Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Филма "Последният лов" - коментари

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Филма "Последният лов" - коментари

    Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
    Градски ,разликата е в това че оня му пуснаха кръвчицата че и на Ленчето.Тука ако бяха приклали 100-на 200-та кхмери,нямаше да го водим тоя дебат.
    Рано се усетиха,взеха им страха

    Коментар


    • #17
      От: Филма "Последният лов" - коментари

      Ако го бяха пуснали тоя филм преди 20г. да му бях обърнал по-сериозно внимание. Ама сега...
      Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
      -----------------------------------------------
      Питието определя съзнанието....
      -----------------------------------------------
      0887770735

      Коментар


      • #18
        От: Филма "Последният лов" - коментари

        Аз съм бил през 1989г. в Румъния и искам да ви кажа, че тогава България сравнена с нея изглеждаше, като Швейцария сравнена с Молдова. Там видях за първи и последен път игра на футбол с парцалена топка, като ми е разказвал , че е играл баща ми в своето детство. Просто в Румъния хората направиха преврата, както трябва (с кръв) и тръгнаха нагоре. А нашите превратаджии бяха КГБ-истки мекерета и се видя докъде ни докараха.
        Факт е, че 56-то постановление беше нещо положително, факт е, че имахме добри връзки с Япония и ФРГ. Упорито се говореше, че Живков иска да внася Мазди за 3-4 хиляди лева(тогава Лада струваше около 6 хиляди), но руснаците не му дадоха. Че Японците са предложили да построят Софийското метро и пак руснаците са ги спрели....
        Знаете, че България е малка и обикновено слуховете се оказват верни.
        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

        Коментар


        • #19
          От: Филма "Последният лов" - коментари

          89г. румънците бяха на ръбъ на гладната смърт, ама Чаушеску преди да го отвеят ги остави без външен дълг. А първият проект за метрото мисля че беше японски някъде от към средата на 70-те год. на миналият век. За колите-не знам, но металургията и тежкото машиностроене с напълниха с японска техника.
          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

          Коментар


          • #20
            От: Филма "Последният лов" - коментари

            Първоначално публикуван от weezy Преглед на мнение
            ...ама тия дето някога ги е управлявал Чаушеску,сега са май доста по добре от нас(по мои наблюдения)...
            Спомням си как се борехме да ни отделят от Румъния при преговорите за ЕС, защото тогава бяха доста по-зле от нас. После дойде "царя", тройната ламя... И на тях не им беше трудно да ни дръпнат в развитието.

            Коментар


            • #21
              От: Филма "Последният лов" - коментари

              Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
              Спомням си как се борехме да ни отделят от Румъния при преговорите за ЕС, защото тогава бяха доста по-зле от нас. После дойде "царя", тройната ламя... И на тях не им беше трудно да ни дръпнат в развитието.
              Тук точно, причинно-следствените връзки са малко по-инак. Нас ни мотаха целенасочено, докато румънците ги бутаха здраво, за да се изравним и да влезем заедно. Това си е политика на Европа и тук нито лами, нито симеончовци имат общо. Ако сте се замисляли, и реда на влизане и статута след него са строго съобразени със ролята и положението на съответните държави отпреди това. Никой не можеше да допусне Румъния, която винаги е развивала по-инакъв социализъм, винаги се е дистанцирала в някаква степен от останалото братско стадо (само факта, че не прати войски в Чехословакия вземете предвид) - да влезе в ЕС, след най-послушният сателит!
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #22
                От: Филма "Последният лов" - коментари

                Сигурно е така, но ако Лукановци и сие имаха контактите и политическия усет на Тодор Живков със сигурност щяхме да влезем в ЕС по-рано. Нали видя, как се е правело навремето(вероятно и сега така става)- лов, елени с рекордни трофеи , хапване, пийване, непринудени разговори и пр.
                Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                Коментар


                • #23
                  От: Филма "Последният лов" - коментари

                  Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                  Спомням си как се борехме да ни отделят от Румъния при преговорите за ЕС, защото тогава бяха доста по-зле от нас. После дойде "царя", тройната ламя... И на тях не им беше трудно да ни дръпнат в развитието.
                  За борбата за отделяне си спомням,за другото идея си нямам кой е виновен а,че има виновен има то е ясно.Ама имам чувството,че северните ни съседи или бързо "отсвирват" виновните,или изобщо не ги допускат да управляват и особенно в последните 5-6 години им пролича ,че ги управляват,май....правилните хора.Аз от политика не разбирам(и не искам да разбирам) това е мое мнение от наблюдения.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Филма "Последният лов" - коментари

                    Ще си позволя едно лично мнение по въпросния филм, рекламата му по телевизията и пр.
                    Колеги, не бива да се вярва на поредната комизмишльотина. Сериозно ли някой от вас е повярвал, че Москва ще допусне несанкционирани преговори
                    с политик - представител на гадния Запад, при това не кой да е, а ястребът Щраус. Гледали сте филма, а колко от вас се сетиха да цъкнат в Уикито и да прочетат кой е той? Повечето не помните и не знаете, но на него му рисуваха невероятни осмиващи карикатури в нашите (разбирай партийните вестници) като основен проводник на т.н. "реваншизъм" във външната политика на ГФР. Той беше едва ли не враг № 1 на социалистическия строй.
                    Живков никога не би посмял да води подобни преговори без разрешението на Москва. Той по начало беше един страхливец и не смееше да пръдне без височайшо разрешение. Той не искаше Луканов в Политбюро, но кой го е питал? Със Станко Тодоров почти се сбиха, и какво - нищо.
                    В случая изпълни една поръчка, просто сондиране на почвата как евентуално би реагирал Западът на едно разпускане на СИВ и Варшавския договор. За много по-дребна работа си отиде дъщеря му.
                    Съответно той докладва резултата на кукловодите си и те са си направили съответните изводи.

                    Филмът е точно това, което колега спомена по-горе: ние, истинските, отдавна знаехме, че социализмът го чака провал, бяхме европейски ориентирани, щяхме... обаче Тошо и руснаците ни попречиха. Но вервайте ни - ние знаем правилния път, и то отдавна. Затова трябва вечно да бъдем на власт, ние или протежетата ни и дет вика Волк - от крановете в кухнята ще потече бира.

                    Изобщо, нашата история е доста интересна - лошото е, че няма достъп до важните документи.

                    Готов съм да посрещна обвиненията в "световна конспирация".
                    Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                    имат право да гласуват на избори.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Филма "Последният лов" - коментари

                      Гледах го с интерес. Няма много такива филми. Да се погледне към историята като действителни факти, със съвсем пестеливи опити за субективно тълкуване. По-скоро оставят зрителя да си направи изводите сам. Силно наблегнато на мнението на германците и между другото истината от кухнята двамата български свидетели на онова време за онова време.
                      Ще ми набиват те в главите колко велик политик бил оня дето започнал от партията на Хитлер, пък го пленили в Америка, пък там се бил изучил, пък се върнал Германия да оправя...защото Хитлер не можа...ама оправил Германия та и за България се загрижил, ама то не било точно така, ами Живков му се подмазвал за да си запази властта...
                      Живков за мен беше голям политик с много приятели и врагове, мразен и уважаван-точно както трябва да бъде в политиката...
                      Да, тогава германците се съобразяваха с действията на Живков и внимателно внимаваха какво може той да им поднесе...това си личи и от филма, но не беше цел нито пък основното в него...
                      Основното беше пак да оближем задника на Германците и да оплюем собствената си история, такава каквато е била. Да, германците има за какво да ни плюят за тогава, но аз не разбирам защо и аз трябва да плюя заедно с тях.
                      Грешки е имало...да не би Германците в историята си да нямат грешки...но не ми подават филм в който да видя как си плюят по собствената история.

                      Пък който иска да си вложи емоциите - значи за него това време
                      още не е история. Крайно време е да стане.

                      Опит е името, с което хората наричат грешките си. О.Уайлд
                      LZ1ZAH

                      Коментар


                      • #26
                        От: Филма "Последният лов" - коментари

                        Не слагайте политическа окраска.
                        Истината в подобни филми винаги е между редовете.
                        А извода кой спасител, кой революционер, кой демократ, кой предател...всеки да си направи сам.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X