Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странен проблем с електрическата система...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Странен проблем с електрическата система...

    Здравейте, моля за съвет, какво може да поражда следния проблем, в коя част на ел. системата да го търся. Автомобилът е Лада Самара. Вчера тръгнах да я паля - акумулаторът напълно паднал! А е нов! Първата ми мисъл беше, да не е самият той дефектен, след това обаче забеляза странното явление: като дам на контакт да запали, фаровете светят. И не само те, ами и мигачите! Не мигат, само светят. Някаква гадна утечка? Имате ли идеи, от какво е цялата работа? И къде да търся проблем - в ключовете за светлините, по маршрута на кабелите, в таблото с релетата.... или навсякъде?
    Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

  • #2
    От: Странен проблем с електрическата система...

    Първо огледай и поразклати де що има кабел из двигателния отсек. Ако няма нищо видимо - извади таблото с бушоните, разглоби го и огледай каква е хавата по платките и пистите. Огледай хубаво клемите. Почисти ако е нужно (а то ще е нужно, предполагам)

    Ако и там всичко е наред, ще трябва да търсиш протрит кабел или нещо от сорта. Досадно занимание, ама това е положението.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Странен проблем с електрическата система...

      Откачи ключовете за светлините и мигачите първо - според мен там се ебава
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #4
        От: Странен проблем с електрическата система...

        Самара...

        Таблото с релетата и бушоните се намира в малко вирче. Вирчето трябва да се отводни и да се предотврати наводняването му (махат се за целта трите гумени чучура, почиства се от десетилетната шума). Таблото да се извади (към него ходят 3 или 4 дебели снопа с широки куплунги, иначе се държи на 2 болта), да се подсуши и прегледа, да се оправят пистите и спойките. Добра стратегия е да се смени таблото с по-новия образец с плоски бушони, ама струва 100+ лева.

        Друг много полезен жест към електриката на Самара е да се постави релето на охлаждането някъде между перката и датчика който я включва, а цялото това да се захрани през бушон от алтернатора. Така едни 20 ампера (т.е. половината товар) не минават през невралгичното табло.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X