Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поставяне на "чужди" ресьори на Фероза Ф300 ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Поставяне на "чужди" ресьори на Фероза Ф300 ...

    Здравейте,

    Някой бе споменал, че ресори нови от руско возило струват 60-70 лева 1 комплект(значи 120-150 лв за чифт).

    Идеята ми е дали ще стане само с изработване на нови планки или уши, не знам точно как се наричат тези планки с които ресорите се закачат за купето да ползвам евтините руски и много здрави и издръжливи ресори?

    От какво возило биха били сравнително близки до дължина +- 10-15 см мисля не са проблем.

    Целта ми е да си вдигна задницата, моите ресори са за боклука според мен а със спестените парици от ресори мисля да сложа и едни пружини отзад барем (+ амортесьори, мисля и при тях може да се търси сходство и замяна) малко оправя поведението и возията, то по черно се не трае как скача тази джипка.

    Много поздрави,
    Бъдете живи и здрави!

  • #2
    До: Поставяне на "чужди" ресьори на Фероза Ф300 ...

    Ресорите се захващат за шасито, ако тръгнеш да променяш заводските им места за монтаж - влизаш в едни приключения .... В крайна сметка, ако си купиш нови ресори за уаз примерно и успееш да ги монтираш - ферозата като по-лека и по-малка джипка ще вози 2 пъти по-твърдо с тях и ще се окаже, че си изхарчил не малко средства за експеримент. Ако търсиш най-евтиния начин да повдигнеш колата - просто направи по-дълги уши на ресорите. Но моят съвет е да не рискуваш с такива генерални решения за махане на оригиналните, защото вероятността да съжаляваш е много голяма. И в крайна сметка ще изхарчиш повече пари отколкото да си купиш оригинални нови ресори! В английските сайтове са по 57 паунда на брой.

    Коментар


    • #3
      До: Поставяне на "чужди" ресьори на Фероза Ф300 ...

      Мойте ресори също са "умерени", и се порових из форума по тази тема. Общо взето стигнах до извода че е най добре да подложа пружини, които да помагат на ресорите без да ги сменям, или братното пружоните поемат по малките натоварвания а ресорите "помагат" при по големи. Според мен така би трябвало да стане и по мека возията. Просто трябва да разуча какви пружини да сложа, така че да се повдигне задницата до някаква допустима граница без да измества много центъра на тежестта и да не увеличи ъгала на каретата на кардана.
      Ако някой ферозаджия е правил нвщо подобно да сподели дали ефекта който си го мисля ще е такъв. Знам че Ферозата на Yan е на пружини, но там са махнати ресорите. Карал съм я и возията му е много добра.
      О899 2б2 1З2

      Коментар


      • #4
        До: Поставяне на "чужди" ресьори на Фероза Ф300 ...

        защо първо не пробвате със шпренговане а се хвърляте на сложни преправяния, на мен шпренговането ми излезе 40 лева и за сега се дъжи добре, ако тръгнат да омекват ще сменя първия подложен лист и да стига от ухо до ухо
        Bertone freeclimber 1.8 115hp

        Коментар


        • #5
          До: Поставяне на "чужди" ресьори на Фероза Ф300 ...

          Аз слагах от Волга . Запазих най външния оригинален и само подложих листове. ако се разтърсиш в по старите теми - има и разликите в размера .
          Daihatsu Terios ,Hyundai SF Classic, Suzuki Vitara Classic , Honda MTX 80 , ATV 200 cc (китайче) ,LZ4GG , GPS
          [url=http://my.flightmemory.com/pepsii][img]http://my.flightmemory.com/banner/pepsii.gif[/img][/url]

          Коментар


          • #6
            До: Поставяне на "чужди" ресьори на Фероза Ф300 ...

            Като начало искам да благодаря за това , че ми дадохте насока от какво могат да станат , тъй като това ми беше един от основните проблеми 6 пъти съм ги правил ресорите и пак счупих . Днес си купих предни ресори от УАЗ и стават идеално единственно се изпилва гайката на централния болт защото отвора на моста е малко по-малък . Сега ще тествам как седи на пътя и извън него с тези ресори и може би ще направя по-големи обеци за ресорите .

            Коментар


            • #7
              До: Поставяне на "чужди" ресьори на Фероза Ф300 ...

              С предните ресори от УАЗ и с удалжените обеци които направих Ферозата стои много приятно на пътя тези дни ще изтествам как седи и извън него и ще напиша

              Коментар


              • #8
                До: Поставяне на "чужди" ресьори на Фероза Ф300 ...

                Тунинга бе извършен в Автосервиз/конструкторска лаборатория с.Лозен от двамата механици емпирици/лунатици Ники и Жоро(моя милост).

                Добавени бяха пружини от Голф 1 мой набор, резнати бяха 5 кръгчета от всяка пружиназа да скъсим височината че си бе 350мм някъде.
                Тук е момента да спомена, че ресорите на Ферозата понасят ходове на моста от около 20-25тина см макс, ама това при откачени амортесьори с амортесьори 6-7-8см макс, кофти ама факт.
                Лифт с над 15см според мен ще иска пипане на спирачните маркучи и позицията на моста.
                За горно легло на пружината се ползваше планката на тампона, който влиза точно(след обилно наплюнчване) в пружината.
                Долу за легло се прави планка, а за ограничители се ползват кръгче от тръба Ф 150-160мм дебелина 2-3мм височина 25-35мм, кръгчето се срязва после на 4 равни части които се заваряват около пружината, готовото легло се заварява (с подложка 5-10мм за да не пречи/упира на ушите на ресорите) за мястото между ушите на ресорита на самия мост.

                Много ноу хау е необходимо за да се вкара натегната пружина в леглото между моста и рамата, ползват се хай дкаж за вдигане на задницата и крик който се поставя м/у ресора и рамата за да ги раздалечи при вкарване на пружината, това е метод наречен "калпазански" и е рискован но се ползва при липсата на резервни части(уши, болтове, тампони и т.н.) за подмяна след едно разкачане на ресорите от планките(ако се разкачат процедурата става за 5 минути, иначе отнема 1-2 часа на страна)

                Страничните ефекти са следните, вдигане на Ферозата с 7-8 см, няма проблеми за спирачни маркучи, ръчни и каквото и да било, кардана леко се огъва но далеч не опасно според мен, за по-драстичен лифт си трябва смяна на ъгъла на целия мост за да си застане по-нормално спрямо раздатката.
                Другия по-кофти ефект е, че нямам амортесьори вече, те ми бяха лимита за лифта, разтегнати са до край, дори развих болта им отгоре с 10-15 та да спечеля ход.
                А без амортесьори, колата става с подскачаща задница, ама подскачанеда видите, зверско и на долу и на горе, лечението е амортесьори съобразени с новите ходове и дължина, ама аз засега нямам лекарства защото няма кой да помогне с рецептата, какви амортесьори и т.н.

                Съжелаявам ама нямаме снимки за сега, скоро ще сложа...

                Поздрави,
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X