Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пластмасови подложки на ресорите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пластмасови подложки на ресорите

    Не че откривам топлата вода, но въпросните подложки пасват чудесно от Москвич, смених си ги сам онзи ден, и пускам темата по-скоро като информативна.... Като резултат джипката като че ли се повдигна леко и сега има доста по-голямо разстояние между листовете. Купих ги от "Козлодуй" №2 /София/, смяната става без да се маха и гумата- с тънък лост, дебела отверка, крик и желание.... оригиналните бяха дооооста износени, но май са тефлонови, и следователно доста по-качествени

    Знаете ли къде може да се намерят такива тефлонови, в случай, че тия се износят бързо???
    2015 KTM EXC 450 six days Argentina
    Toyota Land Cruiser KDJ 125

  • #2
    До: Пластмасови подложки на ресорите

    Не ги намирам - вземаш тефлонова пръчка с диаметъра на оригиналните и стругар ти ги врътка за без пари! От тази доработка минаха 21 000 км и не виждам да са мръднали. Смених ги всичките - и на двата ресора, отпред и отзад между всички листа.
    ...Дори си оставих един за мостра - за следващия път.
    Mitsubishi L200 DobbleCab

    KTM XC 450 RW 2009
    KTM 350 SX 2011

    Коментар


    • #3
      До: Пластмасови подложки на ресорите

      Здравей Мики,

      Много ли ще те затрудня ако помоля за снимка на подложката?

      Предварително благодаря.

      Поздрави,
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #4
        До: Пластмасови подложки на ресорите

        За съжаление в момента не мога да публикувам снимка.
        Само , че не е необходимо:
        - ако има някой "остатък" между ресорите от такава оригинална подложка, то на един канал с яка отверка(подвира се с причукване) и щанга(вкарва се до отверката и с извъртане се отделят листовете на ресора достатъчно далеч един от друг за да може да се извади "остатъка") се вади. Обикновено подложката почти се разпада, но смисъла е да се вземе диаметъра на дупката в ресора;
        - ако всички подложки са се "изпарили", просто се взема диаметъра на гореспомената дупка и ширината на ресора;

        От тефлоновата пръчка (с диаметър не по-малък от ширината на ресора...е, може малко по-малък) се режат шайби с дебелина=дебелината на ресора+исканата дебелина на тефлоновата подложка(аз например ги направих малко по-тънки от дебелината на ресора, а може и почти колкото нея). След това се сваля от шайбата "излишната" част от нея, така че да се получи нещо като пул от табла с "цилиндрична пъпка" от едната страна, чийто диаметър е диаметър на дупката за застопоряване в ресора и дълбочина=дебелината на ресора.

        Сори, ако не се изявявам като добър "о-писател", но всичко е толкова просто, че ми е трудно да го опиша и обясня...(тук си посипвам пепел на главата).
        Mitsubishi L200 DobbleCab

        KTM XC 450 RW 2009
        KTM 350 SX 2011

        Коментар


        • #5
          До: Пластмасови подложки на ресорите

          Първоначално публикуван от miki64 Преглед на мнение
          За съжаление в момента не мога да публикувам снимка.
          Само , че не е необходимо:
          - ако има някой "остатък" между ресорите от такава оригинална подложка, то на един канал с яка отверка(подвира се с причукване) и щанга(вкарва се до отверката и с извъртане се отделят листовете на ресора достатъчно далеч един от друг за да може да се извади "остатъка") се вади. Обикновено подложката почти се разпада, но смисъла е да се вземе диаметъра на дупката в ресора;
          - ако всички подложки са се "изпарили", просто се взема диаметъра на гореспомената дупка и ширината на ресора;

          От тефлоновата пръчка (с диаметър не по-малък от ширината на ресора...е, може малко по-малък) се режат шайби с дебелина=дебелината на ресора+исканата дебелина на тефлоновата подложка(аз например ги направих малко по-тънки от дебелината на ресора, а може и почти колкото нея). След това се сваля от шайбата "излишната" част от нея, така че да се получи нещо като пул от табла с "цилиндрична пъпка" от едната страна, чийто диаметър е диаметър на дупката за застопоряване в ресора и дълбочина=дебелината на ресора.

          Сори, ако не се изявявам като добър "о-писател", но всичко е толкова просто, че ми е трудно да го опиша и обясня...(тук си посипвам пепел на главата).
          Да ти кажа много добре си го обясни, ама за неук като мен по отношение на ресорите, нищо не разбрах. Тряббва с описанието ти да легна под колата и да проверявам какво е положението.
          Та въпроса ми е малко тъп. За какво служат тези подложки, и фатално ли е ако са износени??? 15 г. карах кола с реори (Траби) и изобщо не съм предполагал че има подложки на ресорите, а иначе я познавах до последното болтче.
          О899 2б2 1З2

          Коментар


          • #6
            До: Пластмасови подложки на ресорите

            Това намерих набързо ...
            http://images.google.bg/imgres?imgur...%3Dbg%26sa%3DN

            Мисля, че така е по-ясно
            Mitsubishi L200 DobbleCab

            KTM XC 450 RW 2009
            KTM 350 SX 2011

            Коментар


            • #7
              До: Пластмасови подложки на ресорите

              Първоначално публикуван от miki64 Преглед на мнение
              Това намерих набързо ...
              http://images.google.bg/imgres?imgur...%3Dbg%26sa%3DN

              Мисля, че така е по-ясно
              ЯСНО, Ясно, Ясно. Благодаря. Сега остава да ме светнеш от къде да се намерят тефлонови "пръчки". Защото съм сигурен че мойте подложки са "заминали"
              О899 2б2 1З2

              Коментар


              • #8
                Пластмасови подложки на ресорите - Самурай

                Първоначално публикуван от iiiopo Преглед на мнение
                ... За какво служат тези подложки, и фатално ли е ако са износени???
                Според мен служат да не се трият листовете един в друг - иначе долния лист се вкопава в горния, който накрая се чупи. Аз също смених моите с такива от Москчич (от споменатия магазин - 40 ст./бр.) Само, че не можах да сменя всички. Самурая е с по 4 на всеки ресор и не можах да сменя тези, които са отпред под най - дългия лист. Има една скоба (позиция 5 от показаната по-горе картинка), която пречи, а за да се махне ... не знам - май трябва да се сваля ресора и да се грее. Какво мислите по въпроса?
                По-добре късно, отколкото по-късно.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X