Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Никел/Кадмий или Литий/йон?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Никел/Кадмий или Литий/йон?

    Дали някой е запознат кое е по-добро за захранване на електроотвертка?

  • #2
    От: Никел/Кадмий или Литий/йон?

    Никел-кадмият е най-калпав. Безумен "мемори ефект". По това, което си спомням никел-метал хидрид е по-добре, а литий-йон - най добре. Ама и най-скъп. това помня аз. Химиците да кажат ......
    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

    Коментар


    • #3
      От: Никел/Кадмий или Литий/йон?

      Никелово-кадмиевите акумулатори изобщо не трябва да стоят на дневен ред. Изборът трябва да бъде между Ni-Mh и Li-Ion. Определено Li-Ion имат доста предимства пред Ni-Mh, като най-важното е, че имат по-голяма плътност на заряд, т.е. при еднакви размери литиево-йонните акумулатори имат по-голям капацитет. Освен това имат доста по-нисък коефициент на саморазряд. Основен недостатък е по-високата цена, но идеално щастие няма.
      "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

      2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

      Коментар


      • #4
        От: Никел/Кадмий или Литий/йон?

        Като редовен потребител на ел. отвертка (ползвам от 15 години за да изработвам продуктите си) споделям, че литиево-йонната (Li-ion) батерия e най надеждната, но и най скъпа част от машинката. Не се скъпи, ако желаеш да вършиш работа. Ползвам в момента Bosch - PSR 14.4 Li-ion.
        http://www.getprice.com.au/Bosch-PSR...--51115172.htm
        Минал съм и през другите видове, но нищо не може да се сравни с последния.
        LZ1AIV

        Коментар


        • #5
          От: Никел/Кадмий или Литий/йон?

          Теглото също е плюс на литиево-йонните акумулатори...
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • #6
            От: Никел/Кадмий или Литий/йон?

            Ми основното предимство на NiCd и ако сте забелязали още масово ги използват точно заради това в акумулаторните отверки е възможността за голям краткотраен разряден ток. В това отношение NimH и Lion батерии отстъпват. Иначе като леснота на експлоятация и сравнително лесна поддръжка и безопасност на дневен ред излизат NiMh батерии и след тях Lion. Последните са доста капризни към зареждането и големия разряд и задължителното при тях е да има поне 2-3 нива на защита, защото има голяма опасност от експлозия и самозапалване на батерията.

            Коментар


            • #7
              От: Никел/Кадмий или Литий/йон?

              Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
              Ми основното предимство на NiCd и ако сте забелязали още масово ги използват точно заради това в акумулаторните отверки е възможността за голям краткотраен разряден ток. В това отношение NimH и Lion батерии отстъпват. Иначе като леснота на експлоятация и сравнително лесна поддръжка и безопасност на дневен ред излизат NiMh батерии и след тях Lion. Последните са доста капризни към зареждането и големия разряд и задължителното при тях е да има поне 2-3 нива на защита, защото има голяма опасност от експлозия и самозапалване на батерията.
              Във винроверта съм си сложил LI-PO батерия 4S20C 14V 3000mA Няма саморазряд, можеш да черпиш 60А постоянно. Къде е аналогичната NiMH? Цената беше към 20$
              WJ 4.7 Limited
              0889 70 70 42

              Коментар


              • #8
                От: Никел/Кадмий или Литий/йон?

                Първоначално публикуван от Dany_iv Преглед на мнение
                Във винроверта съм си сложил LI-PO батерия 4S20C 14V 3000mA Няма саморазряд, можеш да черпиш 60А постоянно. Къде е аналогичната NiMH? Цената беше към 20$
                Тук вероятно има вярно и невярно. Напиши още един път цифрите.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • #9
                  От: Никел/Кадмий или Литий/йон?

                  Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                  Тук вероятно има вярно и невярно. Напиши още един път цифрите.
                  Съгласен. Имам грешки и са с червено.

                  Във винтоверта съм си сложил LI-PO батерия 4S20C 14.8V 3000mA Саморазряда е малък, можеш да черпиш 60А постоянно. Къде е аналогичната NiMH? Цената беше към 20$
                  WJ 4.7 Limited
                  0889 70 70 42

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X