Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мигащи лампи за преден мост и диференциал -проблема решен /за сега/

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Мигащи лампи за преден мост и диференциал -проблема решен /за сега/

    супер селект съм и сега се сещам, че точно когато мигат предните лампи не мога да завивам.
    Това което построихме през социализма, Вие дори не можете да го боядисате. Тодор Живков

    Коментар


    • #32
      От: Мигащи лампи за преден мост и диференциал -проблема решен /за сега/

      Здравейте ,отскоро съм собственик на Паджеро спорт 2.5 ТДИ ,при мен при даване на контакт лампата за включен преден мост започва да мига и гасне след палене на мотора.Така ли трябва да бъде или е проблем ?

      Коментар


      • #33
        От: Мигащи лампи за преден мост и диференциал -проблема решен /за сега/

        Първоначално публикуван от alechandro 67 Преглед на мнение
        Здравейте ,отскоро съм собственик на Паджеро спорт 2.5 ТДИ ,при мен при даване на контакт лампата за включен преден мост започва да мига и гасне след палене на мотора.Така ли трябва да бъде или е проблем ?

        Нямаш проблем колега
        Pajero 2.8 tdi GLS къса база

        Коментар


        • #34
          От: Мигащи лампи за преден мост и диференциал -проблема решен /за сега/

          Браво бе колеги Мноооооого полезни съвети И на мен бяха почнаха да ми мигат лампите на предният мост Оправих ги Хубаво е да се помага Браво и на създателите на сайтът Скоро гледах по новините за закъсал рейс на х Здравец и там са помотнали офроударите Само така КОЛЕГИИИИ И ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ НА ВСИЧКИ

          Коментар


          • #35
            От: Мигащи лампи за преден мост и диференциал -проблема решен /за сега/

            Първоначално публикуван от I.Goranov Преглед на мнение
            Благодаря на всички колеги писали по темата,имах проблем с мигащи лампи на преден мост но след като внимателно изчетох всички коментари вчера днес си реших проблема само за 3 мин.
            Оказа се че просто едно от вакум маркучите ми бе прокъсан и от там идваше всичко,след като просто го скъсих до здраво място всичко си дойде на мястото.Учудвам се как понякога един проблем от доста време има супер елементарно решение.Благодаря на всички още веднъж!!!
            Имам същия проблем, къде е това вакум ммаркуче?

            Коментар


            • #36
              От: Мигащи лампи за преден мост и диференциал -проблема решен /за сега/

              Ми четете бе хора! Ако бяхте поразгледали Това, щяхте да попаднете на този пост.
              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

              Коментар


              • #37
                От: Мигащи лампи за преден мост и диференциал -проблема решен /за сега/

                Първоначално публикуван от killyou Преглед на мнение
                Предполагам си с автомат(в случая). Тоз проблем е много шиб@н. На скоростите от дясната страна(гледайки отзад) има един датчик, които забранява на двигателя да пали ако си на D,R,2,L, а само на N и P, същевременно ти показва и на кое положение ти е селектора. Парт номера му е MB811106 и се нарича Inhibitor switch. Шибаното е че при смяната трябва да се сваля картера и вътре има една ос която свързва датчика с жилото от другата страна на скоростите. Хубавото, е че тази хуйня се отваря и се почистват контактните повърхности и си бачка като нова(да ама за да го свалиш трябва да отваряш скоростите). При мен го реши един алармаджия като направи байпас на целата система и сега си пали на П и Н ама не ми свети на таблото на коя предавка съм и не ми свири зуумера като включа задна, но това са бели кахъри.
                Здравейте колеги, при мен първо се губеше лампичката за задна , а от скоро изчезна и P, D, R, N . 2 i L си светят. Дайте съвет за отстраняване на проблема. (2,8 тди. автомат)

                Коментар


                • #38
                  От: Мигащи лампи за преден мост и диференциал -проблема решен /за сега/

                  Понякога селектора прави проблеми и не отразява правилно. Първо може да провериш лампите за по-лесно, иначе за селектора се изисква голямо разглобяване за почистване
                  HONDA CR-V RD1 126 hp Auto JDM
                  Mitsubishi Pajero 2.5 intercooler turbo EX

                  Коментар


                  • #39
                    От: Мигащи лампи за преден мост и диференциал -проблема решен /за сега/

                    Първоначално публикуван от tihony Преглед на мнение
                    Понякога селектора прави проблеми и не отразява правилно. Първо може да провериш лампите за по-лесно, иначе за селектора се изисква голямо разглобяване за почистване
                    Вчера размених крушките,не е от тях проблема. Нещо др. се случва което не мога да го разбера. Ако може помагайте.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Мигащи лампи за преден мост и диференциал -проблема решен /за сега/

                      Хайде и аз с въпрос по темата.

                      След като установих че, не ми изключва муфата на предния мост се поразрових из вакумите и се оказа че не идва информация до двете клапанчета (соленоиди май се казват). Та въпроса ми е, от къде идва информация до тези клапанчета? От датчиците на раздатката и на муфата си идва коректна информация до таблото.

                      Благодаря предварително!
                      MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
                      (А1+)
                      О877ООО98О

                      Коментар


                      • #41
                        От: Мигащи лампи за преден мост и диференциал -проблема решен /за сега/

                        Ако при контакт, на единя извод на пневматичните клапани идва +, провери датчика за включен преден мост на раздатката. Намира се в предната и част отляво. Най-вероятно прекъснат проводник или гранясала букса. Може и самия датчик да е умрял. Ако няма + провери предпазител номер 7 и ако е изгорял го смени (10А). Друга възможност е прекъснат плюсов проводник от таблото до клапаните. Лесно можеш да провериш, като пуснеш един проводник от + на акумулатора до синьо-жълтия проводник на клапаните и видиш дали се случва нещо.
                        Друго, но изключително малко вероятно е да е изгорял диодът. Намира се някъде под жабката и е забучен в един висящ куплунг.
                        Трябва ти мултицет, парче проводник и желание да се мърляш.
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • #42
                          От: Мигащи лампи за преден мост и диференциал -проблема решен /за сега/

                          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                          Ако при контакт, на единя извод на пневматичните клапани идва +, провери датчика за включен преден мост на раздатката. Намира се в предната и част отляво. Най-вероятно прекъснат проводник или гранясала букса. Може и самия датчик да е умрял. Ако няма + провери предпазител номер 7 и ако е изгорял го смени (10А). Друга възможност е прекъснат плюсов проводник от таблото до клапаните. Лесно можеш да провериш, като пуснеш един проводник от + на акумулатора до синьо-жълтия проводник на клапаните и видиш дали се случва нещо.
                          Друго, но изключително малко вероятно е да е изгорял диодът. Намира се някъде под жабката и е забучен в един висящ куплунг.
                          Трябва ти мултицет, парче проводник и желание да се мърляш.
                          Идва плюс при контакт, остава датчика или прекъснат проводник.

                          Имам всичко необходимо от изброените, само малко с времето....,

                          Благодаря за бързия отговор, ще пиша като разбера какъв е проблема.
                          MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
                          (А1+)
                          О877ООО98О

                          Коментар


                          • #43
                            От: Мигащи лампи за преден мост и диференциал -проблема решен /за сега/

                            При митсубиши с десен волан въпросните датчици най-вероятно трябва да са в ляво на раздатката ....?
                            От купето няма ли достъп до тях?

                            Коментар


                            • #44
                              От: Мигащи лампи за преден мост и диференциал -проблема решен /за сега/

                              Не,и ако не е понадигнато,помъчи се от долу,имаш по голям шанс ако не си много дебел или нервен............
                              Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
                              Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
                              Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
                              Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

                              Коментар


                              • #45
                                От: Мигащи лампи за преден мост и диференциал -проблема решен /за сега/

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1000x1000.jpg
Прегледи:1
Размер:166.5 КБ
ID:5654172
                                На моята раздатка трябва да са тези в ляво ( кафявата и черна букса)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X