Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пещерняци

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Пещерняци

    И аз съм от бившите.
    Някога всеки уикенд се завирах из Орлова чука.
    Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
    Seat Leon 2007 1.9 TDI

    Коментар


    • #17
      От: Пещерняци

      Е аз не съм от бившите, но имам желание да стана от бъдещите! Ще следя темата с интерес, тук мога да науча нещо полезно, за мен.

      Коментар


      • #18
        От: Пещерняци

        За да станеш пещерняк, трябва да изкараш курс. Накрая полагаш изпит. Курсът е изключително полезен. След това ще знаеш как можеш да проникнеш безопасно в пещера, от къде можеш да минеш, къде ще трябва въже и специална екипировка и т.н.
        Потърси някой пещерен клуб във вашия район и виж кога организират курсове. Обикновено е веднъж годишно.
        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

        Коментар


        • #19
          От: Пещерняци

          Няколко спускания в Иванова Вода горе при Марциганица броят ли се ? Не съм се ровил по дупките от години ... но с удоволствие бих се набутал пак в някоя кална дупка ...
          Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
          A POS
          0885600200
          За момента пасажер

          Коментар


          • #20
            От: Пещерняци

            Доколкото съм чувал Иванова вода си е много сериозна дупка. Аз не съм ходил там - казвали са ми, че едва ли ще ми е по силите. Имало много гадно прехвърляне. Или бъркам?
            www.offnews.bg

            Коментар


            • #21
              От: Пещерняци

              Страхотна дупка която не е от най-големите но пък си има доста натоварващи участъци... Не си спомням да сме правили прехвърляне .... първите метри са си нормални после камбана до долу. Най-красиво е езерото като има вода. Стигаш до кея .. вадиш лодката почва се едно диво помпане и после .. "row row the boat". И така .. единственото което си спомням че ме натовари психически беше теснотията която се минава като натискаш с ръце и крака в противоположна посока между стените а от долу е вода до колене и хлъзгаво .. и нашия водач всеки път ни казваше най-много да внимаваме там да не се пречукаме .. че вика после трудно ще ви вадим
              Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
              A POS
              0885600200
              За момента пасажер

              Коментар


              • #22
                От: Пещерняци

                Не ми звучи като за пухкави туристунгели като мене. Колко е камбаната?
                www.offnews.bg

                Коментар


                • #23
                  От: Пещерняци

                  45метра, 3 по около10-12м. и 24м. последния преди сифона

                  Коментар


                  • #24
                    От: Пещерняци

                    Да там някъде към 40 метра е ... Само .. не разбирам защо ние го спускахме без прехвърляници ...
                    Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
                    A POS
                    0885600200
                    За момента пасажер

                    Коментар


                    • #25
                      От: Пещерняци

                      Някога и аз бях пещерняк.
                      А за близката до "Иванова вода", "Дружба", какво ще кажете? 120 м. пълна камбана, за ония времена (88 г.?) го правехме със снаждане на въжетата и слизахме с манерка с вода за охлаждане на десандьора. Накрая кално дъно и два часа помпане нагоре, като 5 минути само обираш елонгацията Сладки времена бяха!
                      Hyundai Santa Fe, 2.0 CRDi, 4WD, 2005
                      Toyota HJ 60, 4.0 Diesel, 1983
                      0886500886
                      LZ2TDK

                      Коментар


                      • #26
                        От: Пещерняци

                        Сега е сезона, Дайте да спретнем група и да се поокаляме, стига с тия компютри,а?
                        LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                        Коментар


                        • #27
                          От: Пещерняци

                          Към тази Дружба бееме тръгнале у най-кучият студ по лукановата зима да одим...
                          С наченките на първият частен пещерен клуб беше модно тогава всичко да е "първо частно...". Дори не си спомням и името му вече...
                          Така и не я направихме, доколкото си спомням се говореше, че е най-дългата камбана.
                          Но съм правил "камбанката" на Карлуково - тя май беше 105...

                          Па мое и да изкуфевам и да не помня вече...
                          Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Пещерняци

                            Това са отвесите на цялата пещера, входен 45 ...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Пещерняци

                              Преди бая години направихме Иванова вода, Дружба и Топчика за 1 ден...
                              по скоро денонощие

                              Коментар


                              • #30
                                От: Пещерняци

                                Сега е сезона, Дайте да спретнем група и да се поокаляме, стига с тия компютри,а?
                                Да почнем с нещо по-лесно и близко? Една Духла например?
                                www.offnews.bg

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X