Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

    Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
    Колега, преди 20години ми беше първия ловен сезон, от тогава съм имал възможност да ловувам из цяла България, до преди 5 години(като си на сцената всеки ти пляска, а като слезеш - не те познава), ловувал съм с всякакви хора, но ловец който твърди, че поне веднъж не е бракониерствал - то или е ходил веднъж на лов, или по рядко

    П.П. Дали ще има бележки за другата събота и неделя? Избори.........!
    Е аз съм с повече стаж но това е без значение в случая. Да всеки е грешил но хората са казали- малко акъл ама навреме.
    Май че няма да има бележки.
    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

    Коментар


    • #47
      От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

      Благодаря,
      между другото, рядко ходя в моята ловна дружинка(защото е пред разпадък) и като спра джипката сутрин на мястото където се събираме, една трета от ловците си тръгват
      Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
      Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

      Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

      Коментар


      • #48
        От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

        Явно си неудобен. Преебаваш им идеята за мръвка. Те пък после си се събират вечерта, по тъмно. Сигурен съм.
        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

        Коментар


        • #49
          От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

          Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
          Явно си неудобен. Преебаваш им идеята за мръвка. Те пък после си се събират вечерта, по тъмно. Сигурен съм.
          Не е по тъмно, а цяла седмица - по светло и то с горските заедно, а ти ритай камъните събота и неделя.
          Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
          Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

          Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

          Коментар


          • #50
            От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

            Не съм фен на лова, но през годините, когато бях в пограничен район с ограничен поминък, научих ползата от нощния лов. Няма друг шанс да се справиш с нагъл, гладен и хитър сам вълк, който посяга на денонощния ти труд. Уби го ловец. Също сам. Авджиите идваха през почивните дни и щедро раздаваха отстреляното на селяните. Основно бяха "фурашки" и "първи" по региони, които обилно поливаха слуката още преди да я имат. Сега подобни стрелят по кръвожадни домашни котки и последиците не закъсняват.

            Коментар


            • #51
              От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

              Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
              Не е по тъмно, а цяла седмица - по светло и то с горските заедно, а ти ритай камъните събота и неделя.
              Кой как го нареди.Ние пък днес бяхме две дружинки балабар с горския,чатнахме един чакал(много хитър с висше образование ,2 часа въртя кучетата-професори в тоя студ) и една лиса и по живо по здраво се прибрахме вкъщи да пием ракия.Дисциплина ,оранжеви елеци,мед.обезпечаване,няма хър мър,на заек не се събираме по толкова.Имаме си клубове,джипове,кучета....Кой как го нареди.И това му е хубавото на лова,че събира хора от всички прослойки и ги прави еднакви.Не се говори за политика и има чудесен колектив.Направо сме като масонски клуб.Който не го е преживял не знае нищо за лова.И по тази причина има много митология и хиперболизация,както и вицове за ловци.Днес се сетих за един-как един ловец бил много беден,ама мераклия.Нямал пари за тапи и като пълнел патроните слагал квото му падне-парцали от дюшека,хартийки,найлончета и ....дигнал му се един юрдек(зеленоглава патица) и той като гръмнал и ....му направил вратовръзка с един парцал като разбира се юрдека заминал.Е ми ние имахме(сега вече не е по здравословни причини) такъв в дружинката и имаше подобен случай.Нямаше вратовръзка ама имаше доста дълги и дълголетящи парцали.Голям смях падна.
              МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

              Коментар


              • #52
                От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

                Първоначално публикуван от сиско Преглед на мнение
                Първо - изобщо какъв спорт е това,а и ловът в моите представи е самостоятелен и задължително ти да преследваш животното,а не да ти го гонят пред дулото и ти,абе ...в тоя си вид,ловът е идиотщина!Първо е абсолютно смешен и второ,как ще се довериш на някой психопат да стои до теб готов за стрелба!?
                Смешен е този коментар. Човек, който говори без да разбира или да се интересува от истината. Говори на изус, без да вниква в коментарите на колегите. Нещо което има традиция и корени в нашия народ, но нека го стъпчем и погазим ! Както всичко в наше време. То на прост човек да обясняваш с думи, няма да те разбере(нищо лично), каквото и да напишеш, той си знае и няма да си земе поука да не би да го сметнат за по- глупав, а заглавието наистина еъзмотително и обидно !
                Ловците в България са една от най- големите организации в страната и такава гавра не бива, с толкова много хора. Хора от всички групи на нашето общество.
                Полагаме повече грижи за развитие на дивеча и не само от измислените наши " природо защитници", който им пускат парички от "запад" и нищо не правят ! В голяма грешка си за ловеца ( това ,че във всяка дружинка има по някой малумник, така е, но за това има средства за ограничение и контрол, както на хора в дружината така и да държавата), а къде ли не се срещат безграбначни същества. По- опасно е в София, нощем верятност да те простреля някой наркоман, е по- голяма от колкото в гората лоец!

                Коментар


                • #53
                  От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

                  Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                  От всичките теми и спорове с ловци започнах да схващам, че има огромна разлика между ловец, ловджия и бракониер. Както и това, че почти никога не се припокриват тези названия в един и същи човек. И ми напира отвътре още едно питане към ловците. Понеже по по-малките населени места и по ловните райони повечето хора се познават и в общи линии всичко се знае за всеки ..... Моля ви разкажете ни какво правят /какво сте направили лично/ в посока противодействие на бракониерщината. Питането не е случайно. Очевидно бракониерството е това което кара нас - неловците да реагираме остро понякога.
                  Казва се Контра на висчко коз! Мото на един известен ловен сайт. Има доста подробности там.
                  Тази група бракониери незнам защо се слага под общ знаменател с ловците.
                  Вчера ми излезе един сръндак на пусията и се беше насочил към мен , докато го снимам и той изчезна.
                  МИналата година имахме съменниея за едни гости, че си правят бракониерски лов на наща територия и забраихме гости да идват за една година и грижливо гледахме из полето за съмнителни следи от техни автомобили целогодишно, понеже всеки месец има групи за подхранване на дивеча и можеше лесно да се разбере някой пипал ли е.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

                    Първоначално публикуван от snowblind Преглед на мнение
                    Смешен е този коментар. Човек, който говори без да разбира или да се интересува от истината. Говори на изус, без да вниква в коментарите на колегите. Нещо което има традиция и корени в нашия народ, но нека го стъпчем и погазим ! Както всичко в наше време. То на прост човек да обясняваш с думи, няма да те разбере(нищо лично), каквото и да напишеш, той си знае и няма да си земе поука да не би да го сметнат за по- глупав, а заглавието наистина еъзмотително и обидно !
                    Ловците в България са една от най- големите организации в страната и такава гавра не бива, с толкова много хора. Хора от всички групи на нашето общество.
                    Полагаме повече грижи за развитие на дивеча и не само от измислените наши " природо защитници", който им пускат парички от "запад" и нищо не правят ! В голяма грешка си за ловеца ( това ,че във всяка дружинка има по някой малумник, така е, но за това има средства за ограничение и контрол, както на хора в дружината така и да държавата), а къде ли не се срещат безграбначни същества. По- опасно е в София, нощем верятност да те простреля някой наркоман, е по- голяма от колкото в гората лоец!
                    Каква традиция,какви корени г-нчо,това някога е било препитание,сега имаш сякви животински ферми и магазини за меса!Трябва ли да си правиш живота разнообразен,убивайки диви животни!?Пълна комплексарщина да се моткаш с дулото в гората и трепеш наред.И не ми обяснявай,че веднъж съм бил гост в една "дружинка" на свински лов и след това си пълниха наденици с каймата от сърната.Никакъв контрол над никой.Абе не ми се коментира повече,няма никакъв смисъл.Нищо няма да се промени към добро.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

                      Към последните двама писали- Не го обръщайте на кръчмарски разправии, и без лични нападки.
                      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                      Коментар


                      • #56
                        От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

                        Да,прав си,тук в този форум се разгорещяват страстите понякога,но то е защото изникват истински въпроси!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

                          За това са форумите. Място за дискутиране не съмнено. Не знам дали си видял преди години, как се бяха дигнали французите за защита на традициите в лова, а те не липсват. Не знам къде си ходил и какво си правел, но да съдиш по тази начин. Не се излиза с мисълта да напълниш торбето с месо и да плюскаш! Комплексарщина е да пишеш в тоя раздел и да нажежаваш градуса тук. Като не си доволен от контрол отиди пред земеделското министрество със претенции. Дай да забраним автомобилите, че няма достатачен контрол и жертвите по пътищата са толкова много.
                          В гората с пушка ако не разбираш от тази наука- наречена лов. Ще си със същата успеваемост колкото с един кол в ръка! Не сме терминатори и не можеме да избием всичко и не си го и поставяме за цел. Има ловна етика, с която всеки ловджия е запознат и има едно уважение към противника - дивеча. Не бива да се съди от незнам си кой бай Иван се проявил, като най големия тарикат и убил сърна. Това се лишава пъров от ръководителя на лов за 1 до 3 ловни излета . СЛедва отсраняване от дружинката, което може да стане на първо четене.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

                            Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                            А бе на никой ли не му прави впечатление дискриминационния характер на заглавието на темата.Какво са се захванали с ловците.Пишат някои хора по теми ,а никога не са ходили на лов па камо ли в гората.Някога присъствали ли са на инструктаж,разставяни ли са,дърпали ли са прасе по 200-300 м по баир,драли ли са ,делили ли са месо-във всякакви метеорологични условия).Лова не е спорт,не е хоби.Това е начин на живот и на мислене и философия(а може би диагноза).Нямате на идея как се вълнувам още сега,че утре ще ходя,даже не мога да спя вечер преди това.Днес съм си подготвил екипировката,машината,сина ми щъкаше край мен с въздухарката,донесе едно врабче и един косер по едно време.Имат ли представа противниците на лова ,колко добре сме подготвени за тази дейност,какви радетели сме запазване и умножаване на дивеча поради простата причина че само ние имаме интерес от това и само ние плащаме за това.Че нещастни случаи има и при други професии-пожарникари,полицаи,водолази че и университетски преподаватели(докато заспивали мислейки върху нов постулат главата натежала и се контузила на бюрото).А лично съм оперирал и полицай и пожарникар от самонараняване с личното оръжие.Ами че почти всеки ден давам направления на разни монтьори които работят с флекс без ЛПС(лични предпазни средства).И те ли не са мъжествени?Елате с нас в гората и тогава ми кажи ,че не съм мъжествен.Ние ловците сме много по-точен барометър и сме безжалостен коректив към всяко нехайство и неподготвеност при своите колеги.Нямате си на идея как бързо някой изчезва от ловното поле ,ако се окаже обществено опасен и некомпетентен ,като веднага бива нахокан и изолиран.Ако мислите че на колегите сега им е лесно,ще лишат цялата дружинка от лов,ще има глоби ,съд.Най- недемократичното нещо е да налагаш своето мислене и действие на други хора без желание от тяхна страна.И не е лошо модераторите да вземат отношение към подобни квалификационни теми.А може би заглавието да се промени във ''Никога няма да схвана колко е нормален лова''.ПП Имам колежка ловец и състезател по стрелба,републикански шампион която когато е на ловното поле ...ние мъжете сме валат.Така ,че темата е и сексистка.

                            Не, че нещо, ама:

                            спазваме правилата, мерките за безопастност и т.н. и в същото време, ей така между другото сина убил с въздушната пушка едно врабче и един кос най-вероятно в града или в селото ? И сигурно не ги е убил за супа, а за КЕФ - голям и мъжествен ловец/ловджия ще порасте ! Ето поради такива безсмислени изпълнения са настроенията срещу лова и ловците.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

                              Първоначално публикуван от nnikolow_n Преглед на мнение
                              Не, че нещо, ама:

                              спазваме правилата, мерките за безопастност и т.н. и в същото време, ей така между другото сина убил с въздушната пушка едно врабче и един кос най-вероятно в града или в селото ? И сигурно не ги е убил за супа, а за КЕФ - голям и мъжествен ловец/ловджия ще порасте ! Ето поради такива безсмислени изпълнения са настроенията срещу лова и ловците.
                              Добре се развива за сега да е жив и здрав,хетеро е,не стреля по хора и в такава посока,стреля си в двора,пази гроздето,пушката е регистрирана,по гълъбите ,скумруците,пъдпъдъците,зайците,кучето,котето не стреля.А за малко да забравя вчера чатнал един плъх,щото се въртял край храната на зайчоците.А що се отнася до обучението за правилно боравене с оръжие се започва от рано и навреме.Все пак ще е 5-то поколение ловец...няаа са излагаме я.
                              МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                              Коментар


                              • #60
                                От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

                                Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                                Добре се развива за сега ...
                                Е те тем е проблема я в това - за сега...

                                А инак - Ашколсун, машшалла, чокгюзел кьопекларъ, както е описал един национален герой Класикът! Само си мъж "уважаеми" колега, мъж един път!
                                Последно редактирано от GN2355; 18-10-11, 19:01.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X