Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Feroza VS Rocky

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Feroza VS Rocky

    Още едно мнение за Рокито.Имах, но по стечение на обстоятелствата трябваше да се разделя с него и сега карам Фероза.Почти няма багажник,отпред не е с цял мост,няма мощност за разлика от Рокито.Това е моето мнение.
    DAIHATSU ФЕРОЗА 1.6 16V 0897968887

    Коментар


    • #17
      От: Feroza VS Rocky

      Давам 1 глас Рокито, все пак е дизел с турбо
      Дидо
      Без Паджеро 2

      Коментар


      • #18
        От: Feroza VS Rocky

        Като части има доста сходство.

        Спирачките са еднакви - и предни и задни, джантите, задни ресори, доста елементи от таблото, седалките. По двигател, трансмисия и мостове общи неща няма. За кормилната не съм сигурен.
        Аз не вярвам в чудеса!
        Разчитам на тях!

        Коментар


        • #19
          От: Feroza VS Rocky

          Такваз е хавата. Ако искаш повече кеф от джипа, мощ и възможност за надграждане - Роки. Ако искаш по-тънката лайсна с прилични офроуд възможности - Фероза. Аз навремето първо мислх да си взема Роки, след това премислих и си взех Фероза, че е по-бюджетна и по-малка, което повече ме урежда. Един глас за Ферозката от мен .
          Оператор на италиански реактивен жребец

          Коментар


          • #20
            От: Feroza VS Rocky

            Първоначално публикуван от Jr. Преглед на мнение
            Такваз е хавата. Ако искаш повече кеф от джипа, мощ и възможност за надграждане - Роки. Ако искаш по-тънката лайсна с прилични офроуд възможности - Фероза. Аз навремето първо мислх да си взема Роки, след това премислих и си взех Фероза, че е по-бюджетна и по-малка, което повече ме урежда. Един глас за Ферозката от мен .
            И се появява някой като Jr, намесва парите и убива всичко в мен .Не знам какво ще взема но сънуван само Daihatsut-a .Това значи че скоро ще стана част от форума .Засега дилемата остава Feroza - Rocky.Преди два дни шефът ми с които ходим за риба си взе Toyota land cruiser супер запазена вдигната е доста има хубави джапанки.Сега е за подмяна на масла филтри и другите си му работи както си му е редът и другата седмица мислим го пробваме.Та идеята ми беше гледам аз неговия джип и в същото време минава 1 ферозка, ми че то тя направо си беше легнала като спортна колица. Вярно тя едва ли е била копувана за нужди като нашите и като не е гледана,надигана и глезена, се е слегнала по корем.Прибирам се у нас и 1-та ми реакция е да се заогледам за алтернатива.Та кажете сега как седи въпроса с повдигането.Мисля Rocky-то има доста повече аванс в това отношение...
            За да живееш в самота трябва да си животно... или бог.

            Коментар


            • #21
              От: Feroza VS Rocky

              В този контекст... Бензиновия мотор на Рокито от какво е, някой знае ли? Дали ще стане в коша на Феро? Със или без скоростите трябва да се присажда? Раздатка? Диференциали? Ако някой е запознат, моля да нахвърли две-три думи
              Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
              Най-добрите ми спомени са предстоящите!

              Коментар


              • #22
                От: Feroza VS Rocky

                Първоначално публикуван от XaHKy5paT Преглед на мнение
                И се появява някой като Jr, намесва парите и убива всичко в мен .Не знам какво ще взема но сънуван само Daihatsut-a .Това значи че скоро ще стана част от форума .Засега дилемата остава Feroza - Rocky.Преди два дни шефът ми с които ходим за риба си взе Toyota land cruiser супер запазена вдигната е доста има хубави джапанки.Сега е за подмяна на масла филтри и другите си му работи както си му е редът и другата седмица мислим го пробваме.Та идеята ми беше гледам аз неговия джип и в същото време минава 1 ферозка, ми че то тя направо си беше легнала като спортна колица. Вярно тя едва ли е била копувана за нужди като нашите и като не е гледана,надигана и глезена, се е слегнала по корем.Прибирам се у нас и 1-та ми реакция е да се заогледам за алтернатива.Та кажете сега как седи въпроса с повдигането.Мисля Rocky-то има доста повече аванс в това отношение...
                Както вече споменах, основните предимства на Рокито са по-големия обем на багажника, варианта дизел и целия преден мост на по-старите. За повдигане, основната интервенция е подмяната или подновяването на ресорите. Задните ресори на Фероза и Роки са абсолютно едни и същи и могат да се поръчат нови. За предните не знам, но може да се използва оригиналния основен лист и да се добавят нови листове с подходящ размер от някакво возило, или да се изработят нови листове.
                Евентуален сиромашки вариант за минимално повдигане са удължените обеци (люлки) на ресорите, но и тази интервенция си има своите недостатъци. Може да се прочете из форума, не само във ферозовия раздел.
                Увеличаването на просвета с по-големи гуми е обсъждано много. Три са вариантите да побереш по-големи гуми:1. Достатъчен лифт от окачването, но трябва да се има предвид, че ресорното окачване не дава много мегдан в това отношение. 2. Рязане на калниците 3. Минимален бодилифт със всичките му заигравки, който пак едва ли ще ти гарантира , че няма да се наложи пипване с флекса тук-там. Особено по задната част на предните калници и праговете отпред.
                Лифта пък, влачи след себе си проблема с центъра на тежестта и налага по-изнесени джанти или фланци.
                И там трябва да се види как стоят нещата с опиране . Аз на Ферозата, не успях да вкарам 8J ET-44.
                Това са, с няколко думи основните положения.
                Както се спомена вече, въпреки че Роки е по-рядък модел спрямо Феро, все пак е далече от екзотичен.
                Аз с намирането на части и консумативи за мойта, не съм имал проблеми. Има и тема тук с адреси на магазини. Отвсякъде можеш да поръчаш с доставка по Еконт.
                На задните накладки, които смених относително наскоро пише, че стават освен за Фероза, и за ВСИЧКИ модели Роки. Спирачни цилиндърчета и т.н. също.

                Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                В този контекст... Бензиновия мотор на Рокито от какво е, някой знае ли? Дали ще стане в коша на Феро? Със или без скоростите трябва да се присажда? Раздатка? Диференциали? Ако някой е запознат, моля да нахвърли две-три думи
                Бензиновия на Рокито е Тойота. Някъде, колегата Злой мисля, беше споменал и точния модел.
                На Бертонето е БМВ, шестак, пак 2.0 136 коня.
                Знае ли се, дали ще влезнат...
                За скоростите и раздатката не съм се интересувал, но дифовете са по-бързи. 1.36 ако не се лъжа, така че забрави.
                Вероятно, би имало някакъв мъглив вариант за купе от Фероза на шаси и всичко останало от Роки, но едва ли ще е лесно. Рокито е вероятно със съвсем малко по-дълго откъм рама.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #23
                  От: Feroza VS Rocky

                  Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение

                  Бензиновия на Рокито е Тойота. Някъде, колегата Злой мисля, беше споменал и точния модел.
                  .
                  Не бях аз. По цяла вероятност г-н Джамбазов - той си е капацитет на темата Тойота.
                  Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                  Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                  Коментар


                  • #24
                    От: Feroza VS Rocky

                    От 2-3 години карам Rocky и по точно berttone freeclimber 1 с 524 тд. двигател и мога да кажа плюс за този мотор.
                    Не съм има проблеми с него има доста мощ в него. С ''ат'' гуми на сухо съм го пробвал колко може да му е top speed-a и стигнах 150км/h, без да тресе и т.н. Иначе нормално около 100км/ч ми харчеше около 8 на 100 нафта !
                    Частите се намират и не са скъпи. Единствено по купето нещо няма, катастрофирали в София тц. Така и не намерих в някоя морга. Лятото имаше даже блъснато бертоне и си зех някой дреболии. Ако случиш да имаш и климатик в бертонето, супер !
                    Проходимо е доста със сносни гуми драпа здраво. Днеска го пробвах доста.
                    Съединитела му е от тойота и не е като на Рокито. Във форума има теми и писано за такива работи.
                    Багажника на Рокито ми се струва, че друга къса база с толкова много място няма. Доста е сравнено с витари, самурай и други такива екземпляри.
                    Рикаро седалките, с италианска кожа, определно са "+"от дизайнера Bertone.Омекотяват доста друсането.
                    Също има и спецялни джанти за модела със секретни болтове и минусов офсет.. Като сложих по- големите гуми още малко се омекоти возията също.
                    Рокито и не само, е измислено от въпросния дизайнер и е продаден лиценза на азйатците, да сглабват тези машини.
                    Моето нещо му е присаден некъв друг hard top и не е с отличителната гърбица.
                    За тези години съм му сменил съединителя ( миналите собстеници го бяха карали душманската много години наред ) и едно каре.И му рециклирах курмилните щанги.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0249.jpg
Прегледи:1
Размер:211.2 КБ
ID:5311733

                    Коментар


                    • #25
                      От: Feroza VS Rocky

                      Първоначално публикуван от XaHKy5paT Преглед на мнение
                      И се появява някой като Jr, намесва парите и убива всичко в мен .Не знам какво ще взема но сънуван само Daihatsut-a .Това значи че скоро ще стана част от форума .Засега дилемата остава Feroza - Rocky.Преди два дни шефът ми с които ходим за риба си взе Toyota land cruiser супер запазена вдигната е доста има хубави джапанки.Сега е за подмяна на масла филтри и другите си му работи както си му е редът и другата седмица мислим го пробваме.Та идеята ми беше гледам аз неговия джип и в същото време минава 1 ферозка, ми че то тя направо си беше легнала като спортна колица. Вярно тя едва ли е била копувана за нужди като нашите и като не е гледана,надигана и глезена, се е слегнала по корем.Прибирам се у нас и 1-та ми реакция е да се заогледам за алтернатива.Та кажете сега как седи въпроса с повдигането.Мисля Rocky-то има доста повече аванс в това отношение...

                      Болестта започва да взима своите жертви
                      Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Feroza VS Rocky

                        Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
                        Болестта започва да взима своите жертви
                        ти го каза.Някъде по форума бях чел за лека Ферозомицин сега само се чудя коя доза да взема по-голяма или по-малка.
                        За да живееш в самота трябва да си животно... или бог.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Feroza VS Rocky

                          Няма лощо да ги покараш и двата дзвера. Да направиш малко тест, вярвам има колеги който на драго сърце ще ти съдействат да пробваш, техните машини.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Feroza VS Rocky

                            Хане Ханеее .. вземи тази, която си сънувал повече! Аз така като тебе сънувах Фероза след, като бях на една разходка със Спарки и я сънувах до като не си я купих 3-4 месеца след това. Не съжалявам за избора си нито за миг! Иначе и моето мнение е, че Рокито е по-сериозния джип от двата за по-тежък офроуд, та може някой ден и аз да покарам Роки, но за сега си се радвам още на Ферозата. Успех в избора и не му мисли много много .. просто послушай сърцето си!
                            Георги Танев (0+)
                            Land Rover Discovery 1 300 TDi
                            Land Rover Club Bulgaria
                            0887 930 238, 0878 797 768

                            Коментар


                            • #29
                              От: Feroza VS Rocky

                              Много Ферози стоят ниски поради две причини - стари и изправени ресори и малки гуми. Първото се лекува с доставка от Англия, второто е ясно. Ако се сложат усилени ресори и се навият леко торсионите се отваря приличен просвет. Допълнителнителни интервенции за повдигане са безмислени по мое мнение, понеже мотора няма мощ да върти по-големи гуми. Ако твърдо си решил да си правиш от джипа офроуд звяр, определено Рокито има много повече мегдан за надджипване. Ако искаш просто да имаш джип с приемливи параметри и да си правиш разходки по къра с него Ферозата си върши сносна работа и колегите тук мисля ще ме подкрепят. В крайна сметка всичко опира до това какво искаш и колко парички можеш да отделиш за да го постигнеш.
                              Оператор на италиански реактивен жребец

                              Коментар


                              • #30
                                От: Feroza VS Rocky

                                Aз мисля, че от мойта съм извлекъл разумния максимум в повдигането и вероятно колегите, които са я виждали, ще го потвърдят. Нови ресори 4+1 от Милнер, леко компенсиране с торсионите отпред, кобри 235/75/15, и боди лифт 3,5 см + оригиналните гумени тампони-4см всичко.
                                Джантите са ми ЕТ 0 , т.е. изнасяне с по 2см (19мм)
                                Единствено ме е яд, че не успях да и вкарам 8J ET -44, но ми се ще. На осмици джанти, моя размер гума стои много добре. И другия кусур са може би кални гуми НЕрегенерат в същия размер. В никакъв случай прекалено агресивни.
                                А, и гумени разширители на калниците, лебедка и джек.
                                Това би било пълната картинка.
                                Може би, може и други минимални интервенции, но със съмнителен резултат като ефект и особено, като пътно поведение.
                                Та хан Кубрате, внимавай по каква плоскост се плъзгаш
                                Добре дошъл в заразното!
                                Your conscience is all you can take to your grave.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X