Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Volvo XC90, BMW X5 или VW Touareg

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Volvo XC90, BMW X5 или VW Touareg

    Искам да си взема един от тези модели Автомобили. Какво бихте ми препоръчали.
    - Ще се кара предимно извънградско, до районите до който трябва да се ходи са често заснежени и заледени. В тежка офф роад обстановка няма да се кара. Ако не се наложи разбира се. Трябва ми сигурност през зимни условия. И комфорт за дълги разстояния.
    - Какво може да ми кажете като подръжка, разход и чупливост.
    - След 2005 год модели гледам , трябва да е дизел задължително.
    - На следните мотори съм се спрял. Волво Д5, Х5 3.0 Д 218 коня, и Ваген 2.5 дизел
    Какво бихте ме посъветвали? Мерси .

  • #2
    От: Volvo XC90, BMW X5 или VW Touareg

    1. Volvo D5 - не съм запознат, ама не ме кефи.
    2. BMW 3.0d - от добрите дизелови двигатели на бмв, добра динамика, качествено изълнение на материалите в автомобила, за извън пътя не става, а за зимата задължтелно подходящи гуми, иначе ще има клипове в youtube с коментари "анадър лузър он Х5", задължително пълна проверка на колата в добър сервиз, ремонтите винаги започват с четирицифрена сума, като плюс е, че в момента могат да се намерят на добри пари спрямо другите луксозни SUV-та, иначе като проблем - носачи на всяка смяна на масло и други карантии, нищо което да те притеснява.
    3. От Туарег 2.5 могат да ти побелеят косите (макар и много хора да са доволни), за втора ръка обаче категорично не. Ако избереш 3.0тди обаче отново си в играта - перфектен баланс между разход, ускорение и надеждност (в общия случай). Там може да търсиш и блокаж на междинен и заден диференциал, както и въздушно или там к'вото и да беше окачване (колата става доста висока и проходима - естествено рискът е при евентоална повреда $, ако си търсех такава кола за мен бих подминал тази екстра).

    Бюджет?

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X