Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

    Да съживя малко темата.

    Започнах голямото зимно сервизирате на моторетката (R1200GS - 2005).
    Накратко. За смяна са: предния маншон на кожуха на кардана, лагерите, които го държат за рамата и семеринга на коляновия вал откъм ремъка на генератора.
    Фланецът на финал драйфа го подменихме миналата година по програмата на Ауто Бавария.

    Задните накладки - съвсем на време. Едната е с дебелината на вестник.

    Тук трябваше да има снимки, но не желаят да се качат.

    Тук излезе и стария проблем да смазването на шлиците на кардана. Паста Honda moly60 не се произвежда вече, замества я Honda moly m77, за която от Бултрако ми обявиха цена от 80 лв и две седмици чакане. В Amazon същата е приблизително 65-70 лв с Шипинга.
    Друго, подходящо за целта, след ровене в нета се оказа Loctite 8012. И тук греда, защото у нас не се внася. Продължих с ровенето. Някъде препоръчваха, от немай къде да се маже с liqui moly lm47. Справка тук. Това си е грес с малко съдържание на молибденов сулфид. .. Та докато търсих в страницата на производителя ми попадна Liqii Moly LM48 - цък и технически данни.

    Та питането ми към по-запознатите: Подходящ ли ще е последния продукт за шлицови съединения, защото в техническата страница не е упоменато. Мисля си, че става, но все пак да питам.

    П.П. Въпросния продукт го има наличен у нас с цена 17,60 лв за 50 гр опаковка.

    Благодаря.

    Коментар


    • От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

      Първоначално публикуван от automax Преглед на мнение
      Да съживя малко темата.

      Започнах голямото зимно сервизирате на моторетката (R1200GS - 2005).
      Накратко. За смяна са: предния маншон на кожуха на кардана, лагерите, които го държат за рамата и семеринга на коляновия вал откъм ремъка на генератора.
      Фланецът на финал драйфа го подменихме миналата година по програмата на Ауто Бавария.

      Задните накладки - съвсем на време. Едната е с дебелината на вестник.

      Тук трябваше да има снимки, но не желаят да се качат.

      Тук излезе и стария проблем да смазването на шлиците на кардана. Паста Honda moly60 не се произвежда вече, замества я Honda moly m77, за която от Бултрако ми обявиха цена от 80 лв и две седмици чакане. В Amazon същата е приблизително 65-70 лв с Шипинга.
      Друго, подходящо за целта, след ровене в нета се оказа Loctite 8012. И тук греда, защото у нас не се внася. Продължих с ровенето. Някъде препоръчваха, от немай къде да се маже с liqui moly lm47. Справка тук. Това си е грес с малко съдържание на молибденов сулфид. .. Та докато търсих в страницата на производителя ми попадна Liqii Moly LM48 - цък и технически данни.

      Та питането ми към по-запознатите: Подходящ ли ще е последния продукт за шлицови съединения, защото в техническата страница не е упоменато. Мисля си, че става, но все пак да питам.

      П.П. Въпросния продукт го има наличен у нас с цена 17,60 лв за 50 гр опаковка.

      Благодаря.
      Мъка, мъкаааа..........
      BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
      LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
      Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

      Коментар


      • От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

        Първоначално публикуван от automax Преглед на мнение

        Подходящ ли ще е последния продукт за шлицови съединения, защото в техническата страница не е упоменато. Мисля си, че става, но все пак да питам.

        П.П. Въпросния продукт го има наличен у нас с цена 17,60 лв за 50 гр опаковка.

        Благодаря.

        Предварително казвам че от BMW не разбирам и мнението ми е лаишко, но не виждам каква толкова е необходимостта от закупуването на специални и скъпи пасти за зъби. Такаламита ми е пълен с Pressol MoS2 - молибденова грес на силиконова основа. Ако искаш ще ти нацръцам едно бурканче да си се мърляш наволя. Шлицовите съединения и каретата на карданите на джипа оцеляват безпроблемно с тази грес в доста по-сурови условия.

        ПП: Ако вече не е късно аз бих маркирал фланците и шлиците преди демонтажа - така в последствие кардана ще може да се сглоби и монтира в същата позиция.
        Калин - О88 б579I9I
        Обичам да пътувам, не обичам да пристигам.

        Коментар


        • От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

          Някой да е сменял хидравличното масло на съединителя?
          Какво масло е ползвал, LHM (минерални хидравлични маслa) или CHF (синтетчни хидравлични масла)?

          За БМВ магазина знам
          още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X