Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

    Първо - изобщо какъв спорт е това,а и ловът в моите представи е самостоятелен и задължително ти да преследваш животното,а не да ти го гонят пред дулото и ти,абе ...в тоя си вид,ловът е идиотщина!Първо е абсолютно смешен и второ,как ще се довериш на някой психопат да стои до теб готов за стрелба!?

    Коментар


    • #32
      От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

      Няколко поста по нагоре поканих един човек да дойде с мен.Ами ти ми бъди втория гост,и ще разбереш разликата.Не се ловува в заградена територия и по никакъв начин не могат да се покрият всички възможни пътища за оттегляне на дивеча.Това е удоволствието ,да предвидиш откъде ще мине и да застанеш там,или ако водиш група да разположиш хора на най вероятните места.
      Румен Николов

      0888 358 572

      Коментар


      • #33
        От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

        Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
        Кажи го на майката на момчето, може да те разбере...
        Кофти новина ,трудно се казва....дано оцелее колегата , да превъзмогне проблема и да се върне при Хомо сапиенс-върховния хищник на планетата и господар.Ако ли не ще отиде при Хомо Лаптопикус ,Хомо Метросексуаликус или Хомо Педерасикус.Но той е пълнолетен и знае какво прави и едва ли уведомява майка си за всичко. И аз като тръгвам се кръстя и моля на Света Богородица за децата си и за мене,да се върна жив и здрав и както съм казвал и друг път колкото се преброим сутринта ,толкова да останем и вечерта.Sriro et Vivere-Дишам и Живея или както е получило гражданственост-Докато дишам се надявам се или Дишам ,следователно съществувам.
        Последно редактирано от derhunter; 15-10-11, 21:37. Причина: Цензурааааа
        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

        Коментар


        • #34
          От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

          Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
          Кофти новина ,трудно се казва....дано оцелее колегата , да превъзмогне проблема и да се върне при Хомо сапиенс-върховния хищник на планетата и господар.Ако ли не ще отиде при Хомо Лаптопикус ,Хомо Метросексуаликус или Хомо Педерасикус.Но той е пълнолетен и знае какво прави и едва ли уведомява майка си за всичко. И аз като тръгвам се кръстя и моля на Света Богородица за децата си и за мене,да се върна жив и здрав и както съм казвал и друг път колкото се преброим сутринта ,толкова да останем и вечерта.Sriro et Vivere-Дишам и Живея или както е получило гражданственост-Докато дишам се надявам се или Дишам ,следователно съществувам.
          Дай по-въздържано.
          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

          Коментар


          • #35
            От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

            Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
            Дай по-въздържано.
            СъгласенИ без туй трябва да лягам,че утре....мале
            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

            Коментар


            • #36
              От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

              Благодаря за поканата!Бих ти гостувал,но нямам това ценно време!Не се изненадвай,ако ти кажа,че съм бил на лов,катооо....наблюдател да речем.Обичам гората,а в комбинация студ,сняг,червено вино и суджук в джоба е още по-омагьосващо.Да хубаво е да се събереш с другари в хижата,да извади всеки по-нещо,минава си там инструкции,подписи,бележки някви ала-бала,ама кое те кефи да седиш,да чакаш викача да намери дивеча,да подгони към теб и ако,ти си късметлията да гръмнеш,а ако си и добър стрелец да го катурнеш!?За това е ловец и плячка,все едно някой да ти закача рибата на кукичката...

              Коментар


              • #37
                От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

                Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                А бе на никой ли не му прави впечатление дискриминационния характер на заглавието на темата.Какво са се захванали с ловците.Пишат някои хора по теми ,а никога не са ходили на лов па камо ли в гората.Някога присъствали ли са на инструктаж,разставяни ли са,дърпали ли са прасе по 200-300 м по баир,драли ли са ,делили ли са месо-във всякакви метеорологични условия).Лова не е спорт,не е хоби.Това е начин на живот и на мислене и философия(а може би диагноза).Нямате на идея как се вълнувам още сега,че утре ще ходя,даже не мога да спя вечер преди това.Днес съм си подготвил екипировката,машината,сина ми щъкаше край мен с въздухарката,донесе едно врабче и един косер по едно време.Имат ли представа противниците на лова ,колко добре сме подготвени за тази дейност,какви радетели сме запазване и умножаване на дивеча поради простата причина че само ние имаме интерес от това и само ние плащаме за това.Че нещастни случаи има и при други професии-пожарникари,полицаи,водолази че и университетски преподаватели(докато заспивали мислейки върху нов постулат главата натежала и се контузила на бюрото).А лично съм оперирал и полицай и пожарникар от самонараняване с личното оръжие.Ами че почти всеки ден давам направления на разни монтьори които работят с флекс без ЛПС(лични предпазни средства).И те ли не са мъжествени?Елате с нас в гората и тогава ми кажи ,че не съм мъжествен.Ние ловците сме много по-точен барометър и сме безжалостен коректив към всяко нехайство и неподготвеност при своите колеги.Нямате си на идея как бързо някой изчезва от ловното поле ,ако се окаже обществено опасен и некомпетентен ,като веднага бива нахокан и изолиран.Ако мислите че на колегите сега им е лесно,ще лишат цялата дружинка от лов,ще има глоби ,съд.Най- недемократичното нещо е да налагаш своето мислене и действие на други хора без желание от тяхна страна.И не е лошо модераторите да вземат отношение към подобни квалификационни теми.А може би заглавието да се промени във ''Никога няма да схвана колко е нормален лова''.ПП Имам колежка ловец и състезател по стрелба,републикански шампион която когато е на ловното поле ...ние мъжете сме валат.Така ,че темата е и сексистка.
                Поздравления, колега ти си третият ловец, когото познавам(макар и виртуално) да знае и спазва неписаните правила и да не пренебрегва елементарните такива. Не че нещо, ама във всяко хоби или спорт има неща които трябва да се спазват. Но повечето ловджии (не ловци) са там за престиж и галене на егото, е и за плячката накрая. Има много аналогични случаи по ски пистите, и все другите виновни. Та идеята ми е да не се нахвърляме един срещу друг. И от джипкарите има зелени тикви, и при моторджиите, и при скиорите, и..... (няма смисъл да продължавам, да изброявам) Ако при всяко мероприятие се спазват елементарните правила (за които даже не се иска и да се мисли много) няма да има смешни злопоуки. Но в България всеки сържи да покаже, че той е куражлия и може да пренебрегне правилата.
                Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                Коментар


                • #38
                  От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

                  Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
                  Поздравления, колега ти си третият ловец, когото познавам(макар и виртуално) да знае и спазва неписаните правила и да не пренебрегва елементарните такива. Не че нещо, ама във всяко хоби или спорт има неща които трябва да се спазват. Но повечето ловджии (не ловци) са там за престиж и галене на егото, е и за плячката накрая. Има много аналогични случаи по ски пистите, и все другите виновни. Та идеята ми е да не се нахвърляме един срещу друг. И от джипкарите има зелени тикви, и при моторджиите, и при скиорите, и..... (няма смисъл да продължавам, да изброявам) Ако при всяко мероприятие се спазват елементарните правила (за които даже не се иска и да се мисли много) няма да има смешни злопоуки. Но в България всеки сържи да покаже, че той е куражлия и може да пренебрегне правилата.
                  Мдаа,нали и аз съм наполовина северняк(Великотърновско,с.Камен,по бащина линия),че и рода имам от Севлиево.Благодаря за адмирацията.
                  МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

                    От всичките теми и спорове с ловци започнах да схващам, че има огромна разлика между ловец, ловджия и бракониер. Както и това, че почти никога не се припокриват тези названия в един и същи човек. И ми напира отвътре още едно питане към ловците. Понеже по по-малките населени места и по ловните райони повечето хора се познават и в общи линии всичко се знае за всеки ..... Моля ви разкажете ни какво правят /какво сте направили лично/ в посока противодействие на бракониерщината. Питането не е случайно. Очевидно бракониерството е това което кара нас - неловците да реагираме остро понякога.
                    0888932647

                    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                    Коментар


                    • #40
                      От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

                      Много е сложно и навсякъде различно. И има и още една две подгрупи. Една голяма е т.н. група на манекените, които са станали ловци само защото е модно, или изгодно/ да са актуални или да се навъртат около вип ловни, политически дружинки, защото са чули че там се договорят далавери/, или да си мерят оборудването. Тези аз лично не ги включвам към ловците. Друг един проблем са дружинки в които се бракониерства направо.Лично съм присъствал в такава в която на откриването на лова горският дава команда "всичко коз", демек каквото ядливо мине пред цевите да се отстрелва. Има си и индивидуални бракониери които не е задърлжително да членуват в ловни дружинки. На места това е изкласило до занаят. Всичко опира до това в главата между ушите. По принцип там където има свестни ловни дружинки те сами си гонят бракониерите и това е нормално. Дълго сложно и многопластово е. Свестните се грижат за дивеча, хранилки правят, дивечови ниви, хайки за хищници и т.н. Грижат се да има дивеч в техниат район, висят по нощите да дебнат бракониери.
                      С две думи като на пътя е, едни спазват правилата други....
                      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                      Коментар


                      • #41
                        От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

                        А аз си мисля, че има само две категории - ловци и месари. Месарите се делят на колкото си пожелаете. Има дружинки , които спазват етиката на лова и не само водени от закона. Има дружинки, които са повече бракониери от най-големите. За жалост и зла съдба няма контрол и налагане на строгите санкции - последните си ги има, но липсват наказаните. Защо ли? Всеки може сам да си отговори. А за ловната етика - тя е само една...и е добре да се спазва, защото ставаш месар
                        Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

                          Ами в личен план ,спрях да излизам нощем.
                          Всъщност сега бих поизлизал нощем но за вълк.Но пък към момента ми се губи времето,ии рехавите финанси.
                          Румен Николов

                          0888 358 572

                          Коментар


                          • #43
                            От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

                            Месар - беден ловец!

                            Бракониер - богат ловец!

                            Всеки ловец - бракониер!

                            Според мен, за да се подредят нещата, дружинките трябва да са с хора от една черга, или едните да се приравнят към другите, а................!

                            Защо?

                            Трябва да обяснявам дълго.
                            Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                            Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                            Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

                              Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                              Месар - беден ловец!

                              Бракониер - богат ловец!

                              Всеки ловец - бракониер!

                              Според мен, за да се подредят нещата, дружинките трябва да са с хора от една черга, или едните да се приравнят към другите, а................!

                              Защо?

                              Трябва да обяснявам дълго.
                              Пълна утопия. Имаш 5 пръста на ръката и два еднакви няма. Уравниловката остана в едно далечно минало. Вярно е че проблемите са много и решението им е трудно но " Всеки ловец бракониер" е просто невярно. Не може всички под една шапка.

                              п.п. Слез долу в сходните теми и виж 2-рата отдолу нагоре. И такива "бракониери " има.
                              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                              Коментар


                              • #45
                                От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

                                Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                                Пълна утопия. Имаш 5 пръста на ръката и два еднакви няма. Уравниловката остана в едно далечно минало. Вярно е че проблемите са много и решението им е трудно но " Всеки ловец бракониер" е просто невярно. Не може всички под една шапка.

                                п.п. Слез долу в сходните теми и виж 2-рата отдолу нагоре. И такива "бракониери " има.
                                Колега, преди 20години ми беше първия ловен сезон, от тогава съм имал възможност да ловувам из цяла България, до преди 5 години(като си на сцената всеки ти пляска, а като слезеш - не те познава), ловувал съм с всякакви хора, но ловец който твърди, че поне веднъж не е бракониерствал - то или е ходил веднъж на лов, или по рядко

                                П.П. Дали ще има бележки за другата събота и неделя? Избори.........!
                                Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                                Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                                Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X