Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

    1100 и 1150 са еднакви, но този модел 1200 е съвсем друг, със съвсем друго разположение на частите и механизмите. Слагали сме ги и един до друг също нямат нищо общо, освен че са боксери...
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

    Коментар


    • #17
      От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

      Първоначално публикуван от Sotislav Преглед на мнение
      Даа, добре си го разглобил. Не разбрах с компютъра какво правиш всъщност?
      Компютъра е за ABS спирачките. Проверявах налягането в системата - ABS bleeding test. Прави се с GS911, джаджа която ми е доста полезна. Ето линк за повече информация:
      http://www.hexcode.co.za/products/gs...dures/iabs2can
      Първоначално публикуван от Sotislav Преглед на мнение
      Виждам отдясно се достига до въздушния филтър. Как се вади, някакви щифтове ли го държат?
      Правилно си се досетил. Това е въздухопровода към двигателя. Всичко е пластмаса и след 8 години е много "чуствителна". Моя филтър го смених преди 4к км и не смятах въобще да го отварям но след като попита реших, че няма да е зле да го погледна все пак. Ако има масло по него може да се окаже, че някой смукателен клапан да е за смяна. Всичко си беше ок , ето повече снимки.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07030.jpg
Прегледи:1
Размер:154.6 КБ
ID:5359882

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07031.jpg
Прегледи:1
Размер:136.0 КБ
ID:5359876

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07032.jpg
Прегледи:1
Размер:80.4 КБ
ID:5359877

      Вчера приключих със спирачките и на бързо сглобих мотора в конфигурация "NAKED BIKE" . След кратък тест , обиколка в приземния гараж се оказа че всичко си работеше както трябва (както й се очакваше ). Ето снимка:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07059.jpg
Прегледи:1
Размер:125.4 КБ
ID:5359878

      Един въпрос към всички хора от форума. Никога не съм се занимавал с боядисване. Мотора има ръздясала/кородирала предна част. Ето как изглежда след премахване на отлюпената боя.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07054.jpg
Прегледи:1
Размер:96.7 КБ
ID:5359879

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07055.jpg
Прегледи:1
Размер:105.5 КБ
ID:5359880

      И така след моя опит да му придам по-добър вид.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07058.jpg
Прегледи:1
Размер:116.5 КБ
ID:5359881

      Изшкурих го и ползвах "primer" преди боята. Общо взето изглежда по-добре от преди но си мисля , че може да се направи по добре, особедно малките дупчици. ВЪПРОСА е как? Кит но какъв така че да не падне от температурата и т.н.т...
      Последно редактирано от gulemetov; 30-03-12, 10:54. Причина: ВЪПРОСА !!!
      Тази криза край няма, всички продават никой не купува...

      Коментар


      • #18
        От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

        Относно капака, ето линк за ремонт на място. Ако не си го разгледал де.

        http://www.motorcycleinfo.co.uk/inde...&pageId=739661
        още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

        Коментар


        • #19
          От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

          От подобен материал тръгнах, дори ползвам същите материали, дори съм купил и нови болтчета.
          . Почвам да си мисля че трябва да грабна четката и да нанасям много дебело. Другия проблем е че болтовете на пластмасовия капак не искат да се отвият, вече скъсах едно от болтчетата и там спрях.
          Последно редактирано от gulemetov; 30-03-12, 14:57.
          Тази криза край няма, всички продават никой не купува...

          Коментар


          • #20
            От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

            Някой да препоръча инструмент, от louis или някой друг web магазин , за махане на скъсани болтчета?
            Тази криза край няма, всички продават никой не купува...

            Коментар


            • #21
              От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

              Повече информация и поръчка за нови болтчета (http://www.bmwgsclub.nl/forum/viewto...7242&highlight=).
              Тази криза край няма, всички продават никой не купува...

              Коментар


              • #22
                От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

                Малко поправки в стария материал ("динометричен ключ" и др.)
                документа е тук: https://htftp.offroad-bulgaria.com/c.../Zavyrshen.pdf
                Отново за ВЪПРОСА: Какъв кит но така че да не падне от температурата на двигателя и т.н.т...
                Последно редактирано от gulemetov; 03-04-12, 11:51.
                Тази криза край няма, всички продават никой не купува...

                Коментар


                • #23
                  От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

                  Първоначално публикуван от gulemetov Преглед на мнение
                  Повече информация и поръчка за нови болтчета (http://www.bmwgsclub.nl/forum/viewto...7242&highlight=).
                  Много ме мъчи холандския, даже и с Гоооошо Преводача.

                  До БГ май не шипват? Колко е пълен комплекта? А материал на винтовете?
                  Имам нужда от вече доста болта (скъсани, загубени, прецакани шлици и ...). И на други места съм виждал комплект крепежни елементи за 1200, ама за по 100Е.
                  още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                  Коментар


                  • #24
                    От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

                    Първоначално публикуван от fozy Преглед на мнение
                    Много ме мъчи холандския, даже и с Гоооошо Преводача.

                    До БГ май не шипват? Колко е пълен комплекта? А материал на винтовете?
                    Имам нужда от вече доста болта (скъсани, загубени, прецакани шлици и ...). И на други места съм виждал комплект крепежни елементи за 1200, ама за по 100Е.
                    100 болта за 19 euro до Холандия (човека е в NL) , стоманата е от най-високия клас за кораби и яхти никога няма да потъмнее или ръждяса. Ръждясва алуминия и затова болтовете трябва да се мажат с алуминиева паста, аз имам и паста ако някой се интересува каква е ще я погледна.
                    Ето линк за кои болтове става дума -ftp.offroad-bulgaria.com/churov//BMW_R_diska/RVS boutset/

                    Ако се съберат достатъчно желаещи ще измислим нещо...

                    fozy:Като скъсаш болт как вадиш останалото парче ?
                    Последно редактирано от gulemetov; 03-04-12, 17:00.
                    Тази криза край няма, всички продават никой не купува...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

                      До сега не съм прибягвал до това нещо
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sa.1435_5.jpg
Прегледи:1
Размер:38.3 КБ
ID:5362087

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img255_148.jpg
Прегледи:1
Размер:54.1 КБ
ID:5362086
                      Прикачени файлове
                      още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                      Коментар


                      • #26
                        От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

                        това което си показал на снимката в 90% от ситуациите не помага !
                        КОлко мм. е болта който се е скъсал ?
                        Ако не е много малък аз ги пробивам внимателно после набивам еврейска звезда и така ги развивам . А ако е на кестерме място най-добре де се извади детайла и така да се работи.
                        Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                        Коментар


                        • #27
                          От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

                          Първоначално публикуван от CJ_ Преглед на мнение
                          това което си показал на снимката в 90% от ситуациите не помага !
                          КОлко мм. е болта който се е скъсал ?
                          Ако не е много малък аз ги пробивам внимателно после набивам еврейска звезда и така ги развивам . А ако е на кестерме място най-добре де се извади детайла и така да се работи.
                          Скъсах единият от болтовете, които държат пластмасовия капак на ремъка М5 16мм. Ето снимка, червената стрелка сочи към болта, също така разбих и главата на най-долния болт от същата серия:
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bolt_out.jpg
Прегледи:1
Размер:83.6 КБ
ID:5362096 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bolt_out2.jpg
Прегледи:1
Размер:52.3 КБ
ID:5362098

                          Как е най-добре да подходя та белкем ги извадя? Комплекта го намерих в Luis мога да го поръчам, но за такъв малък болт дали ще работи?
                          http://www.louis.de/_20ae8ea0a462928...detail_kontext
                          Последно редактирано от gulemetov; 04-04-12, 10:52. Причина: линк снимки
                          Тази криза край няма, всички продават никой не купува...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

                            Тези комплекти не вършат работа защото са на конус и разтварят много болта и по този начин затягат още повече ! А малките размери са много крехки понеже са много закалени и се чупят в дупката а те не могат да се разпробият после !
                            Лично аз бих извадил и долния капак и да го закарам на електро ерозия и после на един пясъкоструй и прахово !
                            Другия вариант е дрелка с 7,2мм и после метчик на 8мм.
                            Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                            Коментар


                            • #29
                              От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

                              Долният болт с размазания отвор бих го отвил със секач, внимателно с добре заточен секач. А относно скъсания, за М5 бургия 7,2 не е ли много?? Ако можеш да набиеш център точно в средата, можеш с 3мм бургия да го пробиеш, след това с 4мм.
                              И накрая остатъците ги вадиш със шабър или...как дойде. Ако стане изобщо.Само че това е тегава процедура и не бих я препоръчал.. Като свалиш пласмасовия капак можеш да нагрееш с горелка или пистолет за горещ въздух алуминия при скъсания болт, ако конструкцията го позволява. И тогава да пробваш с конусчетата с обратната резба. Аз ги избягвам поради по горе изложените причини. Във всеки случай ще трябва да се възстанови за М5 резба, видимо е и всякакви други болтове ще окепазват вида. Най добре е както е споменал CJ , сваляте капака и...
                              Gnome Rhone AX2 800 1938
                              Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                              Husqvarna Te 510 1989
                              Argvmentvm ad novitatem

                              Коментар


                              • #30
                                От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

                                А на болта с замазания шестограм му набии един торкс (еврейска звезда) ама внимателно да не спукаш капака и така го мъчи почти всеки ден в сервиза развивам така болтове !
                                Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X