Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kакъв 8 цилиндров двигател да сложа на Патрола!!!!?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Kакъв 8 цилиндров двигател да сложа на Патрола!!!!?

    Отварям тази тема най-вече за да проуча какъв двигател ще е най-удачно да мушна под капака на Патрола.На състезанието в Самоков стария 2.8тд се окоти или по-точно аз го укотих.Най-вероятно главата е спукана,но каквото и да е нямам намерение да го правя,каквото можах взех от този мотор и съм много доволен от него,но уви вече ми малее.
    Давайте предложения,готов съм да пробвам стига да си заслужава.Дочух че от Шевролет 6.2д лесно се присаждал мотора,но търся повече яснота по въпроса!
    0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

  • #2
    От: Kакъв 8 цилиндров двигател да слова на Патрола!!!!?

    Осмакът на Рейндж Ровър е много компактен и лек.

    Коментар


    • #3
      От: Kакъв 8 цилиндров двигател да слова на Патрола!!!!?

      А тука ще става интересно! ...Евала за ентусиазма!
      Ръчка или автоматик искаш да го караш и какво точно обмисляш?!....в смисъл,предполагам,че искаш да си ползваш твойте скорости и раздатка и искаш да преправяш камбана ....или с фланец!? ...Бензин или Дизел!?
      Аз давам глас за 8-мак ...420,500 от Мерцедес ...
      ...Лесно намираеми двигатели ...от Чероки големите 5.2 и 5.9 ...аз не съм им фен де!
      ...други идей са от Ровърите...4,6 мисля има по моргите доста или поне допреди година се намираха,но скоро не съм се интересувал!
      Кажи горе долу ти,какво обмисляш и ще помагаме всички! ...
      Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

      Коментар


      • #4
        От: Kакъв 8 цилиндров двигател да слова на Патрола!!!!?

        Похвално начинание.
        Ще е голям принос към технологичната иновативност на форума, ако успееш.
        Много колеги имат нужда от подобно техническо донорство.
        Затова опитай с по - популярни двигатели. 5.2 Гранд се намира най лесно.
        Ще следя с интерес и стискам палци.
        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

        Коментар


        • #5
          От: Kакъв 8 цилиндров двигател да слова на Патрола!!!!?

          Аз напоследък съм фен на стария осмак на BMW. Просто го чух как работи. 4 литра.
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • #6
            От: Kакъв 8 цилиндров двигател да сложа на Патрола!!!!?

            Да ви кажа честно предпочитам дизела.Идеята ми е да ползвам патролските скорости чрез преходен фланец,иначе нещата се усложняват и оскъпяват значително.
            0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

            Коментар


            • #7
              От: Kакъв 8 цилиндров двигател да сложа на Патрола!!!!?

              Първоначално публикуван от vladyas Преглед на мнение
              Да ви кажа честно предпочитам дизела.Идеята ми е да ползвам патролските скорости чрез преходен фланец,иначе нещата се усложняват и оскъпяват значително.
              Двигателя от Шевролета 6.2 е доста кила ,ще се наруши доста разпределението на теглото..
              Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
              New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

              Коментар


              • #8
                От: Kакъв 8 цилиндров двигател да сложа на Патрола!!!!?

                Първоначално публикуван от speed750 Преглед на мнение
                Двигателя от Шевролета 6.2 е доста кила ,ще се наруши доста разпределението на теглото..
                И полуоските ще станат като тирбушони.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • #9
                  От: Kакъв 8 цилиндров двигател да сложа на Патрола!!!!?

                  това е най-разумно,колкото и на всички да ни се иска да сложиш някой сериозен осмак!
                  Защо не помислиш за Мерцедесов шестак ...3.0 24винтилов дизел /177к.с. ...гарантирам за здравина и сила,а също така го има на много места...слага се на Е-класа,Ес-класа,Г-класа....и се продава за по 1300лв оборудван...двигателя е с верига и е прост и сравнително евтин за подръжка,пък за здравина всички знаем....аз имам кола с този двигател и мога да ти съдействам,ако се заинтригуваш....да дойда да мериш,да мислим и тн.!
                  Влади дизеловите осмаци не са много,за които ще се сетим,пък камоли евтини и лесно намиращи се!...Също незнам,дали скоростите ти и раздатката ще устискат осмака!
                  Според мен е най-разумно да обмисляш шестаци с пословична здравина и добър въртящ момент!
                  Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Kакъв 8 цилиндров двигател да сложа на Патрола!!!!?

                    Първоначално публикуван от speed750 Преглед на мнение
                    Двигателя от Шевролета 6.2 е доста кила ,ще се наруши доста разпределението на теглото..
                    То какъвто и 8-ак дизел да е,пак няма да е много по-лек!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Kакъв 8 цилиндров двигател да сложа на Патрола!!!!?

                      Ако е за състезания осмак не ти трябва за нищо. Харчи и тежи. Взимаш си хубав в6 и заспива, лек и мощен. Е стига да не е от сузуки

                      Зависи колко ти се занимава, се и турбинира и става едни ~400 кс.
                      Иначе в 260тката има място и за в10

                      А и още нещо, за състезания дизел не ти трябва.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Kакъв 8 цилиндров двигател да сложа на Патрола!!!!?

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Ако е за състезания осмак не ти трябва за нищо. Харчи и тежи. Взимаш си хубав в6 и заспива, лек и мощен. Е стига да не е от сузуки

                        Зависи колко ти се занимава, се и турбинира и става едни ~400 кс.
                        Иначе в 260тката има място и за в10

                        А и още нещо, за състезания дизел не ти трябва.
                        Защо,какво му е на дизела за състезания,не говоря за рали.
                        0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                        Коментар


                        • #13
                          От: Kакъв 8 цилиндров двигател да сложа на Патрола!!!!?

                          Първоначално публикуван от vladyas Преглед на мнение
                          Защо,какво му е на дизела за състезания,не говоря за рали.
                          Няма обороти, развърта се бавно. От еднакъв обем (разбирай и тежест) наполовина коне.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #14
                            От: Kакъв 8 цилиндров двигател да сложа на Патрола!!!!?

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Няма обороти, развърта се бавно. От еднакъв обем (разбирай и тежест) наполовина коне.
                            Не съм съгласен за повечето неща ,но това е друга тема.Търся нещо с огромен въртящ момент при ниски обороти,не ми трябват кой знае какви обороти-повтарям няма да го карам на ралита.
                            0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                            Коментар


                            • #15
                              От: Kакъв 8 цилиндров двигател да сложа на Патрола!!!!?

                              Два литра двигател изцяло алуминиев (сети се колко тежи) 280.0 Nm (207 ft·lb) (28.6 kgm) @ 2400 rpm
                              И това е двигател с макс мощност на 6000 оборота

                              (модела и марката ще ги спестя да не е реклама )

                              Двигателят който имаш ти RD28T 235.0 Nm (173 ft·lb) (24 kgm) @ 2400 rpm

                              Кво викаш за въртящ момент в ниските?

                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X