Обява

Свий
Няма добавени обяви.

прехвърляне на кислород от бутилка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: прехвърляне на кислород от бутилка

    Първоначално публикуван от mi6el Преглед на мнение
    Здравейте, стана ми интересно какво се случва ако някъде във връзката м/у двете бутилки има нещо омаслено ?
    Самозапалване/взрив.

    Коментар


    • #17
      От: прехвърляне на кислород от бутилка

      Колеги, преточването и експериментите с кислород са ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ОПАСНИ !!!!

      Както знаем, кислорода е силен окислител, и в чистия си вид може да предизвика запалване и горене, дори при най-малки количества гориво - други газове, мазнини, гуми и т.н. Кислородните системи - връзки, уплътнения, О-рингове са от специални материали, които са обикновено в зелен цвят, и не съдържат горими материали. Самите бутилки, преминават специална инспекция - периодичен визуален оглед, хидравличен тест, и "кислородно почистване" - да няма никакви дефекти или остатъци от чужди материали.

      Затова както бутилките, така и инспекцията е по-скъпа - изисква много повече труд и разход на консумативи.

      Но лекарствата, операциите, болничното лечение а и погребалните услуги никак не са евтини!
      Show must go on!
      LZ1VES

      Коментар


      • #18
        От: прехвърляне на кислород от бутилка

        Да, частите се запояват със сребърен припой, и всичко е от мед и бронз. Правилния айдук е от тръбичка, навита на спирала като пружина, а през нея минава стоманено въже, вързано за двата края, та да не може да се скъса.
        Не ти трябва да си правиш, и ги остави ония. В големите болници има газови централи, газаджиите си имат правилни айдуци. Ще ти я напълнят. Медицинския кислород не е чист, ами му е добавен 2% СО2, но специално обезмаслен. Ако го няма - човекът ще умре, понеже нищо няма да му включи центъра на дишането в мозъка.

        Коментар


        • #19
          От: прехвърляне на кислород от бутилка

          Тези http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=840086 били си правили "експеримент" с бутилките. Дали не става въпрос за същия...
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • #20
            От: прехвърляне на кислород от бутилка

            Въпрос, събирам си чаркове за оксижен. Почти всичко е налично, но кислород няма къде да зареждам в раиона. Взимам оборотни от най-големите бутилки, но едвам ги тътрям, ако си намеря малка 2л. бутилка с "айдук' резонно ли е да се прехвърля от бутилка в бутилка или риска е прекален ? Идеята е за направата на мобилна преносима система кислород/пропан за оксижена.

            Попринцип избягвам да дърпам дявола за опашката, а тук май винаги има шанс да изтеглиш късата клечка. За сега мисля да поставя 2 обратни клапана на горелката (искрогасители) и да я ползвам с малка туристическа ботилка за пропан + голямата за кислород и да кажем 6-8м. маркучи. То не че ще ползвам оксижена всеки ден, напротив, но често ми се налага да грея разни неща, а с обикновената горелка си е мъка, а и понякога не става.
            За напред имам идея да споявам едни неща с твърд припой, та искам неискам трябва да го подкарам. Блазнят ме преносимите готови комплекти по разни обяви, та искам и аз да си направя мобилна станция, но ме е шубе с прехвърлянето


            п. п. Има ли начин да се открие предварително маслен агент по приспособлението за прехвърляне или ако не трЕщИ начи няма масло [emoji16]
            Последно редактирано от I.Stoyanov; 15-01-19, 22:40.

            Коментар


            • #21
              От: прехвърляне на кислород от бутилка

              "...резонно ли е да се прехвърля от бутилка в бутилка..."
              Да.

              Коментар


              • #22
                От: прехвърляне на кислород от бутилка

                Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
                Самозапалване/взрив.
                Нищо страшно не става. Самозапалва се мазнотийката. Взрива тука няма място.
                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                Коментар


                • #23
                  От: прехвърляне на кислород от бутилка

                  Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                  "...резонно ли е да се прехвърля от бутилка в бутилка..."
                  Да.

                  Би ли ми описал техниката за безопасност подобно по последователност, за лично спокойствие, а и на околните. Препоръки към изработването на "айдука" .
                  Благодаря предварително !

                  Коментар


                  • #24
                    От: прехвърляне на кислород от бутилка

                    Кажи първо за какво ти трябва оксижен или по точно какво ще запояваш.

                    Коментар


                    • #25
                      От: прехвърляне на кислород от бутилка

                      Първоначално публикуван от валкиса Преглед на мнение
                      Кажи първо за какво ти трябва оксижен или по точно какво ще запояваш.
                      За твърд припой и за подгряване и нагряване на разни железа. С обикновена пропанова не става, с МапГаз на флакони става мноого бавно и е на ръба спояването. Нагряването е бавно, за сметка на много бързо свършващия газ. Все още съм на кантар дали да го сглобя, риска с кислорода ме кара да не оправдавам целта. Все пак като не си работил с нещо, което си е потенциална бомба си е шубе. Гледайки как режат чАааветата на вторични с резака използвайки пропан и кислород ме накара да се замисля, че поне с ацетилен/карабид няма да се занимава. Запознат съм с рисковете които предоставя работата с кислород под високо налягане. Ако си ползвам голямата бутилка, без преливане ще спя спокойно. Но при все, че бутилката е 100 кила и е супер немобилна трябва да прибегна към преливане.

                      Та затова се навих за оксижен, гледайки разни обяви за мобилни такива. Оказа се, че има почти всичко за да си направя, но работата с газ под високо налягане винаги ми е била некомфортна. Единствено въглеродния диоксид не ме притеснява . И те така..

                      Коментар


                      • #26
                        От: прехвърляне на кислород от бутилка

                        Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                        За твърд припой и за подгряване и нагряване на разни железа. .
                        По трудния път ще стигнете до извода,че не си струва играта и манипулациите.
                        След доста такива решения,монтирах стандартните бутилки върху колички за багаж (за евентуално преместване) сложих по дълги маркучи и всичко си дойде на мястото. В 99% от случаите мога да приближа "железата" до мястото за рязане и заварки,а 1% местя двете бутилки (кислород,пропан-бутан) с "количката".
                        Имам две горели,но най удобен ми е малкия чешки резак когато трябва да стопля нещо.
                        Същата "тактика" прилагам и за бутилката със сместа за телоподаващото,че ми писна от прехвърляне.

                        Коментар


                        • #27
                          От: прехвърляне на кислород от бутилка

                          Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                          По трудния път ще стигнете до извода,че не си струва играта и манипулациите.
                          След доста такива решения,монтирах стандартните бутилки върху колички за багаж (за евентуално преместване) сложих по дълги маркучи и всичко си дойде на мястото. В 99% от случаите мога да приближа "железата" до мястото за рязане и заварки,а 1% местя двете бутилки (кислород,пропан-бутан) с "количката".
                          Имам две горели,но най удобен ми е малкия чешки резак когато трябва да стопля нещо.
                          Същата "тактика" прилагам и за бутилката със сместа за телоподаващото,че ми писна от прехвърляне.
                          Май така ще я карам и аз, макар че като се познавам ще измрънкам на втората седмица, че трябва да запоя нещо някъде си където няма как да закарам кислородната бутилка.

                          Коментар


                          • #28
                            От: прехвърляне на кислород от бутилка

                            Тъста е хладилен техник и съответно малкия оксижен е постоянно с него, това с голямата бутилка на количка е вариант, но ако имаш адрес на 8 етаж в стар блок без асансьор ще те питам какво правиш тогава
                            Та в работилницата има голяма бутилка от която си прехвърля в малката, "айдука" е медна тръба с 2 гайки за двата крана, като има и някаква извивка самата тръба (утре ще ходя до там, та мога да ти я снимам). Човека от едно 30 години с това се занимава и не е споделил да е особено притеснен като си зарежда малката бутилка.

                            Благинка си е оксижена и не е лошо човек да има. И аз на скоро си сглобих, но при мен е неподвижна установка с голямата бутилка, ама мойта е лесна де, ако ми трябва преносим - взимам неговия

                            Само една читава горелка трябва да си намеря, че сега работя с една гадна турска дето нещо слабичка идва.
                            I'm not Lost, I'm Discovering !

                            088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                            Коментар


                            • #29
                              От: прехвърляне на кислород от бутилка

                              Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                              Тъста е хладилен техник и съответно малкия оксижен е постоянно с него, това с голямата бутилка на количка е вариант, но ако имаш адрес на 8 етаж в стар блок без асансьор ще те питам какво правиш тогава
                              Та в работилницата има голяма бутилка от която си прехвърля в малката, "айдука" е медна тръба с 2 гайки за двата крана, като има и някаква извивка самата тръба (утре ще ходя до там, та мога да ти я снимам). Човека от едно 30 години с това се занимава и не е споделил да е особено притеснен като си зарежда малката бутилка.

                              Благинка си е оксижена и не е лошо човек да има. И аз на скоро си сглобих, но при мен е неподвижна установка с голямата бутилка, ама мойта е лесна де, ако ми трябва преносим - взимам неговия

                              Само една читава горелка трябва да си намеря, че сега работя с една гадна турска дето нещо слабичка идва.
                              Даа снимка на айдука ще ми е от полза. И го поразпитай кое как прави. Ти как боравиш с горелката от гледна точна на последователност на пускане и спиране на газовете ?

                              Коментар


                              • #30
                                От: прехвърляне на кислород от бутилка

                                Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                                Тъста е хладилен техник и съответно малкия оксижен е постоянно с него,
                                Няма място за сравнение и спор.
                                -Естеството на работата определя и "подхода" към инструментариума!
                                Там се търси мобилност и тегло 10-20кг. за удобство при пренасяне и съхранение, а в работилници,сервизи,гаражи , може и "стационарното" да е приоритет.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X