Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с паленето на Паджеро 2, 3.0 бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с паленето на Паджеро 2, 3.0 бензин

    Значи джипа ми е Паджеро 2, 3.0 бензин, 6 цилиндъра V-образен, 150 к.с. Имам газов инжекцион и на газ всичко си е о'к. Джипа пали винаги на бензин и изведнъж започна да ми създава проблем при палене. Просто понякога върти и не иска да запали на бензин. Обиколих 3-4 сервиза най-различни и чух всякакви версии - помпата на бензин работила, но не създавала достатъчно налягане. Бензиновите дюзи се били замърсили. Някакъв клапан, който се грижил за ниските обороти и за паленето, бил изгорял. Пък в компютъра имало проблем и т.н. За съжаление нито една от тези версии не е 100%-ова и всички "майстори" ми казват ако искаш смени това или онова, ама ако не е проблема в него си оостава за твоя сметка.
    Въпросът ми е, някой колега може ли да ме насочи към сервиз, където работят професионалисти, които биха могли да ми помогнат?!

  • #2
    От: Проблем с паленето на Паджеро 2, 3.0 бензин.

    Колега, напиши от къде си!

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с паленето на Паджеро 2, 3.0 бензин.

      От София съм, но мога и да се движа ако се наложи!

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с паленето на Паджеро 2, 3.0 бензин.

        Първоначално публикуван от MDRAZHEV Преглед на мнение
        Значи джипа ми е Паджеро 2, 3.0 бензин, 6 цилиндъра V-образен, 150 к.с. Имам газов инжекцион и на газ всичко си е о'к. Джипа пали винаги на бензин и изведнъж започна да ми създава проблем при палене. Просто понякога върти и не иска да запали на бензин. Обиколих 3-4 сервиза най-различни и чух всякакви версии - помпата на бензин работила, но не създавала достатъчно налягане. Бензиновите дюзи се били замърсили. Някакъв клапан, който се грижил за ниските обороти и за паленето, бил изгорял. Пък в компютъра имало проблем и т.н. За съжаление нито една от тези версии не е 100%-ова и всички "майстори" ми казват ако искаш смени това или онова, ама ако не е проблема в него си оостава за твоя сметка.
        Въпросът ми е, някой колега може ли да ме насочи към сервиз, където работят професионалисти, които биха могли да ми помогнат?!
        И моя беше така и ме остави на събора в Приморско.Излезе от компа на колата.Прекъсната пътека.
        Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
        АСК Ален Мак

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с паленето на Паджеро 2, 3.0 бензин.

          Я колега ми опиши какво точно се случи -
          всичко си беше о'к и изведнъж просто спря да пали ли?
          А на газ в авариен режим палише ли, когато ти направи проблема с компа?

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с паленето на Паджеро 2, 3.0 бензин.

            На няколко пъти не ми запали в продължение на два дена и после тотално спря.Нямаше искра от бобината.На никаква газ неможе да запали.А аз ги имам и двата газа.
            Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
            АСК Ален Мак

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с паленето на Паджеро 2, 3.0 бензин.

              Е значи не е компютъра при мен, защото на газ пали и върви.
              Днес ще сменим бензиновата помпоа, за да видим дали не е от нея.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с паленето на Паджеро 2, 3.0 бензин.

                По - добре започни от по - евтините вариянти. За начало провери горивния филтър и всичко по системата. Може да е нещо друго и няма смисъл да хвърляш камара пари...
                GSM: 0898 554713
                Уебсайт: BULEXTREME.com

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с паленето на Паджеро 2, 3.0 бензин.

                  Вече ги гръмнах тези патрони, затова започвам с най-евтините от скъпите неща - първо смяна на бензиновата помпа, след това чиствене на дюзи и ако няма промяна..............................незнам.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с паленето на Паджеро 2, 3.0 бензин.

                    Първоначално публикуван от MDRAZHEV Преглед на мнение
                    Вече ги гръмнах тези патрони, затова започвам с най-евтините от скъпите неща - първо смяна на бензиновата помпа, след това чиствене на дюзи и ако няма промяна..............................незнам.
                    Има една теория за това което връща остатъка от бензина обратно(не му знам името). Функцията му общо взето е да връща каквото е в повече като гориво обратно към резервуара. Някой по - компетентен може да му каже името и да пробваш с едно от някоя морга.
                    GSM: 0898 554713
                    Уебсайт: BULEXTREME.com

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с паленето на Паджеро 2, 3.0 бензин.

                      Първоначално публикуван от pH Преглед на мнение
                      Има една теория за това което връща остатъка от бензина обратно(не му знам името). Функцията му общо взето е да връща каквото е в повече като гориво обратно към резервуара. Някой по - компетентен може да му каже името и да пробваш с едно от някоя морга.
                      Регулатора на налягането на горивото. Виж и маркучите на вакумите към които е свързан!
                      LZ5ZI qth HASKOVO
                      Pajero II GLS 3000 V6

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с паленето на Паджеро 2, 3.0 бензин.

                        Къде е този регулатор за налягане. Как точно работи? Има логика да има проблем с налягането на горивото и затова бях тръгнал да сменям помпата, но пък после се замислям, че няма как да е помпата, защото не може един път да има, а друг път да няма.
                        Когато тръгна да го паля сутрин, ако почна да въртя и не пускам ключа, може и 10 оборота да направи мотора и да не запали, но ако чукна два-три пъти с ключа, така че да прави по един оборот пали, т.е. оставам с впечатление, че докато въртя, без да пускам ключа, някъде се губи дебита(налягането) на горивото.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с паленето на Паджеро 2, 3.0 бензин.

                          Да не се окаже накрая,че контактният ключ е дал фира! Случвало ми се е,при положение "стартер",да губи тока към делкото(или каквото е там при теб).
                          088пет722пет99
                          http://www.hydropompi.com/

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с паленето на Паджеро 2, 3.0 бензин.

                            Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
                            Да не се окаже накрая,че контактният ключ е дал фира! Случвало ми се е,при положение "стартер",да губи тока към делкото(или каквото е там при теб).
                            Абе и аз си мисля за нещо с токовете, ама колегата казва, че на газ не го прави този проблем.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с паленето на Паджеро 2, 3.0 бензин.

                              Първоначално публикуван от MDRAZHEV Преглед на мнение
                              Къде е този регулатор за налягане. Как точно работи? Има логика да има проблем с налягането на горивото и затова бях тръгнал да сменям помпата, но пък после се замислям, че няма как да е помпата, защото не може един път да има, а друг път да няма.
                              Когато тръгна да го паля сутрин, ако почна да въртя и не пускам ключа, може и 10 оборота да направи мотора и да не запали, но ако чукна два-три пъти с ключа, така че да прави по един оборот пали, т.е. оставам с впечатление, че докато въртя, без да пускам ключа, някъде се губи дебита(налягането) на горивото.
                              Смени ли помпата ?
                              Тя има един гофриран маркуч с който се свързва към корпуса. Той , ако е пробит и......... няма как да създаде налягане дори и със здрава помпа.
                              Ако този маркуч е сменян с "неоригинален" - издържа няколко месеца и отново е за смяна.
                              Дори бензиноустойчив да сложиш... няма полза. трябва да е оригинален или гофриран пластмасов.
                              Клапана за поддържане на налягането в бензиновата рейка се намира на самата рейка.
                              Ето такова нещо е: http://www.google.bg/imgres?q=клапан...t:429,r:0,s:13
                              Представлява кръгли капачки с диаметър около 30-40 мм капсуловани една към друга и вътре някакви мембрани.
                              Ако даде фира започва да пропуска (да сълзи) бензин и не поддържа налягането.
                              Има вероятност и "О" пръстена на този клапан да е за смяна.
                              Въобще - хубаво е да погледнеш първо този клапан и после гофрето на помпата.
                              За по-евтино.
                              Успех !

                              Щом на газ си пали ... за какви тоци се съмнявате ?

                              Сетих се и друго.... запушен БЕНЗИНОВ филтър. Възможно ли е ?
                              Сменял ли си го ?
                              Последно редактирано от bgbul; 21-11-11, 21:13.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X