Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преработване на стартер с-мата на Yamaha WR450F 2003 г. към 2004 г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Преработване на стартер с-мата на Yamaha WR450F 2003 г. към 2004 г.

    Здравейте колеги,

    Понеже стартера ми не работи, се захванах да го оправям и попаднах на една модификация, която може да е полезна и на други колеги. Целта и е да се отстрани конструктивен дефект в механиката стартерната система на ел. стартер на Yamaha WR450F 2003 г.
    Дефекта е отстранен при моделите от 2004 и след това.

    Проблема се състои, че при палене с ел. стартер, който поради слаб ток или износване няма достатъчна мощност да завърти двигателя, има опасност той да завърти (ритне) на обратно.
    Последствията излиза да са леко катастрофални, защото се къса шпонката на маховика и мотора губи центровка, т.е. няма палене. Възможно е удара да се поеме и от стартера ако не превърти маховика.

    Самата модификацията е супер лесна, като се състои в подмяната на компоненти от модел WR450 2004 година. Естествено не е и безплатна, както е била гаранционно отстранявана в повечето случай.

    Компонентите са следните от долната схема:
    1. 5TJ-15560-00-00 - Демпфер (този вече може да поема удара от ритане) - 1 бр.
    2. 90201-105A8-00 - Дистанционна Шайба - 2 бр.
    5TJ-1549B-00-00 - Външна капачка на демпфера - 1 бр.
    90380-10002-00 - Лагерна втулка за демпфера (размера а оста е по-малък) - 1 бр.


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:starterclutch.jpg
Прегледи:1
Размер:42.5 КБ
ID:5946375

    След така направената модицикация, проблема е решен.

    Та сега по същество, понеже поръчах по горните компоненти, но специално 90201-105A8-00 - Дистанционна Шайба я няма никъде.
    Затова мисля да си ги направя сам (или намеря готови по р-р), но не знам какви са и размерите, а дебелитана им е изклчително важна.

    Моля някой съфорумец който кара WR450 от 2004 натам, ако може да ги измери и да ми каже външния и вътрешния диаметър, както и дебелина на тези шайби. Би трябвало и 2-те да са еднакви.

    Благодаря в аванс

  • #2
    От: Преработване на стартер с-мата на Yamaha WR450F 2003 г. към 2004 г.

    Здравейте Колеги,

    Частите дойдоха и са на митница.
    До петък ще ги освободя и почвам да подменям.

    Остана проблема с размера на двете 90201-105A8-00 - Дистанционна Шайби.
    Моля някой да ги премери и да ми каже размера на вътрешния и външния диаметър, както и дебелината им за да ги намеря преди да разглобя капаците, и ще имам да почерпя.

    Благодаря.

    Коментар


    • #3
      От: Преработване на стартер с-мата на Yamaha WR450F 2003 г. към 2004 г.

      Ремонта приключи успешно .
      Бендикса се оказа че е тръгнал и той но ще изкара още малко.

      Размера на шайбите е 24x10x1 мм. но такива няма по магазините. Сложих 16x10x1 като мисля че станаха добре.

      Коментар


      • #4
        От: Преработване на стартер с-мата на Yamaha WR450F 2003 г. към 2004 г.

        това се получава ако не следваме примера на росен Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0518.jpg
Прегледи:1
Размер:114.3 КБ
ID:5359822Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0520.jpg
Прегледи:1
Размер:110.2 КБ
ID:5359823Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0521.jpg
Прегледи:1
Размер:117.5 КБ
ID:5359824Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0524.jpg
Прегледи:1
Размер:85.3 КБ
ID:5359825Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0525.jpg
Прегледи:1
Размер:95.5 КБ
ID:5359826

        Коментар


        • #5
          От: Преработване на стартер с-мата на Yamaha WR450F 2003 г. към 2004 г.

          и това със стартера Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0531.jpg
Прегледи:1
Размер:58.0 КБ
ID:5359827Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0532.jpg
Прегледи:1
Размер:64.3 КБ
ID:5359828Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0533.jpg
Прегледи:1
Размер:53.4 КБ
ID:5359829

          Коментар


          • #6
            От: Преработване на стартер с-мата на Yamaha WR450F 2003 г. към 2004 г.

            Колеги, не знам до колко ви е била интересна и полезна темата, но искам да напомня за нея.
            Проблема касае само WR450 2003 г., като искрено препоръчвам на хората с такива модели, да отделите тази сума за модификация. Частите се намират и втора ръка за около 150 лв. в ебей, ако нямате пари за нови.

            В следващите снимки ще ви покажа колко големи и неприятни са пораженията. Това се случи на неделното каране на един от колегите с които караме. Моя мотор, преди да го взема, се оказа, че го е сполетяло същото но не в толкоз лош вариант.

            Ето нагледно, до какво води завъртането на обратно при 2003 г.














            Накрая ремонта сега ще излезе в пъти по скъп

            Но все пак е Ямаха, корава машина, се прибра на ход, та и до сервиза пак на ход

            Коментар


            • #7
              От: Преработване на стартер с-мата на Yamaha WR450F 2003 г. към 2004 г.

              Това се получва като не се сложи осигурител за резби при смяна на бендикса и все пак ако придръпне мотора и изхърка от към двигателя по добре не го карайте ще спестите доста средства не ме питайте от къде знам ..
              Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

              Коментар


              • #8
                От: Преработване на стартер с-мата на Yamaha WR450F 2003 г. към 2004 г.

                Първоначално публикуван от spower Преглед на мнение
                Това се получва като не се сложи осигурител за резби при смяна на бендикса...
                Болтовете са скъсани, а не саморазвити.
                A Lone Rider

                Коментар


                • #9
                  От: Преработване на стартер с-мата на Yamaha WR450F 2003 г. към 2004 г.

                  Темата е стара, но да попитам. Ямаха ВР 450 2003 година според мен, според собственика 2004. Купува мотоциклета с проблемен стартер, на стартера са изронени зъбите и има разлепена колекторна пластина. Слага се нов стартер и двигателя пали от докосване на копчето. След няколко часа каране стартера започва да отказва и накрая спира напълно. След отварянето отново е започнал да рони зъбите и видимо няма проблем с колектора и намотките, но на едно място стартера не върти. Завъртам го на ръка да тръгне от друго място и тръгва, но веднъж върти бързо друг път по бавно и явно отново е заминал.
                  За мен възможните неща да направят това бяха две, това преди да прочета тази тема. Или нещо по ел. система кара стартера да започне да работи докато и двигателя работи или еднопосочния лагер блокира и започва да предава движение към стартера. Лагера има следи от износване, но това което е най проблемно според мен е пружината която го държи. Пружината е разтеглена, начупена и след разглобяването на лагера не седи в кръг ами всеки милиметър е със собствено мнение за посока. Сега се чудя ако сменя лагера и отново нов стартер... дали отново след няколко часа няма да стигнем до същото положение.
                  https://photos.app.goo.gl/kxzKCNjckqePEKNi7
                  https://photos.app.goo.gl/ejQPdvfp8W9zE1zT7
                  https://photos.app.goo.gl/sCT13YHp6TyCTLjh7
                  https://photos.app.goo.gl/brZ4v5tzCq4AMWgs9
                  https://photos.app.goo.gl/vH6WDNvZdz6Re37UA
                  EXC TPI 2019

                  Коментар


                  • #10
                    От: Преработване на стартер с-мата на Yamaha WR450F 2003 г. към 2004 г.

                    DR650 от 98 и 99 също прави поразии заради липсата на този ограничител. Чупи картери.

                    Коментар


                    • #11
                      Драмата при мен продължава. Добавих всичко необходимо да стане от 2003г на 2004г но проблема си остана. Смених и нов еднопосочен лагер за 210лв и двигателя докато работи и започва да предава движение към стартера и стартера заминава докато разбереш, че се върти. Просто вече не остана какво да се сменя и не мога да си обясня защо се получава предаването на въртенето към стартера.
                      Единственото за което вече си мисля е зъбното колело което лагерува с еднопосочния лагер. На 2003г е с търкалящ лагер а на 2004 слагат втулка. Дали има някакъв проблем в този лагер и втулката вече не знам.
                      Някой ако има някаква идея от какво може да се получава да сподели.
                      EXC TPI 2019

                      Коментар


                      • #12
                        Единствено се сещам за липса на аксиален луфт , и когато загрее , зъбното колело блокира и започва да придава движение към стартера. И вследствие на високите обороти с които се завърта , стартера се поврежда.
                        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                        Коментар


                        • #13
                          Аз също за това си мисля, защото в следващата година махат лагера и една дистанционна шайба. А на мястото на лагера слагат бронзова втулка.
                          Сега се чудя дали да дам 100лв за втора употреба зъбно колело от 2004г което е с бронзова втулка или да махна лагера и стругар да направи втулка.
                          EXC TPI 2019

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X