Обява

Свий
Няма добавени обяви.

някой има ли читава снимка на българския автомобил Хеброс

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • някой има ли читава снимка на българския автомобил Хеброс

    Това е автомобил правен със изцяло български части произведени в България
    в една книга намерих снимки на 2 модела.

  • #2
    От: някой има ли чива снимка на българския автомобил Хеброс

    Сканирай ги и ги покажи ...

    Поздрави !
    Москвич 408 , оня бежовия с четирите фара !
    42°41'3.72"N 23°14'6.45"E

    Коментар


    • #3
      От: някой има ли чива снимка на българския автомобил Хеброс

      Имам снимка на автомобила София, който също е направен от българин, в началото на 80-те в България.
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #4
        От: някой има ли чива снимка на българския автомобил Хеброс

        Първоначално публикуван от генчо димитров Преглед на мнение
        Това е автомобил правен със изцяло български части произведени в България
        в една книга намерих снимки на 2 модела.
        Всъщност това е автомобил базиран на произвежданите също в Пловдив Bulgarrenault... Кръстен е Хеброс 1100, което "1100" би трябвало да подсказва, че моторът е взет директно от Bulgarrenault-а. Някъде съм чел, че са използвани и компоненти от сглобяваните в Ловеч Пирин ФИАТ 124 и според мен броните например са точно от такъв ФИАТ. Каросерията му обаче е с български дизайн - хечбек с три врати и стъклопластово купе. Хеброс е показан на пловдивския панаир през 1968-ма година. Баща ми ми е разказвал, че като ученик е посетил панаира през 1968-ма и е имало интересна демонстрация - бил е изложен и резервен калник, върху който е стъпвал човек. Калникът се е деформирал, но след като човекът е слязъл, си е възвърнал първоначалната форма, което доста е впечатлило публиката. Баща ми предполагаше, че има фотоси от този панаир, но не намерихме нищо вкъщи... Снимка (при това цветна) обаче беше публикувана в страхотното списание "Вираж", но не помня точно в кой брой. Други две снимки има в книгата на Иван Колев "Автомобилът в България - хроника на ХХ век", издадена през 2001-ва година. Едната е на Хеброс-а, сниман отпред. На другата е сниман Bulgaralpine 1100, зад който ясно се вижда Хеброс-ът и калникът, за който баща ми ми е разказвал...
        Доколкото съм информиран, на панаира е имало три Хеброс-а, боядисани в различни, металик бои.
        По спомен за Хеброс пишеше и в някоя от по - старите български книги - например "Автомобилът днес и утре" на Е. Димитров, издадена през 1972-ра, но не съм много сигурен...

        Сигурен съм, че по тази тема ще намерим много интересна информация в следващата част на тази книга - http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=107462&highlight=%E8%E2%E0%ED+%EA%EE%EB%E5%E2


        Последно редактирано от rsk_skodaowner; 26-10-11, 17:47.

        Коментар


        • #5
          От: някой има ли читава снимка на българския автомобил Хеброс

          намерих 3 снимки
          http://www.avtoklasika.com/editions/2009/71/27.jpg

          Коментар


          • #6
            От: някой има ли читава снимка на българския автомобил Хеброс

            За това ли иде реч ?

            http://www.avtoklasika.com/body.py?p...9/71&feature=7
            Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

            Коментар


            • #7
              От: някой има ли чива снимка на българския автомобил Хеброс

              Първоначално публикуван от rsk_skodaowner Преглед на мнение
              Всъщност агрегатите на Алпина са от Рено 8. Така че не е коректно да се заявява, че е едва ли не нашият прототип е модификация на Алпин-Рено.
              Иначе този Хеброс не изглежда никак зле, дори е доста чаровен.

              Коментар


              • #8
                От: някой има ли чива снимка на българския автомобил Хеброс

                Първоначално публикуван от T-1000 Преглед на мнение
                Всъщност агрегатите на Алпина са от Рено 8. Така че не е коректно да се заявява, че е едва ли не нашият прототип е модификация на Алпин-Рено...
                Не знам какво си чел колега, но в моя пост Bulgaralpine дори не се споменава, камо ли пък да правя аналогии между семеен, триврат, петместен хечбек и спортен, двуместен автомобил...
                Въпреки че в техническо отношение общи неща между двете коли явно има. В линка към сайта на сп. Автокласика, който колегата е пуснал по - горе, пише: "В края на 1967 г. специалисти от Булгаррено започват разработката на собствен прототип на модерен лек автомобил.". Т. е. освен двигателя, другото общо с Bulgaralpine вероятно е технологията за изработване на панелите. А сигурно и още много неща са директно взети от Bulgarrenault, защото след като са започнали разработката в края на 1967-ма и са показали колата през есента на 1968-ма, е най - логично да предположим, че само интериор и екстериор са българско дело...

                Коментар


                • #9
                  От: някой има ли чива снимка на българския автомобил Хеброс

                  Първоначално публикуван от xyligan_s_balkan Преглед на мнение
                  Имам снимка на автомобила София, който също е направен от българин, в началото на 80-те в България.


                  Катаджията е жесток
                  О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                  Коментар


                  • #10
                    От: някой има ли чива снимка на българския автомобил Хеброс

                    Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение

                    Катаджията е жесток
                    Мани, мани, ама виж задните светлини, все едно са взети от Икарус
                    DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                    Skype: pach_bs

                    Коментар


                    • #11
                      От: някой има ли чива снимка на българския автомобил Хеброс

                      Първоначално публикуван от PACH - Иван Тодоров Преглед на мнение
                      Мани, мани, ама виж задните светлини, все едно са взети от Икарус
                      Баш са си от Икарус, Ванко
                      На сърбела майката му е чесането.
                      Борислав Борисов Русе О885 О37815

                      Коментар


                      • #12
                        От: някой има ли читава снимка на българския автомобил Хеброс

                        Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
                        Да, точно за това иде реч.
                        Това е коментирания Хеброс.
                        През 1972 или 1973 година, на рали "Хеброс", освен многото ръмжащи и буксуващи и пързалящи се автомобили - на паркинга на стадион " 9-ти септември" се провеждаше изпитанието за майсторско кормуване, което си беше атракция ( първообраза на SSS си беше ), та тогава срид многото автомобили имаше два или три такива "Хеброса".
                        Бяха странни, и хората ги гледаха странно, и коментарите около тях бяха също странни.
                        На мен тогава не ми харесаха - не знам защо - бях запленен по Булгаралпините, чиито фен съм и досега.
                        Имам снимки оттогава, но издирването им ми е доста трудно.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X