Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Маншони" за лостовете в купето

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "Маншони" за лостовете в купето

    Търся да заменя с нещо гумените маншони на лостовете, че последните не издържаха дълго - може би гумата, от която се изработват, вече не е така качествена. От къде могат да се намерят качествени гумени маншони или маншони, изработени например от изкуствена кожа или нещо подобно?
    УАЗ-ът е 3151...
    БИО пчелен мед и пчелни продукти
    0888 66 59 73

  • #2
    От: "Маншони" за лостовете в купето

    На 469 има същия проблем, зер и конструкцията е абсолютно същата. Оправия с гумите няма, те са сбъркани по замисъл, особено в лостовете на РК.

    Начинът е с кожа или промазан плат да се направят конусовидни маншони и да се захванат в по-високи точки от лостовете. Дупките в капака долу са с подходящо подгънати ръбове и позволяват лесно закрепване със свинска опашка, тел или подобен начин.

    По туних-магазините се продават подобни чудеса за леки коли, но са ярко шарени. Подходящо (с голяма площ на кожата) оригинално има в Лада Самара. За скоростите и ръчната спирачка ще паснат 1:1, за РК ще трябва малко шев и кройка (от 2 да се направи 1)

    Сега, ако някой го направи и за мен, ...

    Коментар


    • #3
      От: "Маншони" за лостовете в купето

      На скоростите и ръчната сложих маншон от каре на автомобил,от какво бяха не знам ,въргаляха се из сервиза. За РК не съм решил проблема,мисля да потърся от някой западен, но не знам от кой/все са с един лост /-Лада Нива какви са маншоните на РК ???
      Последно редактирано от ivan_; 14-10-11, 19:05.

      Коментар


      • #4
        От: "Маншони" за лостовете в купето

        Първоначално публикуван от ivan_ Преглед на мнение
        За РК не съм решил проблема,мисля да потърся от някой западен, но не знам от кой/все са с един лост /-Лада Нива какви са маншоните на РК ???
        Той това е и целият проблем де.
        На Нива раздатъчната кутия е с два лоста, но те са много далече един от друг и си имат отделни маншони и отделни дупки в тунела.

        Коментар


        • #5
          От: "Маншони" за лостовете в купето

          На скоростния лост съм сложил маншон от скоростен лост на Жигула-Лада който е вечен. Маншона на лостовете на раздатката го сменям всяка година както и водните съединения. Линейката ми УАЗ 452 пройзведена 1983 год. още е с оригиналното долно водно съединение!
          ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
          Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

          Коментар


          • #6
            От: "Маншони" за лостовете в купето

            Значи решението май ще е "промазан плат" и шев и кройка, демек бутиково изпълнение. Благодаря и за идеите за заместители от Лади.
            БИО пчелен мед и пчелни продукти
            0888 66 59 73

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X