Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скрити менюта в Nuvi моделите!

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Скритите менюта при Нюви 255W

    Първоначално публикуван от chavdarlk Преглед на мнение
    Става, но с черни ивици от двете страни .
    Значи си прав за размера .Аз сложих картинка с черен фон и може би затова не се виждат тия черни ивици.

    Коментар


    • #62
      До: Скрити менюта в Nuvi модели !

      Има ли начин компаса на NUVI 760 да работи в градуси?
      “Който заменя свобода за сигурност, накрая губи и двете”.
      Б.Франклин

      Коментар


      • #63
        До: Скрити менюта в Nuvi модели !

        Ще ме светнеш ли къде трябва да е този компас та да видя дали го има и на 765.
        Garmin nuvi 765

        Коментар


        • #64
          До: Скрити менюта в Nuvi модели !

          Относно картинките - за модели с екран 320х240 (аз съм с Nuvi 205) за да се вижда картинката без черни ивици трябва да е с резолюция 320х177 при 96 или 72 точки на инч.

          Ето ви малко картинки на тема Windows 7.
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #65
            До: Скрити менюта в Nuvi модели !

            Мисля, че малко поизбягахме от темата за скритите менюта затова ето още едно което случайно открих вчера: на посоченото с червена точка място се задържа пръста и се показва някакъв екран с опция за логване *не знам как се ползва и за къде е) и някакви бутони чието най-близко значение според мен е Warm Start (топъл старт - каквото и да означава това).
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #66
              До: Скрити менюта в Nuvi модели !

              Това място видимо показва информация за разботата със сателитите, като сила на сигнала (Cn0), положение спрамо хоризонта (Elev) и други неща, които не знам точно какво означават.

              Накой има ли представа дали кръговата диаграма на сателитите може да се ползва като компас?
              Garmin nuvi 765

              Коментар


              • #67
                До: Скрити менюта в Nuvi модели !

                Първоначално публикуван от mushupat Преглед на мнение
                Мисля, че малко поизбягахме от темата за скритите менюта затова ето още едно което случайно открих вчера: на посоченото с червена точка място се задържа пръста и се показва някакъв екран с опция за логване *не знам как се ползва и за къде е) и някакви бутони чието най-близко значение според мен е Warm Start (топъл старт - каквото и да означава това).
                Ще ти използвам мнението и прикачените картинки за да попитам. Какво точно означава това 9 точност в метри. Означава, че точността е 9 метра или е свързано нещо със сателит номер 9. Някой да поясни?

                Коментар


                • #68
                  До: Скрити менюта в Nuvi модели !

                  Точност +-9 метра във всички посоки спрямо настоящето местоположение. Т.е. ако според гпс-а съм на 1000 м от някоя точка и броим само посоката ми на движение към тази точка реално съм на 991 или 1009 метра от нея. Тези 9 метра съм ги постигнал на терасата на 8-мия етаж на блок покрай който има само къщи (т.е. няма други високи сгради). Възмножно е точността на открито или далеч от високи сгради да е по-голяма (Брат ми е с 250W и е постигнал точност 6 м).

                  Коментар


                  • #69
                    До: Скрити менюта в Nuvi модели !

                    Аз току-що пробвах на терасата и като теб постигнах 9 метра. Убеден съм, че като излезна на улицата ще хвана под 5 метра, но не съм сигурен дали пряката видимост е единственият фактор. Все пак, час на разглеждане, положение на сателити, т.н...
                    Утре ако се сетя ще го взема на разходка и ще видя какво се постига.

                    Обаче това поражда един въпрос, понеже не съм се сетил да го наблюдавам - когато съм в движение, варират ли много тези метри? Досега съм се радвал на много голяма точност, колата завива и количката на устройството завива, никакво накъсване и закъснение. Само че не съм се сещал да отворя това меню в движение, за да видя има ли разлики.

                    Другото, което ми се иска да питам, има едно сиво кръгче с червена точка в него край сателитите, какво му е значението? Другите, които видях са луна и слънце , но това не ми е еднозначно.

                    Коментар


                    • #70
                      До: Скрити менюта в Nuvi модели !

                      Понеже не мога да си редактирам вчерашното мнение, някъде пише ли час на изгряване и залез на слънцето? Много ми е интересно по какъв алгоритъм Нуви решава да премине на нощен режим и мисля, че е точно тази информация...

                      Коментар


                      • #71
                        До: Скрити менюта в Nuvi модели !

                        Едно леко шантаво (но може би отяасти вярно) предположение - всеки спътник предава информация към земята за позицията си в орбита и най-вероятно когато близък по координати спътник смени ден/нощ гпс-а синхронизира по него.

                        Коментар


                        • #72
                          До: Скрити менюта в Nuvi модели !

                          Първоначално публикуван от mushupat Преглед на мнение
                          Мисля, че малко поизбягахме от темата за скритите менюта затова ето още едно което случайно открих вчера: на посоченото с червена точка място се задържа пръста и се показва някакъв екран с опция за логване *не знам как се ползва и за къде е) и някакви бутони чието най-близко значение според мен е Warm Start (топъл старт - каквото и да означава това).
                          Това на какъв модел си го постигнал ? Защото аз на 250W не успях (може и аз да съм калпав).

                          Първоначално публикуван от mushupat Преглед на мнение
                          Точност +-9 метра във всички посоки спрямо настоящето местоположение. Т.е. ако според гпс-а съм на 1000 м от някоя точка и броим само посоката ми на движение към тази точка реално съм на 991 или 1009 метра от нея. Тези 9 метра съм ги постигнал на терасата на 8-мия етаж на блок покрай който има само къщи (т.е. няма други високи сгради). Възмножно е точността на открито или далеч от високи сгради да е по-голяма (Брат ми е с 250W и е постигнал точност 6 м).
                          Мисля, че става въпрос за точността във вертикална посока (т.е. за надморската височина). Но може и да бъркам.


                          Първоначално публикуван от mushupat Преглед на мнение
                          Едно леко шантаво (но може би отяасти вярно) предположение - всеки спътник предава информация към земята за позицията си в орбита и най-вероятно когато близък по координати спътник смени ден/нощ гпс-а синхронизира по него.
                          Мисля, че има алгоритъм (както предположи и колегата по-горе). Може би по него се изчислява и картината ден-нощ в "гаечен ключ" - "стрелка надолу" - "световен часовник" - "световна карта".

                          Коментар


                          • #73
                            До: Скрити менюта в Nuvi модели !

                            Факт е, че информацията я има. Самото Нуви разполага с нея в числен вид, защото иначе как ще си направи изчертаването на сянката...

                            Просто май не е достъпна никъде като часове...

                            Коментар


                            • #74
                              До: Скрити менюта в Nuvi модели !

                              Първоначално публикуван от mushupat Преглед на мнение
                              Мисля, че малко поизбягахме от темата за скритите менюта затова ето още едно което случайно открих вчера: на посоченото с червена точка място се задържа пръста и се показва някакъв екран с опция за логване *не знам как се ползва и за къде е) и някакви бутони чието най-близко значение според мен е Warm Start (топъл старт - каквото и да означава това).
                              Ето тук се споменава за "откритото" ново секретно меню - http://home.comcast.net/~ghayman3/garmin.gps/page2.htm#secret200w
                              Според това, което се наблюдава на снимката, страницата показва SNR (Signal-to-Noise Ratio) на спътниковите сигнали.
                              Казано на Български - отношението Сигнал/Шум или качеството на сигнала.
                              Ако не греша колонките са следните:
                              Sat - показва PRN номера на сателита
                              Elv - показва "Elevation data" от GPS алманаха
                              Cn0 - би трябвало да показва SNR в dB, т.н. по-голямото число е по-качествен сигнал
                              Eph - От Ephemeris - показва, дали има (или пък няма) приети актуални данни за точната (и краткасрочна бъдеща) орбита на съответния сателит.

                              Бутонът "Wrm Start" би трябвало да симулира "топъл старт" на устройството, т.е. включване в рамките на 2 часа от последното изключване на устройството.
                              Следващият бутон май е разновидност на гореописания.
                              В крайна сметка, някъде по директориите трябва да се създава лог файл с отчитане на данните на всеки 10 секунди (според написаното в лявата страна на екрана).
                              ---
                              По отношение на точността, метрите би трябвало да показват, че реалното местоположение на устройството се намира в окръжност с радиус равен на съответните метри и център индицираните координати.
                              Май вертикалната точност в повечето случаи е доста по-лоша от хоризонталната.

                              Първоначално публикуван от penkomitev Преглед на мнение
                              Понеже не мога да си редактирам вчерашното мнение, някъде пише ли час на изгряване и залез на слънцето? Много ми е интересно по какъв алгоритъм Нуви решава да премине на нощен режим и мисля, че е точно тази информация...
                              Не знам, за различните модели дали може да се видят часовете на изгрев и залез.
                              Преценката за превключване между дневен и нощен режим се прави на база граждански полумрак (положение на Слънцето -6 градуса под хоризонта).
                              За GPS-а не е проблем да изчисли местоположението на Слънцето при известни точно местоположение, дата и час.
                              Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
                              GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

                              Коментар


                              • #75
                                До: Скрити менюта в Nuvi модели !

                                Понеже ми стана интересно от някои чужди форуми - някой да е чувал за in-store-demo режим на Нуви. Т.е. демо режим в който е заложен някакъв скрипт с или без клип (да клип) и се пуска за демонстрация по магазините.
                                Огледайте клиповете на този: http://videooglasi.net/Garmin-Nuvi-7...29-listing.htm сайт. На много места се вижда как количката се движи много много плавно - прекалено плавно за 4-те кадъра в секунда опресняване при новите хх5 серии.
                                А някой да знае как се влиза в споменатия режим??

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X