Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Брадвичка Fiskars?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Брадвичка Fiskars(от къде да си купя)?

    Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
    И аз така си мислех, че мачетето е за джунглата и за тръстика. При едно ходене с него по нашите гори обаче мнението ми се промени. Разбира се всяко едно сечиво си има предназначение, но ако трябва да избирам като екипировка между брадвичка и мачете може би ще избера второто. Иначе сред природата на открито и едното и другото е необходимо.
    +1 ! Миналото лято ми се наложи за 1 месец да поработя в гъста нашенска гора (да си проправям път пеш)! Отначало тръгнах с брадвичка Profel ,около 600 гр., 40см. дълга ,около 10см. шир.на острието: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00461.JPG
Прегледи:1
Размер:584.1 КБ
ID:5035283 .Оказа се че не върши работа за жилавите храсталаци и гъвкавите клони! Наложи се да си направя мачете, което макар и доста нескопосано ми вършеше прекрасна работа и издържа геройски 1 месец яко млатене (с няколко заточвания)! А тия купешките мачетета (тогава не знаех че има в БГ), предполагам че ще са още по-добри!
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

    Коментар


    • #17
      До: Брадвичка Fiskars?

      Здравейте!
      За разлика от почти всички брадви където острието обгражда дръжката, при Фискарс е обратното.
      Искам да попитам не се ли наранява пластмасата, която е около металната част при по-продължителна употреба и въобще това проблем ли е?
      Питам по специялно за моделите за сечене.

      Коментар


      • #18
        До: Брадвичка Fiskars?

        Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
        Здравейте!
        За разлика от почти всички брадви където острието обгражда дръжката, при Фискарс е обратното.
        Искам да попитам не се ли наранява пластмасата, която е около металната част при по-продължителна употреба и въобще това проблем ли е?
        Питам по специялно за моделите за сечене.
        За Фискарс не знам, ама мога да ти покажа менте профел (за 25лв. купена) Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00179.JPG
Прегледи:1
Размер:339.8 КБ
ID:5131710 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00180.JPG
Прегледи:1
Размер:340.0 КБ
ID:5131711 .
        На повече от 12 години е, цепила е по минимум 10 - 12 кубика дъб (чепат и хралупат, щото повече топли) на година. Два пъти се налага да се наддава острието с ковашка заварка (чудно че не се отлепи от дръжката) и веднъж е запълвано изяденото на дръжката с епоксидна смола и стъклена вата. Общо взето дръжката май е най-здравата част от брадвата (по-здрава и от желязото). Още ще служи!
        Преди тая ползвах от старите, традиционни, с дървени дръжки, ама ми писна всяка година да правя дръжки.
        "Do not correct a fool, for he will hate you;
        Correct a wise man, for he will appreciate you."

        Коментар


        • #19
          До: Брадвичка Fiskars?

          От две години имам Фискарс(не зная цена-подарък ми е),заедно с главата е дълга 360 мм,острието-67 мм.Ползвал съм я по пряко предназначение-сечене,кастрене,освен това-за разфасоване на животни и имам отлични впечатления.Малко мека ми се види стоманата-подбивал съм я при сечене на кокали,но за сметка на това се заточва много лесно-бих казал - "благо"...Даже веднъж на лов услужих с ножа си на колега да работи по друга част на животното,а аз я ползвах и за дране-съвсем прилично.В първия пост на снимката видях калъф(май от горетекс правен)-та да попитам-някъде продават ли се подобни,да не си играя да правя,че оригиналния не е пригоден за носене?

          Коментар


          • #20
            До: Брадвичка Fiskars?

            Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
            Преди тая ползвах от старите, традиционни, с дървени дръжки, ама ми писна всяка година да правя дръжки.
            За да не се износват дръжките- точно под металната част се поставя парче от градински маркуч за поливане или се обковава с парче ламарина.

            Коментар


            • #21
              До: Брадвичка Fiskars?

              Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
              За Фискарс не знам, ама мога да ти покажа менте профел (за 25лв. купена) [ATTACH]123943[/ATTACH] [ATTACH]123944[/ATTACH] .
              На повече от 12 години е, цепила е по минимум 10 - 12 кубика дъб (чепат и хралупат, щото повече топли) на година. Два пъти се налага да се наддава острието с ковашка заварка (чудно че не се отлепи от дръжката) и веднъж е запълвано изяденото на дръжката с епоксидна смола и стъклена вата. Общо взето дръжката май е най-здравата част от брадвата (по-здрава и от желязото). Още ще служи!
              Преди тая ползвах от старите, традиционни, с дървени дръжки, ама ми писна всяка година да правя дръжки.

              Излизаме от темата - точно такава брадва на втория месец й се пръсна дръжката точно под острието....
              Per aspera ad astra.

              Коментар


              • #22
                До: Брадвичка Fiskars?

                Първоначално публикуван от komisar Преглед на мнение
                За да не се износват дръжките- точно под металната част се поставя парче от градински маркуч за поливане или се обковава с парче ламарина.
                Тъй де, тъй, и с ламарината пак не изкарваха сезона!

                Първоначално публикуван от Тануцо Преглед на мнение
                Излизаме от темата - точно такава брадва на втория месец й се пръсна дръжката точно под острието....
                Я, имало значи и по-големи трошачи на брадви от мене!
                Е все пак брадвата е за цепене на дърва, а за пукане на по-сериозни пънове си има клинове. Пък и се цепи с острието, допустими са инцидентни удари върху дръжката, ама ако всяко второ дърво удря и дръжката, и желязна тръба да е, заварена (като в казармата), пак няма да оцелее дълго.
                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                Коментар


                • #23
                  До: Брадвичка Fiskars?

                  Здравейте!
                  Някой ползвал ли е този модел на Фискарс?
                  http://www.amazon.de/Fiskars-Univers.../dp/B001DK60EG
                  На много места(включително и в Бриколаж) го представят като универсална брадва, но в сайта на фирмата всички брадви са разделени на такива за сечене или за цепене.На мене ми трябва и за двете, предимно за цепене.Разгледах я в магазина и ми хареса, даже се продава в комплект с точило.Притеснявам се само да не я строша след първия тон дърва, защото не била предназначена специално за товаСпециализираните модели за цепене нещо не ми допадат.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Брадвичка Fiskars?

                    Аз имам универсална, но от по-малкия размер. Проблем няма да имаш с дръжката, защото е Фискарс. Според мен обаче, ако искаш да цепиш тонове дърва, по-добре си вземи такава за цепене, защото острието е значително по клиновидно и тясно.
                    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                    Drag Grand Canyon Daily
                    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                    LZ1JYM

                    Коментар


                    • #25
                      До: Брадвичка Fiskars?

                      От каталога на Метро:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:fiskars.jpg
Прегледи:1
Размер:10.6 КБ
ID:5133439
                      Biagini Passo Powered By VW Syncro

                      Коментар


                      • #26
                        До: Брадвичка Fiskars?

                        хм аз си взех мачете Фискарс и съвсем сериозно- замества малката брадвичка напълно. направо не повярвах. много е по-сериозно от другите мачетета. та не е лоша алтернатива. след малка интервенция по острието сече невероятно. във темата за руско мачете съм постнал и снимки.
                        висете отпуснато

                        Коментар


                        • #27
                          До: Брадвичка Fiskars?

                          Ха сега да ви попитам откъде може да се купи малка брадвичка На Фискарс на потънка цена? Че идва коледа и искам дядо Коледа да ми я донесе...

                          Коментар


                          • #28
                            До: Брадвичка Fiskars?

                            Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                            Ха сега да ви попитам откъде може да се купи малка брадвичка На Фискарс на потънка цена? Че идва коледа и искам дядо Коледа да ми я донесе...
                            Практикер,Бриколаж .... ама какво ти пука за цената щом дебелия ще ти я носи
                            О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                            Коментар


                            • #29
                              До: Брадвичка Fiskars?

                              То нали за подарък Дядото от мой портфейл паричките ще вземе!

                              Коментар


                              • #30
                                До: Брадвичка Fiskars?

                                Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                                То нали за подарък Дядото от мой портфейл паричките ще вземе!
                                Мдам кофти пич е дедоти Коледа . На мен дедо Мраз пари не ми е искал никога ама нали го претрепаха заради другия и ...
                                О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X