Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Брадвичка Fiskars?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Брадвичка Fiskars?

    Хм, и аз се чудих, чудих и отидох и си я купих. Преди имах такова като твоето топорче малко(само че за 6, 7 лева китайско) не изтра много, за отрицателно време се разхвърчаха остриета и сапове... И се реших да си купя Фискарс. Както споменах бях много скептичен и за лопатите им. Просто такава лопата няма, 2мм е дебела и няма чупене и изкревяне(дано ми служи и за напред вярно). Брадвата която си купих е модел Х7. Мисля че са нов модел от тази година. Някои колеги казват, че им била мека стоманата, на нея пише, че е 55HRC Не че е от голямо значение де. Брадвата като ми казваха, че се остри лесно, викам си, лесно, лесно колко да е лесно, но наистина се оказа така. Буквално за минута я прекарах през бръснарската белгия и бръсне с лекота. Това, което ме притесняваше е дръжката, че е синтетична и куха, но за сега е добре. Пластмасата около острието не се наранява, а е леко грапава и действа като шкурка и просто се отбелязва дървото ако се удари, но не я наранява. Дано да е така и за напред. След доста кълцане на дърва (събарям ги с Щилката, кастря по - дебелите с машината, но за тънките с брадвата направо се родих) имаше съвсем леки наранявания в единия край на острието(оправят се за минута през белгията), толкова малки, че едвам се забелязват, трябва да ги пипнеш с пръст, че да усетиш неравност. Клони с дебелина 2, 3см ги сече от раз, стига да удряш под правилния ъгъл. Определено сече с лекота остра ли е, а остава остра за дълго време. Определено ми харесва работата с нея. Единственото нещо, което не ми харесва е "човката" в края на дръжката, можело и да е по - малка, но пък е доста полезна, ако ти е измаляла ръката, не се исхлуза дръжката на брадвата.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Snimka681.jpg
Прегледи:1
Размер:93.7 КБ
ID:5296118 Ще кача и снимки след известен период на експлоатация Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Snimka680.jpg
Прегледи:1
Размер:130.8 КБ
ID:5296119Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Snimka679.jpg
Прегледи:1
Размер:130.3 КБ
ID:5296120.
    Последно редактирано от ivodianov1992; 15-08-11, 21:02.
    Ако е машина, нека бъде немска!
    XJR 1200
    ETZ 150
    Kawasaki Ninja ZX10R

    Коментар


    • #62
      От: Брадвичка Fiskars?

      Аз имам два Фискарса-едната се води универсална, а другата е модел 1000 "брадвата на дърводелеца" сега е Х-10.Универсалната я ползвам за цепене на дърва и се справя добре.Малката (Фискарс 1000) я ползвам за всичко и съм много впечатлен.По-голяма е от Х-7 и трудно се работи с една ръка, но пък сече от тънки клони до по-дебели дървета.В МосюБриколаж съм разглеждал Х-7 и винаги ми се струва много малка.Мисля си, че същата работа може да се свърши с по-голям нож.През изминалите есен и зима насякох толкова дърва с "брадвата на дърводелеца", че тотално се убедих в качествата на този топор.Сглобката на пластмасовата дръжка и стоманената глава е много здрава и изобщо не трябва да Ви притеснява.Дори и да се надраска не мърда, за разлика от други прехволени модели с дървени дръжки, които се продават с по още една резервна.
      Горещо препоръчвам Фискарс 1000, сега (Фискарс Х-10) за носене в багажника на колата.Не знам дали става за носене в раницата, защото не съм правил преходи с нея, но е по-тежка от повечето лагерни брадви.

      Коментар


      • #63
        От: Брадвичка Fiskars?

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1444.jpg
Прегледи:1
Размер:248.9 КБ
ID:5296152 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1445.jpg
Прегледи:1
Размер:225.6 КБ
ID:5296153 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1447.jpg
Прегледи:1
Размер:273.1 КБ
ID:5296154 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1449.jpg
Прегледи:1
Размер:254.4 КБ
ID:5296155 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1450.jpg
Прегледи:1
Размер:259.7 КБ
ID:5296156 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1452.jpg
Прегледи:1
Размер:245.7 КБ
ID:5296157

        Коментар


        • #64
          От: Брадвичка Fiskars?

          Този уикенд, 19-21.08, Практикер обявяват 15% дискаунт на много марки, в т.ч. и Fiskars. Нямам идея обаче каква им е там цената по принцип.
          Харесвам хората с претенции. В повечето случаи са ужасно забавни.

          www.facebook.com/BgOffroadPhotographer

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X