Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ОФБ с автомат?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: ОФБ с автомат?

    Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
    Мерси за инфото за крика - ще продължавам да търся оригинален. Относно задържането, ако не задържа това си е сериозен проблем! Като я пробвах в Дупница и на втора и особено на първа усетих задържане, което ми се видя нормално за автоматик /на жената съм взел РАВ4 пак автомат и имам идея как задържа/. Ако има някакъв проблем и е в турбината не ми се мисли - там вече ще опра до майстори, ремонта е доста сложен: рязане на турбината, подмяна на фрикционите и после заварка, но перфектна за да не бие или тече! Абе на запад това не се ремонтира, а направо ново - но нали сме на Балканите и все хитруваме! Искам да попитам дали е нормално след запалване да ми светва първо 4х4 все едно че е включено за около секунда и след това да угасва, защото реално не съм го включвал?
    Ти не се стряскай, може без да ремонтираш нищо да караш още 5 години, а може и да почине по-скоро. Преди да мислиш за скъпи и сложни ремонти изчакай да започне да приплъзва или да тече или нещо по-сериозно, заради едно задържане не виждам смисъл да се отваря кутията.
    4х4 светва винаги при палене и после гасне, ако не загасне или мига тогава вече не е нормално.
    no signature no problems

    Коментар


    • #17
      От: ОФБ с автомат?

      Първоначално публикуван от ssspeed Преглед на мнение
      Датчик за нивото?!?!?Моля да обясниш.
      моя грешка датчика който светва на таблото е за температурата, другия е за грешка в кутията който също светва като маслото е по-малко отколкото да оперира нормано кутията, но не е датчик за нивото както съм написал. Нивото само с пръст през пробката. Гледах някакви китове в Австралия за нивомер ма не ми се занимаваше....
      no signature no problems

      Коментар


      • #18
        От: ОФБ с автомат?

        Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
        Ръчната проверка е през пробката бъркаш с пръст и нивото трябва да е на ръба на пробката
        Колата трябва да е загряла, температурата на маслото на А/Т трябва да е между 35 - 50 градуса ( може да бъркам с малко ), двигателят да работи и лоста да е на "N". Чак тогава отвиваш пробката и наливаш малко Dextron III след като спре да тече затваряш. НЕ трябва да я препълваш...
        Най-добре се разходи до Стоян за диагностика и профилактика, да ти е мирна главата

        За съжаление температурата на А/Т може да се види с ОП-КОМ или подобен ОДБ четец.
        LZ1RED

        Коментар


        • #19
          От: ОФБ с автомат?

          Благодаря за съветите! Интересно, в ръководството по обслужване не се споменава за периодична подмяна на маслото в скоростите - всички останали течности да, но това не? Да не е от тия кутии дето нищо не се пипа докато не гръмне? Още за нещо се чудя: по рама е Y - 2000 г., а на всички останали документи октомври 1999? Дали това означава че колата е модел 2000, но произведена малко преди това? Доколкото си спомням при VAG моделната година започва от средата на предишната, сигурно и тука е така. Значи трябва да си купувам части като за 2000 г.?
          Honda XL600LM, 1987
          Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
          Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

          Коментар


          • #20
            От: ОФБ с автомат?

            Не бързай с частите... Вероятно и скоро няма да ти се наложи ако се отнасяш подобаващо към Фронтерката. Само не си прави експерименти с консумативите и всичко ще е ОК. Ако нещо междувременно те тревожи, разрови подфорума и почти сигурно ще намериш отговор на въпросите си. Характерните болежки на Фронтера не са много и са описани в подробности, макар и заглавията на темите да не са много информативни, затова бих те посъветвал да четеш всичко наред, от край до край.
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #21
              От: ОФБ с автомат?

              Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
              Благодаря за съветите! Интересно, в ръководството по обслужване не се споменава за периодична подмяна на маслото в скоростите - всички останали течности да, но това не? Да не е от тия кутии дето нищо не се пипа докато не гръмне? Още за нещо се чудя: по рама е Y - 2000 г., а на всички останали документи октомври 1999? Дали това означава че колата е модел 2000, но произведена малко преди това? Доколкото си спомням при VAG моделната година започва от средата на предишната, сигурно и тука е така. Значи трябва да си купувам части като за 2000 г.?
              По рамата се гледа годината, тогава е сглобена колата. А че частите са произведени предната година няма значение. Кутията не е от тия на които не им се сменя маслото. Даже не знам да има автомат на който не му се сменя, имал съм за механична и не се сменяше но тук не е такъв случая.
              no signature no problems

              Коментар


              • #22
                От: ОФБ с автомат?

                Пак да питам за крика - някой да знае откъде мога да си взема оригинален? Проверих вече морги в Луковит, Плевен, Ловеч и Троян - няма! Явно е много удобен за сервизите и масово се краде, колите пристигат в България без него. Нещо ме съмнява крика да е еднакъв при А и Б - не можах изобщо да намеря мястото му при А дълга база - къде стои това чудо?!
                Honda XL600LM, 1987
                Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                Коментар


                • #23
                  От: ОФБ с автомат?

                  При ОФА дълга база крика и други полезни нещица стоят под задните седалки в специални ниши.Друг е въпроса,че автотърговците го знаят и ги прибират.

                  Коментар


                  • #24
                    От: ОФБ с автомат?

                    Първоначално публикуван от Николай Кесов Преглед на мнение
                    При ОФА дълга база крика и други полезни нещица стоят под задните седалки в специални ниши.Друг е въпроса,че автотърговците го знаят и ги прибират.
                    По-скоро в задните седалки (долната им част)-трябва хубаво да се разтърсиш,за да ги намериш!

                    Коментар


                    • #25
                      От: ОФБ с автомат?

                      Ако не е в задните седалки по добре отиди на битака и си потърси винтов крик от Волга.На мен ми служи вярно вече на 2-ра джипка!
                      Оригиналните на Фронтерките така и несъм ги пипал!И немисля че ще е скъп (ако намериш де!). Моя ми го подариха и за това немога да те осветля за пари!
                      Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
                      LZ1NES

                      Коментар


                      • #26
                        От: ОФБ с автомат?

                        Значи, крика на А и Б е различен! Принципа е същия, но формата се различава - при А механизма е външен и се вижда, а при Б - скрит и по-компактен. Днес прерових Пазарджик, но намерих само един за А - имам чувството че няма да се смести на определеното му място в Б. Сигурно има и други за А, но аз си търся Б! Утре ще отида до колата /не е още в София/ и хубаво ще преровя седалки и други тайници!
                        Honda XL600LM, 1987
                        Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                        Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                        Коментар


                        • #27
                          От: ОФБ с автомат?

                          Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                          Значи, крика на А и Б е различен! Принципа е същия, но формата се различава - при А механизма е външен и се вижда, а при Б - скрит и по-компактен. Днес прерових Пазарджик, но намерих само един за А - имам чувството че няма да се смести на определеното му място в Б. Сигурно има и други за А, но аз си търся Б! Утре ще отида до колата /не е още в София/ и хубаво ще преровя седалки и други тайници!
                          Какво значение има за А или Б е!?Нали важното е да ти върши работа(освен ако не е само за изложението на интериорните продукти на Фронтера Б)!Не ми се вярва да няма толкова място че да не се събере и по голям крик!При мен и двата са под седалката и има място и за кутийката с 4 свещи + още дреболии!Така че на дали външната гривна на стандартния крик за А ще ти е такав проблем!Отделно че под седалката ми е и този от Волга които е доста по широк и нямам проблем нито с мястото нито с седенето на седалката! Но ти си знаеш най добре!Пожелавам ти успех с издирването на крик и дано да си го откриеш в джипа!
                          Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
                          LZ1NES

                          Коментар


                          • #28
                            От: ОФБ с автомат?

                            Прерових всичко - няма крик! Под седалките няма нищо, пък и не може да има - всичко е закрито от плат и няма ниши. Относно задържането: на D не задържа изобщо, търкаля си се по инерция, на 3 и 2 задържа нормално, но като включа накрая 1 не задържа допълнително от 2?! Ако обаче съм на 1 и ускоря до над 3000 оборота и пусна газта си задържа почти до пълно спиране. Предполагам че от 2 на 1 не задържа поради по-високата скорост и невъзможните обороти. Иначе не съм впечатлен от динамиката, при нормално подаване на газ едвам се движи - чувството е като ТИР по баир, вече като се натисне сериозно се разсънва малко и тръгва.
                            Honda XL600LM, 1987
                            Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                            Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                            Коментар


                            • #29
                              От: ОФБ с автомат?

                              Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                              Прерових всичко - няма крик! Под седалките няма нищо, пък и не може да има - всичко е закрито от плат и няма ниши. Относно задържането: на D не задържа изобщо, търкаля си се по инерция, на 3 и 2 задържа нормално, но като включа накрая 1 не задържа допълнително от 2?! Ако обаче съм на 1 и ускоря до над 3000 оборота и пусна газта си задържа почти до пълно спиране. Предполагам че от 2 на 1 не задържа поради по-високата скорост и невъзможните обороти. Иначе не съм впечатлен от динамиката, при нормално подаване на газ едвам се движи - чувството е като ТИР по баир, вече като се натисне сериозно се разсънва малко и тръгва.
                              На D няма задържане под 80 км/ч така трябва да е. Ако на 1 и 2-ра имаш задръжане значи всичко е наред. Крика стои в задната лява ниша в багажника. Динамиката си е като на труп леко ударен с електоршок. Но е приличен за тия коне, може да я посъживиж като изчистиш EGR-а смениш вакумите и смажеш оста на регулатора на турбото, при мен не отваряше/затваряше напълно, след профилактиката все едно добавих 30 коня. Смени си и въздушния филтър и някой с OP-COM може да ти пипне малко нафтата на помпата, при мен ефекта беше поразяващ и от към вървене и от към разход ( намаля ).
                              no signature no problems

                              Коментар


                              • #30
                                От: ОФБ с автомат?

                                Благодаря за ценните съвети Колега, ако успея да я съживя малко ще трябва да почерпя! Това за регулатора на турбото ме заинтригува - дали е този вакуум-регулатор до самата турбина? Ако е там, с какво го смаза - не е ли много горещо там? Относно промяна в софтуера съм скептичен - бих се доверил само на мнООго опитен човек! Днес ми направи и нещо друго впечатление - турбината на автомата започна да се блокира чак след 15 км?! /блокировката е възможна само на топла кутия/ На РАВа това се случва след 3 км и в най-големият студ?! Дали дизела загрява толкова по-бавно от бензина или ми е малко течноста в кутията? Интересува ме след колко време от тръгването ,горе-долу, почваш да караш с 90 км/ч при 2000 оборота? И друго - беше ми се разхайтила конзолата на волана и като поразглобих корите в района видях едно бяло пластмасово ключе с кръгло топче на контакта - затваря или прекъсва верига между два розови кабела. Виси си свободно и не виждам къде може да е било - някаква идея за какво служи? Нямах под ръка телефон да го снимам, щеше да е по-ясно.
                                Honda XL600LM, 1987
                                Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                                Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X