Обява

Свий
Няма добавени обяви.

прехвърляне на кислород от бутилка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: прехвърляне на кислород от бутилка

    Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
    ......Ти как боравиш с горелката от гледна точна на последователност на пускане и спиране на газовете ?
    Задължително първо пускаш пропан и палиш, после пускаш кислород, гласиш си пламък според нуждата, после първо спираш кислорода и тогава гасиш пропана.
    I'm not Lost, I'm Discovering !

    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

    Коментар


    • #32
      От: прехвърляне на кислород от бутилка

      Нашият преливник беше правен на струг от стомана.Само гайките бяха от бронз ,ако внимаваш няма страшно.Просто го пазиш далече от масло.Някъде ми се мота един преливник от алуминий който беше от една линейка внесена от Германия,ако го намеря ще го снимам за по нагледно.

      Коментар


      • #33
        От: прехвърляне на кислород от бутилка

        Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
        Задължително първо пускаш пропан и палиш, после пускаш кислород, гласиш си пламък според нуждата, после първо спираш кислорода и тогава гасиш пропана.
        Благодаря!

        Реших да го правя, поръчах си възвратни клапани (искрогасители) за кислород и пропан. Горелка имам китайска с 4 вида дюзи. Редуцир също чакам да пристигне, че имам един паЯнтАв и един излишен за въглерод, но няма да правя глупости с него. Маркуч 5м. маркучи, толкова че мразя да се спъвам в маркучи. Газова бутилка туристическа си имам, ще ползвам нея директно без редуцир. Кислород ще взема довечера или утре. И ще видим дали ще съм доволен. Ако ми хареса ще си взема и резак.
        Тук е момента да някой да даде идея за хубава горелка и резак може и поотделно, но най-добре да се сменят само човките за любителски нужди.

        Първоначално публикуван от валкиса Преглед на мнение
        Нашият преливник беше правен на струг от стомана.Само гайките бяха от бронз ,ако внимаваш няма страшно.Просто го пазиш далече от масло.Някъде ми се мота един преливник от алуминий който беше от една линейка внесена от Германия,ако го намеря ще го снимам за по нагледно.
        Ако го подкарам за това което ми трябва и ако почне да се ползва ще си правя преливник, просто няма как.. Но всяка снимка и инфо е добре дошло


        Благодаря, извинявам се, че разводних темата

        Коментар


        • #34
          От: прехвърляне на кислород от бутилка

          Значи резак и малък оксижен са на различни места, до тук с желанията коледа мина .Малката бутилка поне 6 кила ,маркучи поне 3 метра редуцил за газта препорачително .Ако ще режеш пробвай с електрожен.

          Коментар


          • #35
            От: прехвърляне на кислород от бутилка

            За резака си е друга горелката, май няма да стане само със смяна на човката. И с малките бутилки не знам колко ще режеш, че там разхода си е сериозен.
            За запояване горелка и аз ще си взимам хубава някой ден. Качи една снимка на твоята. В магазина на АиГ мернах, че висят на стената различни видове, но не съм разпитвал подробно, защото сега съм на вълна TIG


            едит: Защо не отвориш една нова тема в раздела "заваряване" и направо там да се систематизира малко информация и полезни съвети.
            I'm not Lost, I'm Discovering !

            088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

            Коментар


            • #36
              От: прехвърляне на кислород от бутилка

              Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
              Защо не отвориш една нова тема в раздела "заваряване" и направо там да се систематизира малко информация и полезни съвети.
              Хайде да събера нещата и ще напиша. А относно горелката - силно китайска е - копие на Харис. Чисто нова, подарък ми е така че каквато е такава.

              Първоначално публикуван от валкиса Преглед на мнение
              ....Значи резак и малък оксижен са на различни места...
              Наистина се разводни темата, известно ми е, че при рязане консумацията на кислород е висока. Резака по-скоро ще го ползвам за подгряване и нагряване. Това което съм виждал при стари оксиженисти, е че за нагряване ползват резака. Вероятно, защото концентрацията на на пламъка е в една точка и нагрява по-бързо. Но това си е мое мнение де.

              Коментар


              • #37
                От: прехвърляне на кислород от бутилка

                Със 5-6 номер горелка,може да се грее сериозно.Айдуци имам два,един за СО-2 който е медна тръба със една намотка и другият за кислород от права дебелостенна тръба.Правилото при кислорода е чиста от мазнини тръба,и уплътненията при гайките от пластмаса или клингерит.Във никакъв случай от ГУМА,пали се!Редът е следният,съединяваш айдука,развиваш първо празната бутлка и после леко подаваш от пълната докато изравни налягането(ако развиеш рязко ще замръзне тръбата),затягаш пълната и после втората.Леко развиваш едната гайка на айдука,за да падне налягането от тръбата.Така имаш във прехвърлената бутилка около 75А,или наполовина на пълната.Газта във прехвърлената бутилка свършва изключително бързо,вариянт е да се зареди от две пълни бутилки и кара значително повече.Но най-добре е да се зареди на станция,инак ще ти писне да прехвърляш.Говоря за прехвърляне във стандартна бутилка,за малка може да се наложи да зареждаш няколко пъти ако ползваш резак.
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • #38
                  От: прехвърляне на кислород от бутилка

                  Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                  Със 5-6 номер горелка,може да се грее сериозно.Айдуци имам два,един за СО-2 който е медна тръба със една намотка и другият за кислород от права дебелостенна тръба.Правилото при кислорода е чиста от мазнини тръба,и уплътненията при гайките от пластмаса или клингерит.Във никакъв случай от ГУМА,пали се!Редът е следният,съединяваш айдука,развиваш първо празната бутлка и после леко подаваш от пълната докато изравни налягането(ако развиеш рязко ще замръзне тръбата),затягаш пълната и после втората.Леко развиваш едната гайка на айдука,за да падне налягането от тръбата.Така имаш във прехвърлената бутилка около 75А,или наполовина на пълната.Газта във прехвърлената бутилка свършва изключително бързо,вариянт е да се зареди от две пълни бутилки и кара значително повече.Но най-добре е да се зареди на станция,инак ще ти писне да прехвърляш.Говоря за прехвърляне във стандартна бутилка,за малка може да се наложи да зареждаш няколко пъти ако ползваш резак.
                  Благодаря Пламене, ако утре насъбера нещата ще опитам кое как. Прехвърлянето ще пробвам като си намеря 2л или 4л. бутилка.

                  поздрави

                  Коментар


                  • #39
                    От: прехвърляне на кислород от бутилка

                    Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                    ,инак ще ти писне да прехвърляш.
                    Да,
                    При мен десетина пъти бяха достатъчни.Нека и колегата си мине "пътя"!
                    С малък резак частично се заменя "оксиженовата горелка" -поне, аз така свикнах (2 в 1).

                    Коментар


                    • #40
                      От: прехвърляне на кислород от бутилка

                      Малката е добре да я провериш,евентоално нов кран и водна проба за собствено спокойствие.

                      Коментар


                      • #41
                        От: прехвърляне на кислород от бутилка

                        Първоначално публикуван от валкиса Преглед на мнение
                        Малката е добре да я провериш,евентоално нов кран и водна проба за собствено спокойствие.
                        Ако ще се прави водна проба и ще сменя кран, по-добре да се купи чисто нова бутилка.
                        RAV 4
                        F650GS

                        Коментар


                        • #42
                          От: прехвърляне на кислород от бутилка

                          Първоначално публикуван от FREEFLYER Преглед на мнение
                          Ако ще се прави водна проба и ще сменя кран, по-добре да се купи чисто нова бутилка.
                          Тъкмо ги гледам 3л. -ова чисто нова с кран и пълна с кислород - 100 кинта .
                          Ще видим де за сега ще карам на голямата. То и с мойто ползване ...

                          Коментар


                          • #43
                            От: прехвърляне на кислород от бутилка

                            Преливник се прави от стари редуцири с муфа или направо да ти издялат нови тръби на струга, гайки се намират по магазините, но тръби НЕ...
                            Е тоя от сума време им иска 37лв, ама щом толко време не ги е дал сигурно ще клекне https://bazar.bg/obiava-11774687/deb...edutsir-vintil
                            Аз мойте ги взех за 10лв от един манго на пазара (сам ги демонтирах от редуцирите) и 15лв за бронзова муфа, после с течен тефлон на резбите... азота го преливам с маркуч до 1000бара тестово, ама му сложих защитен ръкав за всеки случай, че и там не е приятно ако гръмне...
                            Преди време тея дето взимам газта ги бях питал, те предлагаха гъвкав за преливане на кислород ама нямаха голямо желание да ми направят, а и после прочетох за смъртен случай с гъвкава връзка за кислород...

                            Коментар


                            • #44
                              От: прехвърляне на кислород от бутилка

                              Първоначално публикуван от resistbody Преглед на мнение
                              .
                              Е тоя от сума време им иска 37лв, ама щом толко време не ги е дал сигурно ще клекне https://bazar.bg/obiava-11774687/deb...edutsir-vintil
                              Това е бутилка от старите руски СО2 пожарогасители . Принципно такъв съд се бракува по БДС ако са минали 40 години от датата на производство независимо дали е работил или не .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • #45
                                От: прехвърляне на кислород от бутилка

                                Аз купих готов оксижен ,чисто нов.Имам проблем със зареждането на кислородната бутилка.Някакъв не разпространен захват.Ще снимам като има време.
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X