Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българския камион за участие в Дакар 2012 - малко снимки и инфо

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Българския камион за участие в Дакар 2012 - малко снимки и инфо

    Миналата седмица имах огромното удоволствие да разгледам и заснема камиона Мерцедес, който ще съпортва нашите участници Пепи Ценков и Младен Вачков през Аржентина, Чили и Перу. Точно в момента на снимките преработваха електрическото оборудване. Камиона ще се кара от Руслан и Руси и ще е главно място за свещенодействие на техническия магьосник, известен като Омбрето. Но ето, вижте сами.
    Първо няколко снимки в общ план



    Предните гуми

    товарния отсек с отворени бордове в работно положение, вижда се и "кастъм" ауспуха

    Тука се вижда конструкцията на шнорхела

    Ето от другата страна със затворени бордове

    Кабината с шнорхела и малко от вътрешния ролбар тип клетка

    Задните гуми с ресьорите и яката рама и задни мостове


    Резервните гуми отзад


    Общ изглед отзад, забележете, че задните гуми не са сдвоени, а единични. Просто тоя размер не позволява да влязат оотзад двойни гуми

    Задната част с два нара за евентуална почивка ако въобще има време за подобен лукс

    Склада за резервни части, оборудване и въобще всичко важно и подвижно

    Компресора, зарядните за акумулаторите, кутията на генератора( бялото на пода), плота с менгемето и още някои дреболии

    Както е обичая( и както се изисква по Правилник), имената на пилотите на вратата. И двамата членове на този Форум и на Ленд Ровър Ентусиастс България

    Акумулаторите и зад тях малкия резервоар, май само 200 литра нафта влизат там. Вижда се долната част на ауспуха

    Общ изглед отстрани в работно положение

    допълнителните светлини, ако се наложи движение нощем

    Ето тук добре си личи вътрешната клетка и шнорхела

    Стълбата за достъп до покрива, където ще има палатка за спане

    Шнорхела и клетката отблизо

    големия резервоар, тук вече влизат 600 литра нафта


    кабината отблизо

    Да не се налага дано да се ползва това. Има още 3 аптечки, 2 от които специално за АТеВетата, всички дарени от Icerunner

    Сториджа отблизо

    дано и това да не се ползва за нищо

    Компресора отблизо

    Спалнята, дано Омбрето има време за нея повече, отколкото ще стои под АТеВетата

    Това успях да поснимама набързо, дано Ви е интересно. Стискам палци в Южна Америка всичко да е наред
    Последно редактирано от Peppy; 02-11-11, 08:06.
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

  • #2
    От: Българския камион за участие в Дакар 2012 - малко снимки и нифо

    Аз виждам само две снимки.

    Блазе им на Руслан и на Руси.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      От: Българския камион за участие в Дакар 2012 - малко снимки и нифо

      Аз само-една!
      Количеството разум на планетата е постоянна величина,а населението непрекъснато се увеличава.

      Коментар


      • #4
        От: Българския камион за участие в Дакар 2012 - малко снимки и нифо

        Красавец!
        Обаче за сега виждам само две снимки...
        Не е лошо и нЕкоя дума да се каже за техниката.(Според това на вратата може само да се предполага... ОМ422 ?)
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • #5
          От: Българския камион за участие в Дакар 2012 - малко снимки и нифо

          Бързате с гледането, я сега погледнете пак. А който знае повече за самия модел камион, нека напише повече, аз не съм запознат с детайлите и снимах повече тунинга. Но и на мен ще ми е интересно да науча повече - модел, двигател, мошност ТТ данни. И не очаквайте някой от участниците да пише тук, че са им се запалили главите, камиона трябва да е готов до 4 ноември и да тръгва за Франция и оттам за Аржентина.
          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
          www.ADV-Bulgaria.com

          Коментар


          • #6
            От: Българския камион за участие в Дакар 2012 - малко снимки и нифо

            Сега видях всички снимки.
            Нямам с какво да го сравнявам(камбанарията ми е ниска), но от това което видях-добре се подготвят. Е, винаги може по-добре. По времето когато Рали Албена още не беше откраднато от нашия край, и центъра на ралито беше в моят град като обикаляхме да разглеждаме из парка на бегачките съм виждал и мини струг в един от бусовете-сервизи на елитните чужденци.
            Та освен менгеме и компресор може да има и още малко техническо оборудване в този камион. Си мисля аз...
            Но пък надали си заснел всичко, та може и да ги има, де да знае човек.

            Естествено никой няма да напъва участниците да пишат сега. Ще пишат като се върнат как са аплодирали нашите състезатели на най-високото на стълбичката

            И още нещо-за единичните и двойни гуми-двойни гуми се слагат когато се търси товароносимост.
            За проходимост двойните гуми са ненужни. Там единичната гума е ненадмината.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #7
              От: Българския камион за участие в Дакар 2012 - малко снимки и нифо

              Еййй Браво бе Злати. Много добре си го заснел.
              Момчета, я тези които по-разбирате, успокойте ме че тези колани няма да изтърват резервните гуми.
              О899 2б2 1З2

              Коментар


              • #8
                От: Българския камион за участие в Дакар 2012 - малко снимки и нифо

                Първоначално публикуван от iiiopo Преглед на мнение
                успокойте ме че тези колани няма да изтърват резервните гуми.
                Бе и аз така си помислих, ама си викам, че който го е измислил няма да е баш новобранец, и си замълчах.
                Но все пак са само гуми, няма ги джантите, а на тях се пада сериозна тежест.
                Все пак ми изглежда малко кекаво...
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #9
                  От: Българския камион за участие в Дакар 2012 - малко снимки и нифо

                  С трудна задача са се нагърбили.Ама е радостно да слушаш и гледаш за сънародници,участващи в каквато и да е надпревара.Аз лично се радвам,че има достатъчно луди глави и в България,решили да участват(независимо от крайния резултат-естествено пожеланията са за по-челни позиции).
                  Количеството разум на планетата е постоянна величина,а населението непрекъснато се увеличава.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Българския камион за участие в Дакар 2012 - малко снимки и нифо

                    Не знам много, но очевидните неща са: Атмосферен V8 дизел с обем около 14 литра(14,3л), около 290к.с. (С две думи, нещо като мотор от КрАЗ, обаче с огромен ресурс).
                    Мостовете и редукторите са съвместна разработка на МАН и Мерцедес от миналото... и се ползват без особени промени и до ден днешен в различни модели и на двете марки(доказани и надеждни, понякога им протича семеринг на редуктора и е хубаво да се знае). Задействани с въздух блокажи в задните два моста са стандарт(вкл. междуосев между задните мостове), вероятно има блокаж и в предния. Предавателна кутия ZF 16(има и вариант да е ZF 18 ). 16 предавки за движение напред и две задни, плюс още толкова, ако се сметне и понижаващата предавка в раздатката. Раздатъчната кутия най-вероятно е на Stayr.
                    Ресорите на задния мост са излишно яки според мен. С такъв пакет са самосвалите, предвидени за тегло върху задните мостове над 20 тона(а тук общото тегло е там някъде). Но за пълноприводния модел други май не се предлагат. Иначе има с три-четири листа, които за двете страни сигурно спестяват около 100 килограма(не е кой знае колко).
                    Прекрасен, надежден камион.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Българския камион за участие в Дакар 2012 - малко снимки и инфо

                      Много труд има по този камион, гледах една друга тема в която има доста снимки от почти всички етапи на подготовката.Успех момчета.

                      П.П. колега zzlatev вторият пилот се казва Младен Вачков, а не Мартин

                      Коментар


                      • #12
                        От: Българския камион за участие в Дакар 2012 - малко снимки и инфо

                        Мани ги тия красоти, те са до първата кал, кажи какво им липсва. По камиона не, по оборудването може и да имам нещо да им дам.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Българския камион за участие в Дакар 2012 - малко снимки и нифо

                          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                          Ресорите на задния мост са излишно яки според мен.
                          И на мен това ми направи впечатление, и като се има предвид, че кажи речи си е празен камиона - бая ще подскача.
                          Без блокажи си за никъде. :D
                          Без лебедка, хептен...

                          0887 731062 - Цецо

                          Коментар


                          • #14
                            От: Българския камион за участие в Дакар 2012 - малко снимки и инфо

                            Де да го знам колко е празен, като му натоварят водата, маслата, и бензините.
                            Един кубик вода не е много място, ама тежи един тон. Па те няма да возят само това, а камиона сигурно е 12 тона. Няма да стигне, демек

                            Коментар


                            • #15
                              От: Българския камион за участие в Дакар 2012 - малко снимки и инфо

                              Първоначално публикуван от Емил Трайков Преглед на мнение
                              П.П. колега zzlatev вторият пилот се казва Младен Вачков, а не Мартин
                              Като ги изпращаме, на Младен ще му подаря риза С извинения за грешката.
                              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                              www.ADV-Bulgaria.com

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X