Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за термостат на Фероза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за термостат на Фероза

    Здравейте,
    отскоро имам Фероза 1.6i 16V, но прегряваше. Смених капачка на радиатора, термостат, радиатора е изчистен,
    смених и гарнитура на главата + шлайфане. Проблемът е, че стрелката продължава да стои леко в дясно.
    Съмнявам се в термостата, но тъй като този който беше на колата е сменян и не е оригиналният, не съм сигурен какъв точно трябва да бъде. В магазина излизат над 5 вида.
    Искам да помоля, ако някой има снимка на оригинален термостат да я пусне, за да се ориентирам какво да търся.
    Видях във форума тема, където има снимки, но като млад участник не мога да ги видя, а нямам и ЛС.
    Разбира се, приемам и други съвети.
    Последно редактирано от сашо2; 06-11-11, 10:27.

  • #2
    От: Въпрос за термостат на Фероза

    Термостатите са 2 вида. По спомени 78 градуса и 84 градуса. Като размер са еднакви.

    Това му е снимката:
    Аз не вярвам в чудеса!
    Разчитам на тях!

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за термостат на Фероза

      А има значение и как се монтира(положението на дупката).

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за термостат на Фероза

        Специфичното на термостата на Ферозата е, че има една обла ламаринка в долния край. Много е странна, аз лично на друг двигател не съм виждал подобно нещо. На снимката по-горе се вижда, но не много добре.
        Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
        Най-добрите ми спомени са предстоящите!

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за термостат на Фероза

          Термостата на Ферозата не може да се обърка при монтажа.Съвета ми е да вземеш този който отваря на 78 градуса,а пък малкия отвор с хлабавия нит го има и при други коли и служи за обезвъздушаване при източване и пълнене на системата.
          МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за термостат на Фероза

            Вземи си 78с ,скъсай нитчето дето запушва дупката след това пробий срещуположно още една .Повече никога няма да имаш проблеми с блокирал термостат ,изпробвано е много пъти .

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за термостат на Фероза

              Колега, може ли да поясниш, каква е целта и идеята на тази интервенция?
              Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
              Най-добрите ми спомени са предстоящите!

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за термостат на Фероза

                Сега към запознатите имам нов казус.Ако карам ферозата в обороти между 1200-2000,температурата подминава средата с около 3 мм,независимо от скоростта.Ако когато влезе там,вдигна 3000 оборота и ги задържа,след около 10-15 секунди температурата се връща 3-4 мм преди средата.Фактически от юркане-охлажда,при глезене-загрява.По колата ми липсва дифузьора,ама едва ли има чак такова значение.Водната помпа я отварях,изглежда нова и читава.Радиатора е идеално прочистен,капачката е нова,термостата-също(извадих го по каталожен номер от дайхацу,но не е от тях,че там е 120лв,този,който сложих няма нитче за обезвъздушаване,нито пък онази ламаринка,която колегата посочва и е за 82 градуса.).При загрял двигател след средата,изходния маркуч на радиатора е съвсем леко хладък.На една крачка съм да пробия две дупчици в термостата,което може би ще оправи работата,ама знам ли...

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за термостат на Фероза

                  Не е от дифузьора. Аз карам без него от както я имам и нямам проблем нито на асфалт нито в гората. На мен лично ми прилича на виското на перката, но нека по запознатите кажат.
                  Георги Танев (0+)
                  Land Rover Discovery 1 300 TDi
                  Land Rover Club Bulgaria
                  0887 930 238, 0878 797 768

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за термостат на Фероза

                    Не съм специалист, но си има тема в началото на форума и след като изпълних указанията, се оказа виското, а моето бе на цена 160 лв. Иван Горчев го е пояснил добре, вискомуфите са 3 вида и зависят от перката и водната помпа - фланеца. Та най-добре с перката или със самото виско по магазините. Лятото когато го смених сигурно минах 30 км по магазините и нямаше и нямаше, но ми го докараха от Варна. Сега при качване на 1-ва или 4х4 при 3-3500 оборота малко минава средата, но пък се появиха др. проблеми. Това е от мен.
                    Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за термостат на Фероза

                      Термостата, колега е клапан, който има функцията да отваря един кръг на охладителната система и да затваря друг. Иначе казано - премахва байпаса на радиатора. Премахването на термостата или пробиването му води до това, когато водата трябва да охлажда мотора, тя намира най-краткия път (през дупките) и охлаждането се влошава драстично! Термостата е свръх прецизен прибор и базикането по него води само надолу.
                      Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                      Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за термостат на Фероза

                        Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                        Термостата, колега е клапан, който има функцията да отваря един кръг на охладителната система и да затваря друг. Иначе казано - премахва байпаса на радиатора. Премахването на термостата или пробиването му води до това, когато водата трябва да охлажда мотора, тя намира най-краткия път (през дупките) и охлаждането се влошава драстично! Термостата е свръх прецизен прибор и базикането по него води само надолу.
                        То охлаждането е едно на ръка ,ми какво да кажем за затоплянето.На мотора му трябва оптимална температура за икономична работа,трябва и парно/като падне един сняг няма да се вижда нищо през предното стъкло/,отделно изпарителя на газовата му трябва жега да изпарява газта.
                        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос за термостат на Фероза

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11112011023.jpg
Прегледи:1
Размер:66.8 КБ
ID:5317444


                          стария 84 гр в дясно,опаковката на новия в ляво 78гр
                          Последно редактирано от белята; 11-11-11, 18:37. Причина: кривопис
                          Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос за термостат на Фероза

                            Колегии, на мен тука ми намирисва на водна помпа, или не добре стегнат ремък, ма ако е той, ще изпищява.
                            Не знам, не съм разглобявал водна помпа, ма си мисля, че ако е с железни перки, може да са изгнили и намалели, или изобщо да превърта по малко в оста и да не дава налягане???
                            Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос за термостат на Фероза

                              Първоначално публикуван от сашо2 Преглед на мнение
                              Сега към запознатите имам нов казус.Ако карам ферозата в обороти между 1200-2000,температурата подминава средата с около 3 мм,независимо от скоростта.Ако когато влезе там,вдигна 3000 оборота и ги задържа,след около 10-15 секунди температурата се връща 3-4 мм преди средата.Фактически от юркане-охлажда,при глезене-загрява.По колата ми липсва дифузьора,ама едва ли има чак такова значение.Водната помпа я отварях,изглежда нова и читава.Радиатора е идеално прочистен,капачката е нова,термостата-също(извадих го по каталожен номер от дайхацу,но не е от тях,че там е 120лв,този,който сложих няма нитче за обезвъздушаване,нито пък онази ламаринка,която колегата посочва и е за 82 градуса.).При загрял двигател след средата,изходния маркуч на радиатора е съвсем леко хладък.На една крачка съм да пробия две дупчици в термостата,което може би ще оправи работата,ама знам ли...
                              Сашо2,Аз имам същата екстра,не мисля ,че това е проблем,защото след като я юркаш се охлажда.Обратното би било проблем.На мойта при движение с казаните от теб обороти ,като натисна съединителя и я изфорсирам до над 3000 об/мин температурата спада за 2,3 сек.При работещо парно не достигам такива стойности.За сега не замислям някакви подобрения,но ако намериш някакво решение ,моля сподели.Поздрави.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X