Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

    Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
    Чакай сега, тоя "дядо" може да е бил служител в поделение без пушки /тоест имат пушки ама не ги вадят от оръжейната/. И като бях войник- eдин път стрелби, 3 патрона на единична, 6 на автоматична. За цялата служба. Армейска подготовка...
    Ти май не се радваш, че не си бил кашимерия в бермудския и околия.
    Ама покрай многото изстреляни патрони щеше да съдереш 7/8 ката кубинки по чукарите за две години, чанча башка.

    Коментар


    • #17
      От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

      Не визирах конкретния случай при използването на термина -дядовци.Надявам се че сте ме разбрали.Въпреки че биологичната възраст доста се разминава с конкретните физически данни на индивида.
      Румен Николов

      0888 358 572

      Коментар


      • #18
        От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

        Я да питам, колко дават "за колега"? Да не е някое менте като ония с кънките, условно...?
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • #19
          От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

          Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
          Ти май не се радваш, че не си бил кашимерия в бермудския и околия.
          Ама покрай многото изстреляни патрони щеше да съдереш и 7/10 ката кубинки, чанча башка.
          Над 200 наряда на поляната. Половината с гъбина. Двама почти ми умряха в ръцете. За пръв път видях предсмъртни конвулсии там... Не съм бил на война. Ама не е по темата.
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • #20
            От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

            Ако му е липсвала армейска подготовка или е забравил за същата, как тогава е уцелил

            Със сигурност му е липсвало нещо. Или му е дошло в повече

            Коментар


            • #21
              От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

              Между два и пет месеца условно.
              Шегувам се разбира се.Надявам се никога да не разбера.
              Румен Николов

              0888 358 572

              Коментар


              • #22
                От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

                Леле как ескалира темата.Даже не насмогвам на новите постове.
                Румен Николов

                0888 358 572

                Коментар


                • #23
                  Ама нещо ,нищо конструктивно.
                  Румен Николов

                  0888 358 572

                  Коментар


                  • #24
                    От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

                    А бе на никой ли не му прави впечатление дискриминационния характер на заглавието на темата.Какво са се захванали с ловците.Пишат някои хора по теми ,а никога не са ходили на лов па камо ли в гората.Някога присъствали ли са на инструктаж,разставяни ли са,дърпали ли са прасе по 200-300 м по баир,драли ли са ,делили ли са месо-във всякакви метеорологични условия).Лова не е спорт,не е хоби.Това е начин на живот и на мислене и философия(а може би диагноза).Нямате на идея как се вълнувам още сега,че утре ще ходя,даже не мога да спя вечер преди това.Днес съм си подготвил екипировката,машината,сина ми щъкаше край мен с въздухарката,донесе едно врабче и един косер по едно време.Имат ли представа противниците на лова ,колко добре сме подготвени за тази дейност,какви радетели сме запазване и умножаване на дивеча поради простата причина че само ние имаме интерес от това и само ние плащаме за това.Че нещастни случаи има и при други професии-пожарникари,полицаи,водолази че и университетски преподаватели(докато заспивали мислейки върху нов постулат главата натежала и се контузила на бюрото).А лично съм оперирал и полицай и пожарникар от самонараняване с личното оръжие.Ами че почти всеки ден давам направления на разни монтьори които работят с флекс без ЛПС(лични предпазни средства).И те ли не са мъжествени?Елате с нас в гората и тогава ми кажи ,че не съм мъжествен.Ние ловците сме много по-точен барометър и сме безжалостен коректив към всяко нехайство и неподготвеност при своите колеги.Нямате си на идея как бързо някой изчезва от ловното поле ,ако се окаже обществено опасен и некомпетентен ,като веднага бива нахокан и изолиран.Ако мислите че на колегите сега им е лесно,ще лишат цялата дружинка от лов,ще има глоби ,съд.Най- недемократичното нещо е да налагаш своето мислене и действие на други хора без желание от тяхна страна.И не е лошо модераторите да вземат отношение към подобни квалификационни теми.А може би заглавието да се промени във ''Никога няма да схвана колко е нормален лова''.ПП Имам колежка ловец и състезател по стрелба,републикански шампион която когато е на ловното поле ...ние мъжете сме валат.Така ,че темата е и сексистка.
                    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

                      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                      Над 200 наряда на поляната. Половината с гъбина. Двама почти ми умряха в ръцете. За пръв път видях предсмъртни конвулсии там... Не съм бил на война. Ама не е по темата.
                      Е, то нали "Общи приказки", авджилъка и войниклъка се водят за ръка при раздумките.Прав си за 3+6, но на кашиците им се повръщаше от стрелби, чак на полигона край Бояново хвърляха патрони - дефектирали.
                      А от наряди и аз си отзех, както бях в Ракетната бригада в Ямбол и в транспортна рота, зер охранявахме това, което го нямаше в НРБ и все усилени ги давахме...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

                        Първоначално публикуван от Румен Николов-sineto Преглед на мнение
                        Ама нещо ,нищо конструктивно.
                        Е,какво конструктивно,за съжеление и при ловците като навсякъде-куцо и сакато,можещо и неможещо грабнало чифтето и на лов.Тука поне единия гръмнал другия,пък на откриването на лова в дружинката на един приятел ня`къв юнак успял сам да се простреля в крака.Кучето му настъпила пушката и незнам какви още глупости.
                        Нямам нищо против ловците,но заради мода ли за кво и там се навъдиха разни екземпляри дето нож и вилица не трябва да им дават,а ходят с пушки.
                        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

                          Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                          ...Имат ли представа противниците на лова ,колко добре сме подготвени за тази дейност....
                          Кажи го на майката на момчето, може да те разбере...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

                            Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                            Е, то нали "Общи приказки", авджилъка и войниклъка се водят за ръка при раздумките.Прав си за 3+6, но на кашиците им се повръщаше от стрелби, чак на полигона край Бояново хвърляха патрони - дефектирали.
                            А от наряди и аз си отзех, както бях в Ракетната бригада в Ямбол и в транспортна рота, зер охранявахме това, което го нямаше в НРБ и все усилени ги давахме...
                            Че усилени де! Хвърчилката трябваше да отлепи от полосата под 2 минути /май толкова бяха/. И държеше половин южна България от навлизане на чужди самолети. Спяхме с дрехите и кубинките. И ни наблюдаваха от последния етаж на щаба. А подвиеш крак, а е звъннал телефона.
                            Много отговорно било. Че и войната на запад от нас се вихреше. И току по някоя заблудена ракетка се издумка някъде в наша територия. И "Изпълнявай...!". И ние "кръгова отбрана", първо нас щели да атакуват, ако станело нещо. И пак никoй не знаеше как думка желязото. 3+6...
                            Поне да бяха обяснили на момчетата да не минават зад запускащ самолет ама нали все бързахме, ония с анцузите гледаха от щаба... И като те духне суплото в отражателите... Почти като лов беше!
                            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                            Коментар


                            • #29
                              От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

                              Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                              Е,какво конструктивно,за съжеление и при ловците като навсякъде-куцо и сакато,можещо и неможещо грабнало чифтето и на лов.Тука поне единия гръмнал другия,пък на откриването на лова в дружинката на един приятел ня`къв юнак успял сам да се простреля в крака.Кучето му настъпила пушката и незнам какви още глупости.
                              Нямам нищо против ловците,но заради мода ли за кво и там се навъдиха разни екземпляри дето нож и вилица не трябва да им дават,а ходят с пушки.
                              Пак се връщаме на това -кой на каква възраст е и съответно потготовка и дисциплина.Въпреки че ако дружинката с е пиянска рано или късно следва инцидент.Вярно е и това че се става ловец от чиста куртоазия ,без никакво желание и хъс ,да бъдеш такъв.Хубавото на тези ловци ,е че те по правило не се появяват в дружинката,лошото е че като дойдат са опасни.И в заключение точно по тези причини и този спорт си е рисков ,както всички други спортове носещи адреналин на участниците
                              Румен Николов

                              0888 358 572

                              Коментар


                              • #30
                                От: Мда. Започвам да схващам мъжествеността на лова ...

                                Първоначално публикуван от Румен Николов-sineto Преглед на мнение
                                Пак се връщаме на това -кой на каква възраст е и съответно потготовка и дисциплина.Въпреки че ако дружинката с е пиянска рано или късно следва инцидент.Вярно е и това че се става ловец от чиста куртоазия ,без никакво желание и хъс ,да бъдеш такъв.Хубавото на тези ловци ,е че те по правило не се появяват в дружинката,лошото е че като дойдат са опасни.И в заключение точно по тези причини и този спорт си е рисков ,както всички други спортове носещи адреналин на участниците
                                Не е до възраст,до онова между ушите е-ако е дебил на 18 ще си остане дебил и на 50.Същите тези водят и безсмислените състезаниея тип "пръв на светофара".
                                Ясно е,че има хора за който ловът е начин на живот ,те са истински ловци,но като слушам в какво се превръщат ловните излети,май са все по-малко.
                                Та маи този спорт ще става все по-рисков.
                                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X