


          • #6
            До: Избор на нов паркетен джип

            Първоначално публикуван от inox Преглед на мнение
            Някой може да каже че съм пристрастен,но защо не погледнеш Nissan Pathfinder 59848лв с ДДС,фабрично 7 местен.Като двигател/мощност/е по добър от другите два,а според мен и като качество.Е сигурно няма да има някои от глезотиите на другите 2,но си има основните екстри.
            А тия Pathfinder-и за 59848лв с ДДС къде ги намираш?

            Коментар


            • #7
              До: Избор на нов паркетен джип

              offtopic:

              Тедо, колегата 3dfx е прав - FWD си е front wheel drive, а 4WD е four wheel drive.

              Коментар


              • #8
                До: Избор на нов паркетен джип

                Първоначално публикуван от jimmy Преглед на мнение
                А тия Pathfinder-и за 59848лв с ДДС къде ги намираш?
                Първата позиция в ценовата листа на Нисан България


                2,5dCi Classic 6 ст.ръчна - 30 600 59 848 лв
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  До: Избор на нов паркетен джип

                  Аз карам Аутлендър от 1 месец. 2 литра дизел с чип тунинг от Балкан Стар /гаранцията на колата си остава/ от там твърдят , че е 170 коня,390 Нм.

                  Аз лично съм много доволен от колата. Това за клатенето на пътя и за 130 км/ч при мен не е вярно.

                  За тези пари в момента за мен няма по-добър СУВ
                  Nissan Patrol Y61

                  Коментар


                  • #10
                    До: Избор на нов паркетен джип

                    Сигурно съм пристрастен ама 30 000 ерво бих се метнал винаги на 3 годишен рейнджровър.При това щедро оборудван,огромен,красив и с мотор на бмв.Щото патфайндър хубаво,ама хубавите са по 75-80000 лева.Тоз нали са сещате колко постен ще бъде,както и колко е невъзможно в бг да се купи кола базово изпълнение.
                    В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Избор на нов паркетен джип

                      Първоначално публикуван от Novice Преглед на мнение
                      Аз карам Аутлендър от 1 месец. 2 литра дизел с чип тунинг от Балкан Стар /гаранцията на колата си остава/ от там твърдят , че е 170 коня,390 Нм.

                      Аз лично съм много доволен от колата. Това за клатенето на пътя и за 130 км/ч при мен не е вярно.

                      За тези пари в момента за мен няма по-добър СУВ
                      Мерси за инфото! Колко ти струваше мапването в БалканСтар?
                      Предполагам че впечатлението ми е такова, не толкова заради слабости в модела, колкото заради неправилни очаквания. Имам Touran, със същия двигател като на Outlander - 2.0TDI - 103kw. Очевидно разликата в килограмите и челното съпротивление оказва значителна роля, защото с него постигам сравнително нисък разход със 160 по магистралата, както и значително по-добро ускорение и максимална скорост. Май не мога да очаквам такива неща от джип, освен ако не е Cayenne или G55 AMG, само че нямам възможност нито за закупуване, нито за поддържане на такова нещо. Започвам да се чудя, дали SUV е най-правилния избор на този момент или е по-добре да изчакам...

                      И все пак - някой да каже нещо за новия X-trail?

                      Коментар


                      • #12
                        До: Избор на нов паркетен джип

                        Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                        Първата позиция в ценовата листа на Нисан България


                        2,5dCi Classic 6 ст.ръчна - 30 600 59 848 лв
                        Мерси, аз съм гледал някакъв дилър явно.

                        Иначе...хахах, тоя Патфайндър със стоманени джанти ме хвърли в публиката. Можем скоро да очакваме тема - Патфайндър или ЛандКруизър 105.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Избор на нов паркетен джип

                          Първоначално публикуван от 3dfx Преглед на мнение
                          Започвам да се чудя, дали SUV е най-правилния избор на този момент или е по-добре да изчакам...
                          Ако се търси нещо, което да се кара с 200 по магистралата и ако може при това да му е малък разхода, то SUV определено не е добър избор ...
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Избор на нов паркетен джип

                            Е то неможе хем три реда седалки, хем място за ски, хем да е по-високо, хем да е гъзарско, хем да върви с 200 и да не гори. Няма такъв случай.

                            Мен, ако питаш забрави за разхода, купи си там каквото ти харесва и си свиркай. Кола за 65К, ще си купуваш за 2л/100 ли ще го правиш на проблем?

                            Иначе, толкова много избор има на пазара, че наистина може да се шашне човек, а и невярвам някой тук да може да ти изброи и сравни всичките видове 4х4 при тия коли.

                            Аз ако избирам такава кола, бих се ориентирал към производител с традиция, цената да ми допада, и да ми харесва като външен вид и интериор. За вървенето всичките долу горе вървят, а дали е awd или т.н....все тая (ако е спазено условието за производителя с традиция). С други думи Outlander-а какво му се чудиш? .

                            Коментар


                            • #15
                              До: Избор на нов паркетен джип

                              Като заговорихме за традичия нещата са ясни - JEEP
                              Ама какво правим с паркета?
                              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X