Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

    Първоначално публикуван от CJ_ Преглед на мнение
    А на болта с замазания шестограм му набии един торкс (еврейска звезда) ама внимателно да не спукаш капака и така го мъчи почти всеки ден в сервиза развивам така болтове !
    Това с торкс (еврейска звезда) го пробвах и резултата е че торкса се ускука като.... Оригиналните болтеве на BMW ми се виждат доста меки мисля си , че с разпробиване ще стане. Само да не замине резбата...

    Иначе за електро ерозия, пясъкоструй и прахово звучи добре само където тука в Amsterdam си нямам на идея къде да отида. Пък и преполагам ще ми излезе доста солено.

    Благодаря за съветите !
    Тази криза край няма, всички продават никой не купува...

    Коментар


    • #32
      От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

      Торкса трябва да е на камък
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:thumb_49b4a_image_1.jpg
Прегледи:1
Размер:5.2 КБ
ID:5362110
      Тези обикновенно не се усукват

      Аз сега видях ,че си на другия край на света ! Ако ще пробиваш на 90% минаваш на 8мм резба !
      Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

      Коментар


      • #33
        От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

        Първо удари хубав център в центъра и после почваш с бургиите: 2, 3, 3,5, 4. Остатъците се изчегъртват с М5 метчик, ако е 5бил болта. Ако е 6, буриш и с 5 и после метчик6.
        Няма как да не стане!!

        Коментар


        • #34
          От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

          Според мен най удачно е да свалиш и долния капак,пробиваш с 4мм навсякъде където се късат болчетата,дори да развалиш резбата правиш нова,ето и снимка на кита за поправка на резби,ползвам го от 4 години и мога да ти кажа,че става по здрава от оригиналната.(Резбата си остава 5мм),Вътре си има бургия за всеки един размер,метчик и едно като отверка за навиване на новата резба,която е метална ,не алуминиева,става много бързо.http://www.blukart.it/negozio/bkelikit1_.jpg

          Коментар


          • #35
            От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

            Първоначално публикуван от CJ_ Преглед на мнение
            Торкса трябва да е на камък
            [ATTACH=CONFIG]436467[/ATTACH]
            Тези обикновенно не се усукват

            Аз сега видях ,че си на другия край на света ! Ако ще пробиваш на 90% минаваш на 8мм резба !
            Гледам,че колегата ползва Лукс ключове,аз си взех преди около месец,още едно гедоре на същата фирма,и успях да усуча на първата седмица малките торксове на камък.Инае от Рикото съм много доволен,чупят се не се кривят Колега ти от 5 ма 8мм резба бая ще има да кърти,както съм писал по-горе това е най удачния вариант става бързо и лесно,хубаво е да се извади парчето с 4мм закалена бургия после с малко ровичкане,дори да удари леко накриво с пробиването се оправя после.

            Коментар


            • #36
              От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

              Снимката е първата от нета . Работя с други марки !
              Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

              Коментар


              • #37
                От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

                Не видях до тук някой да е писал. Най-удобно и бързо се отвива скъсан болт като му се завари с телоподаващото една гайка на мястото на главата. Това ако позволява мястото и не се е скъсал някъде навътре естесвено. Същото се отнася и за безвъзвратно изтървала и окръглена глава за шестогран. Хем го затопля хубавко хем имаш захват след това. Често помага и ударната отвертка. Зависи от мястото и болта.
                0888932647

                Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                Коментар


                • #38
                  От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

                  Много добри идеи, за сега си мисля да надупча болта с малка бургия, хубаво да го загрея с индукционния поялник и след това да го развивам с комплекта от Louis (същия като показания по-горе). За съжаления ме пипна пак някакъв вирус и имам гуша като на пеликан .... Като се оправя ще го подхвана пак мотора.

                  Торкса които се усука беше точно като показания по-горе. Купен от Германия (made in China) хромванадии според надписите... пълен боклук

                  Благодарности за съветите.
                  Последно редактирано от gulemetov; 06-04-12, 10:28.
                  Тази криза край няма, всички продават никой не купува...

                  Коментар


                  • #39
                    От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

                    В *.pdf за реглаж на клапаните препоръчваш ключа за свещи да се намали до 21мм диаметър.
                    Моят (ключ ) е с външен диаметър 22мм, мислиш ли че има нужда от намаляване?
                    още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                    Коментар


                    • #40
                      От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

                      Първоначално публикуван от fozy Преглед на мнение
                      В *.pdf за реглаж на клапаните препоръчваш ключа за свещи да се намали до 21мм диаметър.
                      Моят (ключ ) е с външен диаметър 22мм, мислиш ли че има нужда от намаляване?
                      Ако искаш да провериш долната свещ ще трябва да го поизпилиш(+1мм) поне в началните 2-3см на камъка.



                      BTW,Работата с тези ръждясали болтове много се закучи. В момента съм скъсал два болта, третия останал (долния среден) е със счупена титанова бургия в него....
                      Тази криза край няма, всички продават никой не купува...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

                        Бургията не я мъчи да я пробиваш с друга само по-голяма бела ще направиш ! мъчи се да я вадиш с отвертка,клещи,шило или нещо подобно !
                        Вариант Б капак от ебай и сглобяваш !
                        Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                        Коментар


                        • #42
                          От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

                          Варианта с ударната отверка беше най-удачния за превъртели глави.
                          Сега скъсай или развий останалите болтове, ако трябва със секача. Свали капака, детайла и разпробий скъсаните на стационарна бормашнина, а не на ръка. Ако е М5 като пробиеш с ф4-4,2, после се разива с шабъра. Прекарай един метчик през резбата и затваряй.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

                            Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                            Варианта с ударната отверка беше най-удачния за превъртели глави.
                            ... стационарна бормашнина, а не на ръка.
                            Работя общо взето в полеви условия, нямам ударната отверка, стационарна бормашнина, компресор, преса, оксижен и т.н.т.
                            Първоначално публикуван от CJ_ Преглед на мнение
                            Бургията не я мъчи да я пробиваш с друга само по-голяма бела ще направиш !
                            Това го разбрах по трудния начин. Счупих още една боргия пробвайки да разкарам счупената...

                            На края наистина ще размахам чука и ще лепна един втора употреба капак след като боядисам и сменя ремъка.
                            Интересно е да се отбележи, че успях да видя състоянито на болтовете под капака - всичко представлява една солидна ръждясала маса, като Титаник, и няма начин да мръдне и със совалка :-) , и това е мотор , който е подържан от самото си началото от 2004 в BMW Fulda , Германия ...
                            Тази криза край няма, всички продават никой не купува...

                            Коментар


                            • #44
                              От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

                              Сигурно е каран и през зимата, с всичките химии дет ползват... За да смениш капака, ще трябва май да сваляш и колелото за ремъка. А то сигурно се сваля със скоба. Трябва поне малък набор от инструмент
                              Добре заточения секач и чука помагат доста, поне на моя мотор всички ръждочи с превъртели вътрешни шестограми ги развих по този начин. Ударната отверка е хубаво нещо...ама още не ми се е наложило да си купя такава
                              Gnome Rhone AX2 800 1938
                              Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                              Husqvarna Te 510 1989
                              Argvmentvm ad novitatem

                              Коментар


                              • #45
                                От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

                                Първоначално публикуван от gulemetov Преглед на мнение
                                Работя общо взето в полеви условия, нямам ударната отверка, стационарна бормашнина, компресор, преса, оксижен и т.н.т.

                                Това го разбрах по трудния начин. Счупих още една боргия пробвайки да разкарам счупената...

                                На края наистина ще размахам чука и ще лепна един втора употреба капак след като боядисам и сменя ремъка.
                                Интересно е да се отбележи, че успях да видя състоянито на болтовете под капака - всичко представлява една солидна ръждясала маса, като Титаник, и няма начин да мръдне и със совалка :-) , и това е мотор , който е подържан от самото си началото от 2004 в BMW Fulda , Германия ...
                                Преди да завиеш новите болтове на капака те съветвам да ги намажеш с Loctite 8060 Aluminium Anti- seize (stick). Опаковката на външен вид прилича на червило за едър травестит.
                                За болтовете на ауспуховите тръби, спирачни апарати и запалителни свещи, препоръчват да се използва Loctite 8065 Copper Anti- seize (stick). Опаковката е досущ като червилото на приятеля на едрия травестит.
                                И двата продукта са с консистенция на твърда паста. Използвам ги на море и резултата е добър.
                                P.S. Не използвай Loctite 8065 за алуминиеви детайли- металите са с различен ел. потенциал и започва галваничен секс!
                                Прикачени файлове
                                There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
                                No wahalla.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X