Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Работен шкаф... иначе казано- тезгях

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

    Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
    Заземяването не го мисли, това което си направил е достатъчно, ако толкова те е страх си сложи една ДТЗ .
    Според мен това не е правилното менгеме за този тезгях, но пак е нещо. По-добрият вариант е да се движи външанта челюст и да има повече ход, ако може и да се върти. Това е добро за силови дейности, които едва ли ще вършиш на този тезгях. Може да пробваш първоначално да го оставиш с една дърводелска стяга и да си го местиш, където ти е удобно .
    Благодаря за съветите относно обезопасяването

    Краси, първоначалната ми идея беше, голямото и тежко менгеме да е на стената. На колоната до тезгяха. Именно за силови дейности и прочее.
    А да си взема едно малко някакво си мобилно, което да го слагам на масата, само ако ми се наложи, а то често се налага да стегнеш нещо и да го завариш например.
    Но както винаги става при мен, не правя нещо което немога да го измисля така че да ми харесва намен, да е функционално и що-годе естетично.
    И като стане така се чуствам като кифла пред гардероба си в навечерието на абиТУРйенТЦкия си бал
    Последно редактирано от I.Stoyanov; 02-06-19, 21:35.

    Коментар


    • От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

      И аз се поразмърдах малко по въпроса миналата седмица.

      Размерите на работната маса са ВхШхД (см) - 90х60х230. Изработих я на три нива, като горното ще е работното. На него мисля да монтирам само менгеме в десния ъгъл. В процес на търсене съм на голямо българско менгеме, ако някой има читаво за продаване, да се обажда.

      Второто ниво е за дребни инструменти, които се ползват често и до тях трябва да има бърз и лесен достъп - ножовка, трион, клещи, резачки, чук, малка ръчна дрелка, малък ъглошлайф, ролетка, шублер, имбуси, отвертки, дорници и т.н.

      Последното ниво долу е за малогабаритна машинария - голям ъглошлайф на стойка, електрожен, лентоотрезна машина, както и най-различни други машинки в куфарчета - къртач, голяма дрелка, акумулаторен винтоверт, пистолет за горещ въздух и др.

      За останалите инструменти, стандартни или по-специфични такива, съм подготвил едно табло за стенен монтаж над масата, на които ще ги подредя, за да са леснодостъпни и прегледни, за лесно намиране.

      Трябва да намеря място и на един шмиргел и малко менгеме, но тях мисля да ги разположа на отделна стойка, анкерирана в пода и в стената.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:workbench1.jpg
Прегледи:1
Размер:666.2 КБ
ID:5816756

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:workbench2.jpg
Прегледи:1
Размер:474.3 КБ
ID:5816757

      Коментар


      • От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

        Супер е станало, а каква е идеята на плоскостите под долната повърхнина на металната рамка (не рафта).

        Коментар


        • От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

          Извинявай, но не разбрах въпроса.

          Коментар


          • От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

            Менгеме от този тип е по-удобно от българските

            винтоверта и лентоотрезната трябва да са по-достъпни.
            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

            Коментар


            • От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

              Първоначално публикуван от cayman Преглед на мнение


              [ATTACH=CONFIG]991247[/ATTACH]
              На тази снимка се вижда една плоскост монтирана под рамката не тезгяха. За какво е там?

              Коментар


              • От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

                На тази снимка тезгяхът е обърнат с краката нагоре, с цел да покажа каква е металната конструкция. На втората снимка от моето мнение по-горе масата вече е на крака, в работно положение.

                Коментар


                • От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

                  Първоначално публикуван от cayman Преглед на мнение
                  На тази снимка тезгяхът е обърнат с краката нагоре, с цел да покажа каква е металната конструкция. На втората снимка от моето мнение по-горе масата вече е на крака, в работно положение.
                  Ахаа, на телефона не се виждат добре заварените болтове (крачета) . Извинявам се...

                  ГОтино е станало, малко е е дръпналО тук там от заварките, но това е в реда на нещата.

                  Коментар


                  • От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

                    Ами не, не е дръпнало, всичко е право на конец. Явно снимката изкривява гледката, че е снимано с телефон.
                    Специално внимавах да не дръпнат заварките, та при самата подготовка на носещите рамки така съм си играл да ги точковам от всички страни, та чак свят ми се зави.
                    Не съм професионален заварчик, но имам елементарни познания, за да не направя грешката да заваря рамката първо само от едната челна страна и да я изкривя. Първите основни заварки са правени в правите ъгли на правоъгълниците и чак след това съм заварявал челните страни. Така съм ги въртял на ръка тия рамки, че по едно време горчиво съжалих, че не си сглобих един временен шиш.

                    Коментар


                    • От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

                      Виж наистина за ново менгеме, имам и българско, но не ми харесва, моят тезгях е 630×2100, само дето е пълен с боклуци [emoji16]

                      Коментар


                      • От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

                        Аз предпочитам горната част да е дървена. Моят плот е от 40мм дебелина слоеста дървесина /вид технически шперплат/вложен в рамка от метални профили , което гарантира че няма треперене , подскачане и дрънкане на инсртументи върху плота при удар по менгемето.Отделно съм сложил и гумени подложки от транспортна лента когато слагам специални детайли с цел предпазване от надраскване и нараняване на същите. Тезгяха е с размери 900 х650Х2200 .Хванат с анкери в бетона.И част от инстументариума в чекмеджетата.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0188.jpg
Прегледи:1
Размер:554.3 КБ
ID:5816778Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0189.jpg
Прегледи:1
Размер:517.1 КБ
ID:5816779Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0190.jpg
Прегледи:1
Размер:526.3 КБ
ID:5816780Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0192.jpg
Прегледи:1
Размер:536.5 КБ
ID:5816782Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0191.jpg
Прегледи:1
Размер:518.8 КБ
ID:5816781Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0195.jpg
Прегледи:1
Размер:632.8 КБ
ID:5816783
                        "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                        Ат.Буров.

                        Коментар


                        • От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

                          А откъде намирате транспортна лента?
                          Относно менгемето, нямам вяра на новите китайски изделия. Предпочитам българско нетормозено.
                          Имам такова, но е малко. Иначе е прекрасно, няма луфтове и върви мазно. мазно след една елементарна профилактика.

                          Коментар


                          • От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

                            Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                            Менгеме от този тип е по-удобно от българските
                            И много по трошливо от нашите
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

                              Близо 10 години не съм го строшил .
                              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                              Коментар


                              • От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

                                Мисля, че успях да намеря едно читаво, 36 кг.
                                Върви мазно, челюстите затварят равномерно, без луфтове.
                                Само още се чудя дали да го монтирам директно върху плота или да му подложа ламарина 5 мм.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190708_160206.jpg
Прегледи:1
Размер:478.1 КБ
ID:5817440

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X