Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Брадвичка Fiskars?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Брадвичка Fiskars?

    Kaто минете бариерата на входа,второто или третото хале в ляво.Разликата в цените спрямо Метро,Брико,Практикер е сьществена.

    Коментар


    • #47
      До: Брадвичка Fiskars?

      Тези брадви не ги бива за душманска употреба, май стават само за леко кастрене на дървета . Ники (Scrapheap) счупи на танко Stanko брадвата , като солетка вадейки я от една цепеница .
      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

      Коментар


      • #48
        До: Брадвичка Fiskars?

        Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
        ..... Ники (Scrapheap) счупи на танко Stanko брадвата , като солетка вадейки я от една цепеница .
        Острието или дръжката ?
        О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

        Коментар


        • #49
          До: Брадвичка Fiskars?

          Дръжката на четири пръста под металната част . Сега брадвата ще участва в шоуто пълна промяна .
          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

          Коментар


          • #50
            До: Брадвичка Fiskars?

            От три дни и аз съм собственик на брадва Фискарс-"Универсална".Вече я пробвах как сече и цепи дърва.Въпреки късата дръжка и малките размери на острието, брадвата се справи лесно с трупчетата на една доста усукана череша
            Купих си брадвата най-вече заради пластмасовата дръжка(писнало ми е да сменям разсъхнали се сапове), дано да е поне наполовина толкова здрава, колкото я рекламират.
            Точилото, което беше в комплект с брадвата също върши чудесна работа.

            Коментар


            • #51
              До: Брадвичка Fiskars?

              Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
              Дръжката на четири пръста под металната част . Сега брадвата ще участва в шоуто пълна промяна .
              Щракни една-две снимки ако имаш възможност че ми е адски интересно как точно е захваната оригиналната дръжка
              О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

              Коментар


              • #52
                До: Брадвичка Fiskars?

                Здравейте колеги. Някой може ли да ми каже от къде мога да си намеря такава брадва?
                Прикачени файлове
                Ако е машина, нека бъде немска!
                XJR 1200
                ETZ 150
                Kawasaki Ninja ZX10R

                Коментар


                • #53
                  До: Брадвичка Fiskars?

                  Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                  Здравейте колеги. Някой може ли да ми каже от къде мога да си намеря такава брадва?
                  Рядко съм срещал двойна брадва,един път съзрях подобна на един Руски пазар,Арменци ги продаваха,но в специализирани сайтове ги има. http://www.northerntool.com/shop/too...4804_200344804
                  http://www.wealddown.co.uk/Shop/gran...bruks-axes.htm
                  LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                  Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Брадвичка Fiskars?

                    Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                    Здравейте колеги. Някой може ли да ми каже от къде мога да си намеря такава брадва?
                    Oт тук: http://www.gransfors.com/htm_eng/index.html

                    Коментар


                    • #55
                      До: Брадвичка Fiskars(от къде да си купя)?

                      Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
                      Гледал съм тези мачетета но за моите цели за сега брадвичката е по удобна според мен мачетето е проектирано за джунглата и там е незаменимо но за нашите ширини е малко по неудобно.Въпрос на вкус всеки си има предпочитания пак казвам не съм особенно запознат с мачететата така че може и да бъркам.

                      Не че разбирам доста от мачетета,но знам , има видове мачетета , които се ползват за различен тип гора знам само 3 засега - Parang кукри и тайга.обикновеното мачете,което е като меч става за нашите гори.Перфектна работа върши и цената му е перфектна
                      По малко, ама с хляб!

                      Коментар


                      • #56
                        До: Брадвичка Fiskars?

                        Здравеите и аз да се включа , както при всички други неща така и при брадвичките няма универсални , за това аз на /примоция/ си вземах две , тя / примоцията / доиде от жената , че иначе ако вземе да ме замеря с брадветата , ще направим циркова програма за саседите. Едната е 45см с широк клин за цепене а другата , малката туристическа с канията за колана , малеее голям кеф . Двете ги пробвах на селска обстановка , с 45-ет см тествана 1 кубик дърва като поне половината с добър набор от чепове , и двете брадвета ги кръстих на кокоши вратове , http://www.vbox7.com/play:fea45578
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • #57
                          От: Брадвичка Fiskars?

                          В предните коментари на даскалов видях,че има брадвичка на профел,който според мен е пълен боклук. Счупи ми се на същото място като на неговата.С нея цепих дърва за печката по-леки работи та един ден реших като ходя в гората за 1ви май да я взема.Отидох и там я оставих изсяках 1 кубик дърва и се счупи.За фискарс не знам ама имам 1 от старите брадвички със сап от ясен много хубава работа ми върши няколко бора отсяках с нея .Напоследък фискарса много ги хвалят може да си купя 1 да я пробвам.
                          По малко, ама с хляб!

                          Коментар


                          • #58
                            От: До: Брадвичка Fiskars?

                            Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                            Тези брадви не ги бива за душманска употреба, май стават само за леко кастрене на дървета . Ники (Scrapheap) счупи на танко Stanko брадвата , като солетка вадейки я от една цепеница .
                            Имам 3 брадви на Fiskars и нямам никакви проблеми с тях.Големите ми служат за сечене и цепене,предпоследната по големина(универсална)я ползвам когато сме на къмпинг и постоянно седи в колата.Проблема идва от това,че някой хора не съобразяват големината на брадвата с дейностите,за които я взимат.Други пък секът кости на животни,при което блъскат острието в земята и после то се нащърбвало.... е няма как да не се нащърби.По въпроса със счупената дръжка-вероятно сте попаднали на дефектен екземпляр,случва се и при Fiskars ,а пък може и аз да съм късметлия и да съм си улучил здрави такива.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Брадвичка Fiskars?

                              Май ще взимам и аз една такава бадвичка на Фискарс. Имам лопата и определено е здрава и масивна, надявам се и брадвите да им ги бива. Спрял съм се на втория по големина модел от малките. Трябва ми дръжка около 35, 40см. Брадвето ще се използва за разфасоване на животни - за кълцане на кости и за кастрене на клонки с дебелина до 2, 3см. Определено имам нужда от надеждна малка брадвичка. За цепене си имам 3 големи брадви от едновремешните, така че няма да тръгна да цепя дърва с нея. Може в краен случай тънки подпалки за огън... Нито за сякане на дебели дърва и прочее - за тази цел имам моторен трион. Даже главно ми трябва за това, мога да кажа че се занимавам с дърводобив и рязане на дърва и при събаряне наоколо има клони, които трябва да се окастрят преди самото опериране с моторния трион. За това ми трябва за кастрене на тънки клонки и за кълцане на животни - кости и прочее.
                              Ако е машина, нека бъде немска!
                              XJR 1200
                              ETZ 150
                              Kawasaki Ninja ZX10R

                              Коментар


                              • #60
                                От: Брадвичка Fiskars?

                                Много съм мераклия на една такава брадвичка, НО нито ми се дават 70 + лева нитo ми се разделя със старата вярно служеща бойна дружка . И за трионче съм мислил, но това също си ми върши супер работа. Иии така ето снимките:
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01632.jpg
Прегледи:1
Размер:111.4 КБ
ID:52953391. Това са моята брадвичка ZBIROVIA чешко изпълнение, много твърда стомана и още по здрава дръжка. От 3 години я ползвам за какво ли не никога не напуска джипа и винаги е в раницата. Цена 20лв.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01631.jpg
Прегледи:1
Размер:109.2 КБ
ID:52953402. Това е сгъваемото ми трионче PILANA също чешко. Много здрава стомана сандвик, портативно и лекички. Цена 18лв.


                                Поздрави !!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X