Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подутина над "слънчевият сплит"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Подутина над "слънчевият сплит"

    Няколко дни след тренировка за Гърди във фитнеса ми се появи твърда бучка (подутина) в областта над слънчевия сплит - точно под гръдната кост. Поне мисля, че такава е хронологията - усетих я вчера , а преди това мисля, че я нямаше. Болка няма, нито затруднение при дишането. При вдишване и издишвани стои статично - не се прибира, не се движи. Може да е мускулно разтежение, но може и да е някаква херния, въпреки че не вдигам големи тежести.

    Днес ще отида при GP-то да ми даде направление за хирург, но искам да се консултирам ако някой има компетентно мнение и препоръка какво друго изследване може да се направи - ехография?

    Както виждате не пиша за да не ходя на лекар, просто ми се иска да знам какво направление да си поискам, защото знаете как е с GP-та - направленията никога не достигат, такава е системата. Ако може препоръчайте и добър хирург примерно във ВМА София.

    Благодаря!

    П.П. Като се замисля, може би усещам някаква притъпена болка, но е сравнително слабо.
    Последно редактирано от axlastro; 03-11-11, 10:57.
    Александър

  • #2
    От: Подутина над "слънчевият сплит"

    Изглежда съм се притеснил излишно. Според хирурга, това е някаква кост (края на гръдната кост), която изпъква като отслабнеш. Все пак ще внимавам с тренировките и ще гледам да загрявам добре. Не е зле и да прочета един учебник по анатомия.
    Александър

    Коментар


    • #3
      От: Подутина над "слънчевият сплит"

      Тренирай яко и не се плаши,там няма какво да ти стане от тежко.
      ПАВКО
      0888802068

      Коментар


      • #4
        От: Подутина над "слънчевият сплит"

        Не е съвсем така, там може да се появи сериозен/откъм болка/ проблем. Края на гръдната кост - ксифоидния израстък, е хрущялно образувание, частично подвижно, крепящо се на става откъм гръдната кост, и многобройни сухожилни връзки с гръдните и коремни мускули. Та тези връзки, в резултат на претоварване /хронична травма/, или остра травма /във фитнеса - да натиснеш силно или с удар основата на гр. кош/ се възпаляват, и болката е сериозна - споделям и личен опит. В случая проблем няма, но е добре да се внимава. Бъди здрав!

        П.п. в този участък може да се образува и типична мускулна херния, но това е тема за друга бира!
        "Make love, not war!"

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X